Skocz do zawartości

Wzmacniacz + cd pod monitor audio M4


esio72

Recommended Posts

Witam.
Jestem nowy na forum i moja wiedza na temat audio mówiąc oględnie jest średnia. Mam kolumny Monitor Audio M4. Na bazie tych kolumn chciałbym poskładać zestaw stereo w granicach ok. 1500 zł (CD + Wzmacniacz). W jednym z markowych sklepów polecono mi nowe wzmacniacze firm NAD lub Cambridge Audio .Zaś w innym zaproponowano poszukanie wzmacniacza używanego Luksman lub Marantz. Pokuj w którym sprzęt będzie grał ma ok. 18m2.. Słucham dużo muzyki rokowej i jazzu. Zdarza mi się słuchać muzyki poważnej i sjestowej. M4 na dzień dzisiejszy grają z ampli tunerem kina domowego Yamaha RX-V467 ale brzmienie przestało mi odpowiadać (troszkę mało dołu). Źródłem w byłby pasujący do wzmacniacza Cd. Posiadam gramofon sony PS 242 przedwzmacniacz Cambridge Audio Azur 540 PS oraz deck Technics RS- BX701 które zamierzam wykorzystać. Bardzo proszę o radę za czym się rozejrzeć, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czy lepiej doodzczędzic i kupić nowy?
Pozdrawiam Esio72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
za 1500 zł. będzie Ci trudno kupić coś sensownego nowego, co wykorzysta w pełni możliwości jakościowe Twoich kolumn. Sugerowałbym lekko zwiększyć budżet i wybierać wśród elektroniki, która dobrze zasili M4.
Na dzień dzisiejszy przy drobnym zwiększeniu budżetu (rzędu 500 zł.) możesz kupić fabrycznie nowy zestaw Cambridge Audio Azur 350A / 350C. Jest to w zadanym budżecie zdecydowanie najlepsza konfiguracja. Jeśli lubisz brzmienie z uwypuklonymi skrajami pasma, za nawet mniejsze pieniądze możesz kupić fabryczny zestaw oparty na bardzo przyzwoitym wzmacniaczu Denon PMA-710AE i odtwarzaczu DCD-510AE. Przy jeszcze wyższych kwotach warto zwrócić uwagę na elektronikę NAD (nawet modele podstawowe C316BEE / C515BEE).

Jeśli tylko masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy, które pozwolą Ci na wybór optymalnej konfiguracji systemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ten wzmacniacz i złego słowa na niego nie powiem gra bardzo detalicznie i przede wszystkim muzykalnie, niskie tony sprężyste i potrafią zagrać wtedy kiedy trzeba, już o średnicy nie piszę bo wzmacniacze MAP 105 z tego słyną do jazzu idealny a i w rocku się sprawdzi bardzo dobrze, nie polecam do bardzo ostrych brzmień - metal

nie będę się tu rozpisywał kto mnie do tego mega udanego zakupu nakierował
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo swego czasu siedziałem w sklepie słuchając M4. I bezwględnie polecam Ci do Twojej muzyki Nada 316. To był w tej kategorii cenowej najlepszy wzmacniacz do M4. Co do CD to bym się zastanowił natomiast używanego Nada 316 czasami można wyrwać na allegro za 700 zł. Dla mnie z M4 to najlepsze połączenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...