Skocz do zawartości

Dziwny problem ze wzmacniaczem


Errorek

Recommended Posts

Witam, Mam problem z moim wzmacniaczem (Marantz pm-64). Otóż jedna kolumna gra wyraźnie głośniej i z większa szczegółowością niż druga. Opiszę może dokładnie o co chodzi bo jest to dość dziwne. Podłączam kolumny, włączam muzykę i wszystko jest ok. Wystarczy jednak że przycisnę lekko potencjometr i automatycznie jedna kolumna (lewa) zaczyna grać głośniej, z głębszym basem i lepszymi wysokimi. Później mogę znowu puknąć w potencjometr i znowu grają tak samo ( się znaczy gorzej). Zaznaczę że podłączałem je na przemian lecz problem dalej występuje stąd mój wniosek że to wina wzmacniacza. Ktoś wie co jest grane? Kolumny to Quadral Odin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu trzeba dać potencjometr do czyszczenia? Można to zrobić samemu, jest specjalny środek.
Preparat "KONTAKT PR" - środek niezbędny przy konserwowaniu potencjometrów. Konserwuje potencjometry i powoduje usunięcie wszystkich nietypowych i niepożądanych efektów, jak trzeszczenie czy nierównomierności słyszalne podczas używania potencjometrów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem podobny problem z moim starym wzmacniaczem. Użyłem też preparatu KONTAKT, o ile pamiętam to są 60 i 61, coś takiego. Z tego co się orientuję to jest to dobry środek na takie ,,dolegliwości,, sprzętu. Usuwa korozję i jest tłusty w przeciwieństwie do spirytusu, który jest suchy, a i tak wiele osób myśli, że jest odpowiedni od czyszczenia.
Proponuję to, jeśli nie pomoże przyczyna może wymagać pomocy fachowca.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wina akustyki pomieszczenia a nie kolumn. Trzeba pojeździć kolumnami i siedziskiem tak, by efekt był optymalny. Z niskimi tonami walczyć niestety najtrudniej.
Fajnie, że podziękowałeś, jest mi naprawdę bardzo miło. Rzadko kto to robi. A może większość jest niezadowolona? W takim razie proszę o słowa krytyki. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...