Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Wpadły mi w ręce pary głośników GDN 20/40 i GDWK 9/80. Są w bardzo dobrym stanie, znalazłem też skrzynie w które można je wbudować.
Moje pytanie dotyczy zwrotnic, takowych nie posiadam. Możecie mi podpowiedzieć jakie powinny być do takiego zestawu głośników ?
Może można gdzieś je dostać, lub zbudować samemu, niestety moja wiedza jest tu niewystarczająca. Proszę o pomoc.
Dziękuję i Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Co prawda nie wiem w jaki sposób dopasować zwrotnice, ale twoje pytanie przypomniało mi o linku do allegro ( ktoś na tym forum w innym temacie to podawał ).

http://allegro.pl/zwrotnice-do-kolumn-na-z...2558947593.html

Facet wykonuje zwrotnice na zamówienie i wygląda na to, że zna się na rzeczy, może spróbuj się z nim skontaktować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dzięki za link, faktycznie jest alternatywa. Czytałem, że podobno w takich kolumnach Tonsil nie stosował zwrotnic a jedynie kondensator i dawało radę.
Miałem kiedyś podobne, rozkręcałem je przy wymianie zawieszenia i też tak mi się zdaje na ile pamiętam, że zwrotnicy nie było. Pomyślałem jednak, że może warto ją zastosować, może lepiej zagrają. Faktycznie skontaktuję się z tym człowiekiem.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja Ci powiem tak, zawsze można praktycznie zastosować "zwrotnie" pod postacią kondensatora, ale moim zdaniem jest to tandetne dość icon_biggrin.gif

Co do tego faceta, co robi te zwrotnice, tak się przyjrzałem jego wykonaniu i wygląda na dość ładnie zrobione, schludnie. Mi się podoba przynajmniej. Ciesze się, że mogłem chociaż trochę pomóc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...