Skocz do zawartości

Amplituner Stereo HITACHI HA-4700


liage2

Recommended Posts

Witam czy ktos moze mi powiedziec co moze byc przyczyna nadmiernego nagrzewanie sie radiatorow w tym wzmacniaczu ??
Szukalem w googlach temwtow i nic nie ma konkretnego;/
Widzialem zdjecia czesto wlasnie ludzie montuja wentylatory czy to jest normalne w tym modelu zie sie tak grzeje ze nie da sie do dotknac w miejscu radiatorow ??
Moze sie to zakonczyc popaleniem koncowek ??
Wystarczy ze bedzie wlaczony i sie nagrzewa ;/

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Czasami to normalna sprawa. Wszystko zależy od konstrukcji. Jeśli nic się nie dzieje, to chyba nie ma się czego obawiać.
Tyle tylko, by wzmacniacz miał wokół siebie chociaż po kilka centymetrów wolnego miejsca, lepiej go nie wtłaczać w ciasną półkę.
Od początku jak go masz tak się nagrzewa, czy zaczął dopiero niedawno? Jeśli to świeża sprawa a wcześniej tak się nie nagrzewał, trzeba by go dać do przejrzenia jakiemuś specjaliście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy wzmacniacza tej marki. Być może pracuje w ten sposób i to że tak się nagrzewa to normalne.
Do myślenia daje stwierdzenie, że nie można go dotknąć, jest faktycznie aż tak gorący ?
Ja mam starą Yamahę, już praktycznie jej nie odpalam, jest też Continental Edison (Unitra na eksport - kiedyś), on zawsze był gorący gdy pracował tak jak i Yamaha, ale działały dobrze. Jest i Technics (ten z kolei na wentylatorek, ale też był ciepły). Teraz słucham na Sansui, ten klocek tak się nagrzewa jak kaloryfer rozkręcony na full w bloku podczas zimy icon_smile.gif(no może trochę przesadziłem, ale jest naprawdę gorący) ale idzie jak ,,walec,,
Może i ten Hitachi tak pracuje.
Jak pisze Kolega, powiedz jak długo go masz, czy tak działał zawsze, czy zaczął grzać się teraz.
Nigdy nie stosowałem zewnętrznych systemów chłodzenia, jeśli jest on potrzebny, zazwyczaj jest fabrycznie w taki system wyposażony.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go ponad rok chyba ale mialem do niego podlaczona skrzynie basowa(4ohm) ma 2 glosniki prawdopodobnie po 1k rms z tego co pamietam( 40cm srednicy) firmy pgaudio.I wiem ze sie grzal wiec go oszczedzalem bo myslalem ze jest za slaby i nie ma co go katowac choc pieknie to bassem gralo.Kiedys moja dziewczyna zostawila wlaczony wzmacniacz ale muzyka nie leciala i jak wrocilem do domu to sie z niego dymilo i smierdzialo przepalonym czyms.Gosciu co mi go sprzedal zapewnial ze on sie wylacza jak sie przegrzeje(niby zabezpieczenie przed przegrzaniem) zauwazylem ze jak dalem ze gdy dalem duzo za glosno potrafil sie od razu wylaczyc po czym zaraz wlaczyc.Teraz potrafi grac ok godziny i sie nie wylacza ale boje sie go zostawic na dluzej bo jeszcze sie cos przepali a szkoda mi go bo gra naprawde dobrze.Mialem troche slabszy mode tej samej marki to potrafil grac cala noc tez byl goracy(ale nie tak jak ten) i nawet sie nie wylaczyl tylko sie spalil icon_smile.gif


Dalem termometr na obudowe wzmacniacza w miejscu radiatora i po 20 min od polozenia na rteciowym termometrze pokazywalo 50 stopni i skala sie skonczyla ;p
Wzialem jakis biedny cyfrowy to temperatura doszla do 45 stopni i teraz nagle spada a wzmacniacz ogolnie gra jakies 30 min na skali glosnosci 3/10 a winamp 25% podlaczone glosniki to tez 4ohm ale 350w raczej nie rms srednicy 30 cm.Przy utworze o mocniejszych bassach przy tych samych ustawieniach glosnosci (deadmau5 - Raise Your Weapon) temperatura skoczyla do 48 stopni i idzie w gore i do tego jest jeszcze na dworze chlodno i mam okno otwarte ;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk bzyczenia to transformator icon_wink.gif. Wystepuje taki sam przy przechodzeniu niedaleko stacji transformatorowych. Mi się wydaję, że nie ma się co przejmować. Tymbardziej, że piszesz, że grzeję się tak samo nawet gdy muzyka nie gra. Widać taka jego konstrukcja, ew możesz go otworzyć i odkurzyć jeśli jest w środku kurz itp na pewno mu to trochę pomoże, ale z uwagi, że posiadasz kolumny 4 ohmowe powinieneś nie przeginać z głośnością - tak dla zasady.

Poza tym ma prawo się grzać tymbardziej, że widać, że jest to tzw. wzmacniacz integrowany, czyli po prostu niewielki i wszystko jest upchnięte, a to jak wiadomo też nie sprzyja niskim temperaturą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przeginaniem to wiem bo wystarczy sekunda za glosno jak skala dojdzie na czerwone to sie wylaczy ;p
Moze byc taka jeszcze opcja ze ktos przelozyl koncowki mocniejsze i radiator nie wyrabia ?
Bo ja kupilem ten wzmacniacz na allegro i ten co mi go sprzedal zapewnial mnie ze wzmacniacz potrafi dlugo i mocno grac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie sądze by wykonywał na nim takie operacje, po prostu bez sensu. Moim zdaniem nie powinieneś się przejmować słuchać sobie tak jak chcesz i tyle. Jak się spali albo coś to powie się trudno, w końcu nie jest to drogi sprzęt, a w dodatku jest stary. W razie ew. awarii kupisz sobie coś nowszego w podobnej lub lepszej jakości do 200 zł. Moim zdaniem nie ma co oszczędzać go icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż wiem chyba o jakie uczucia ci chodzi względem wzmacniacza. Po prostu taki sentyment. Czasem aż mi się ręcę trzęsą jak mam wyrzucić coś do czego mam sentyment icon_biggrin.gif, tak samo jest chyba z autami icon_smile.gif, ale przy tej cenie po jakiej on chodzi moim zdaniem nie ma co się tam pieścić jak ma się zjarać to się zjara i nie ma co płakać

A co do tego grzania to chyba faktycznie taki mają urok :

http://allegro.pl/amplituner-stereo-hitach...70.html#galeria

Tutaj gościu sprzedaję taki sam jak ty masz i zamontował na nim wentylator icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten to ma wentylator to jest jeszcze ok widzialem gdzies w googlach gosciu mial czarne wypalone wielkosci radiatora icon_smile.gif
Mi sie moze grzeje to jemu musial chyba stanac w plomieniach icon_biggrin.gif

Sentyment jest to prawda ale tez cena bo za grosze kupione a dodatkowo by mnie skrecilo jakbym wydal powiedzmy 200-400 zl a efekt bylby taki sam na tej mojej skrzyni:)

Za ten poprzedni model dalem 30 zl i gral mi jakies 9 lat:)

A poza tematem wlasnie ktos moze wie cos na temat tej skrzyni??

http://imageshack.us/photo/my-images/97/dsc01077i.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/16/dsc01082in.jpg/

Mialem kiedys specyfikacje parametrow i mi ja wcielo a teraz nigdzie nie moge znalesc jej ;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...