Skocz do zawartości

Amplituner do 2000 / 2500 zł


Kocior

Recommended Posts

Witam!

Zacząłem ostatnio z racji zakupu odtwarzacza blu-ray (sony 780) szukać jakiegoś fajnego amplitunera.
Od razu wyjaśnię, że do stereo mam osobny sprzęt (wzmacniacz +kompakt), więc nie zależy mi na pompowaniu góry pieniędzy - dlatego ten przedział cenowy.
Jeszcze nadmienię, że szukam modelu z obsługą 3D, bo wyczytałem, że starsze modele ampli nie obsłużą trójwymiaru.

Po przejrzeniu obecnej oferty w oczy rzuciło mi się Onkyo TX-NR609, z burr-brownem (chyba 1690) i darlingtonami. I jeszcze Pioneer VSX-922, chociaż o nim nie wiele zdołałem się dowiedzieć. Jeszcze przeglądałem yamahy, ale jakoś nie mam do nich sympatii (chociaż to się może oczywiście zmienić).

Ogólnie będę oglądał koncerty jazzowe/bluesowe no i troche rocka i do tego zamierzam sobie puszczać płyty SA w 5.1. Filmy sporadycznie.

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi odnośnie aktualnie produkowanych modeli, które by się nadawały do tego typu zastosowania, gdyż osobiście bardzo długo nie interesowałem się sprzętem powyżej dwóch kanałów.

Co do obrazu to chyba odtwarzacz bd mam na tyle dobry, że najlepiej aby amplituner zwyczajnie przepuścił sygnał bez żadnego swojego obrabiania (jeżeli tak się da), więc kwestia obrazu mnie za bardzo nie interesuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zestaw będzie służył w dużej części do odsłuchów koncertów, najlepszym rozwiązaniem byłby jednen z modeli amplitunerów Marantz. Na dzień dzisiejszy świetnym wyborem byłby Marantz SR 5006, który funkcjonalnie spełni Twoje wymagania, oferując bardzo dobre brzmienie. Urządzenie zmieści się także w założonym budżecie.
Alternatywnie natomiast zaproponowałbym Ci amplituner Yamaha RX-V673.

Ostateczny wybór jednak powinieneś dokonać po odsłuchu. Ważne przy wyborze amplitunera jest także optymalny wybór kolumn - nic na ten temat nie napisałeś.

Zapraszam na odsłuchy i czekam na informację dotyczącą kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, że oglądać będziesz głównie koncerty to prawdę mówiąc sugerowałbym Ci podpięcie odtwarzacza do wzmacniacza stereo. Obraz z odtwarzacza, jak piszesz, będziesz miał dobry, a dźwięk w stereo to dźwięk w stereo. Nie mam przekonania czy 5.1 daje lepszy efekt audio , raczej sądzę że nie. Sugeruję Ci rozwiązanie z którego sam korzystam i jestem zadowolony. Pieniądze mógłbyś przeznaczyć np na walizkę nowych płyt z koncertami icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnia spodobała mi się ta Yamaha (fajny przetwornik i końcówka na dyskretnych), ale czy ktoś mógł by ją przyrównać do nieco tańszego Onkyo?
Ew. jeszcze rozważam Harmana.

Rzecz jasna blu-ray jest podpięty do wzmacniacza cinchami profigolda swoją drogą.
Natomiast amplituner ma być "urozmaiceniem". Dla mnie mogło by go właściwie nie być, no ale zostałem niejako przyciśnięty do jego nabycia w domu icon_wink.gif
Więc skoro ma być to zależy mi na niedrogim, ale możliwie jak najlepszym sprzęcie bo jak już coś postawię to ciężko mi się z tym rozstać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...