Skocz do zawartości

Podłączenie - NA7004 >> NAS >> Modem Thomson UPC


tomgda

Recommended Posts

Hey. Nie wiem czy to własciwy dział ale zapytam (proszę przenieść w razie czego).

Planuje zakup odtwarzacza sieciowego Marantz NA7004 i odtwarzać muzyke z zewnętrznego dysku (nie koniecznie bezprzewodowo lub przez USB) tylko kablem RJ45 do modemu (routera) i NASa >> bez używania włączonego komputera.

Dysk np taki - WD My Book Live 2TB - posiada wejście tylko RJ45.
Posiadam obecnie Modem kablowy Thomson TWG850-4U + Wifi w sieci UPC.

Ja wyobrażałem sobie narazie to podłaczenie tak:

WD MY BOOK >> Kabel RJ45 do >> MODEM THOMSON >> z MODEM THOMSON >> kabel RJ45 do >> MARANTZ


Może mi ktoś podowiedzieć czy dobrze kombinuje ?? i pytanie czy ten specyficzny modem będzie kompatybilny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
dobrze kombinujesz. Odtwarzacz sieciowy Marantz NA7004 podpinasz do sieci czyli do twojego routera. Dysk sieciowy NAS także podpinasz do routera przewodem RJ45 tak, aby był widoczny w sieci. Marantz po prostu widzi urządzenia które są w sieci i korzysta z ich zasobów.
Jedynie dysk twardy musisz podłączyć do NASa, taki jest wymóg aby odtwarzacz strumieniowy widział zapisane na dysku pliki.

Jeśli będziesz miał pytania, wątpliwości jestem do dyspozycji. Zapraszam także na odsłuchy i przede wszystkim prezentację możliwości funkcjonalnych, sterowania iPadem najnowszych odtwarzaczy strumieniowych Marantz NA7004, Cambridge Audio Strream Magic 6 oraz świetnego (kolorowy wyświetlacz oraz świetne przetworniki) Pro-Ject Stream Box DS.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie idei.

Chodzi mi teraz o kompatybilność z tym Marantzem przywołanych przeze mnie konkretnych modeli urządzeń (NAS WD, ROUTER THOMSON z UPC).

Proszę o wasze praktyczne doświadczenia. Jak sie sprawują te urządzenia icon_question.gif Mile wskazane wszelkie informacje bo jestem zielony w tych sprawach sieciowych icon_mrgreen.gif

P.S - Irytuje mnie strasznie sprawa faworyzowania przez wielkich producentów urządzeń, firmy z pod znaku nadgryzionego jabłka.
Chciałbym używać do sterowania (zamiast pilota) tabletu innej firmy niż tej z jabłkiem. Czy jest to możliwe przy Marantzu ?
Wszystkie tej aj....coś tam .... mają ceny zbliżone do odtwarzacza sieciowego który planuje kupić co jest dla mnie absurdem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...