Skocz do zawartości

Nowy amplituner do max 1000zł


audio-amator

Recommended Posts

Cześć!

Chciałbym rozpocząć budowę nowego 5.0 od amplitunera. Poszukuję czegoś na co nie wydam od razu całej wypłaty (max 1000zł). Wymagania raczej umiarkowano-amatorskie jednak przyzwoitoć dźwięku ma dla mnie znaczenie! icon_wink.gif

Czego bym oczekiwał?

- żeby mógł być stale podpięty pod TV i odtwarzacz DVD + ewentualnie komputer/karta dźwiękowa,
- w 60% używany do słuchania muzyki (rock, post rock itp) dżwięk DTS, a reszta to zwykły tv , filmy dvd itp
- był nowy,
- aha, i co do ceny to mile widziane akże tańsze opcje, które się nadają, nie koniecznie zawsze 1000 zł

Pomieszczenie raczej małe, około 12-15 m2. Głóśników jeszcze nie mam. Myślę, że będę je dobierał pod ampituner, ale na pewno nie będą to głośniki typu m-audio czy jamo. Będę się rozglądał za w miarę tanimi opcjami tonsil, bsl, lub wharfedale. (czy to lepsze rozwiązanie niż te marketowe marki? nie pytam o konkretne modele ale samo podejście icon_smile.gif )

Przepraszam za to pytanie, ale w takim układzie, żeby z oglądania tv, i odtwarzania dvd płynął dźwięk z głośników, to TV powinien być połączony z odtwarzaczem dvd czy amplitunrem? ;>

Z góry dziękuję!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
w przeznaczonym budżecie zdecydowanie polecam Ci amplituner Yamaha RX-V373. Urządzenie oferuje jak na tą kwotę przyzwoite brzmienie, posiada pełne wyposażenie. Taniej znajdziesz już tylko starsze modele o znacznie gorszym wyposażeniu, często niekompatybilne z nowymi standardami obrazu i dźwięku.
Kwestia wyboru kolumn - po prostu posłuchaj poszczególne konfiguracje i wybierz modele które będą Tobie najbardziej odpowiadały.
Kwestia połączeń - zdecydowanie polecam podłączenie wszystkich źródeł czyli TV, DVD, tuner satelitarny do amplitunera złączami HDMI a następnie wyprowadzenie jednym przewodem HDMI sygnału do TV. Takie połączenie spowoduje, że Twój amplituner będzie centralnym urządzeniem w systemie, telewizor natomiast jedynie ekranem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Moje wątpliwości co do połączeń zostały rozwiane. Przekonuje mnie też kompatybilność o której wspomniałeś, bo szkoda byłoby się zawieść po zakupie. Tym bardziej kiedy się nie jest specjalistą w branży.

Wezmę propozycję amplitunera za mocny punkt wyjściowy, i jeśli nie pojawią się inne alternatywy lub sugestie do rozważenia to myślę, że za radą osoby doświadczonej w tej dziedzinie będę szukał serca systemu w postaci wspomnianej Yamahy ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w takim razie jeszcze dopytać o kolumny do tego amplitunera. Rozumiem, że bardzo ważne są odsłuchy i subiektywna ocena. Natomiast jeśli chodzi o parametry głośników: tutaj będą pasowały jedynie kolumny powyżej 6 ohmowe?

Czy Wharfedale Diamond 9.5, 10.5 lub nieco tańszy vardus 300 byłby dobrym wyborem do tego amplitunera?
Czy należy ściśle sugerować się też zalecaną max. mocą wzmacniacza?

Dzieki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moje wątpliwości co do połączeń zostały rozwiane. Przekonuje mnie też kompatybilność o której wspomniałeś, bo szkoda byłoby się zawieść po zakupie. Tym bardziej kiedy się nie jest specjalistą w branży.


Tak, to zdecydowanie najważniejsze icon_smile.gif
Kombatybilność, wszystkie złącza itp bzdety, a to że będziesz zdenerwowany kiepskim dźwiękiem z tego amplitunera, to już faktycznie mniej istotne icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, to zdecydowanie najważniejsze icon_smile.gif
Kombatybilność, wszystkie złącza itp bzdety, a to że będziesz zdenerwowany kiepskim dźwiękiem z tego amplitunera, to już faktycznie mniej istotne icon_lol.gif



Myślisz, że będę rozczarowany dźwiękiem? wcześniej korzystałem ze zwykłych głośników komputerowych... wydaje mi się, że to będzie duży skok jakościowy..
no chyba, że do tej kwoty i z moimi wymaganiami polecasz coś lepszego icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tą kwotę nie kupisz dobrego amplitunera, zdecydowanie polecam coś używanego, nawet niekoniecznie musi mieć hdmi czy usb
za 1 tysiąc to kupisz bardzo wysokie modele sprzed kilku lat, kosztujące wtedy więcej niż 5 tys, mp3 bezpośrednio z pendrive'a nie puścisz ale za to będziesz zadowolony z brzmienia

np porównaj taką Yamahę 373 do tego Denona
7 czy 8kg, tutaj masz ponad 20kg - na czymś chyba zaoszczędzili ? To się przełoży na brzmienie.
http://allegro.pl/denon-avc-a10se-stan-ide...2608091301.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...