Skocz do zawartości

Jakieś stereo, pomocy


Hipolos

Recommended Posts

Jak wiesz ja preferuję wzmacniacze stereo. Jak chcesz mieć radio, kup tuner (200-200zł. już bardzo przyzwoity).
A amplitunery, to raczej takie jak ten starszy NAD czy Sansui. Nie wspominając już o Nakamich TA E4 icon_wink.gif
http://allegro.pl/amplituner-nad-7400-i2612767288.html
http://allegro.pl/sansui-s-x900-amplituner...2609839613.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę takie rozwiązanie, tuner + wzmak. Jak uda mi się jechać w końcu w sobotę do Warszawy posłuchać różnych zestawów to będe móg się określić i podjąć jakąś decyzje ( mam nadzieje).
A co do linków to NAD przypadł mi do gustu, tylko trochę duży (głębokość na jaką mogę sobie pozwolić to max 340mm) aaach te ograniczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jedź do Warszawy, posłuchaj, pomyśl. Na pewno nic nie kupuj w przypływie egzaltacji. Pamietaj, że kupić (szczególnie za namową sprzedawców w salonie audio) jest bardzo łatwo. Sprzedać (szczególnie nie trafione), dużo trudniej. I są straty na odsprzedaży.
Posłuchaj też droższych rzeczy, na jakie Cię niby nie stać. Będziesz miał lepsze rozeznanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się już robić zakupy na szybko (taki charakter) ale po ostatnich zakupach (telewizor) chyba mogę stwierdzić że panuje nad emocjami, wiem że to zły doradca. Co do słuchania droższego sprzętu to się troche boję, że później tańszy mnie odepchnie, już raz tak miałem, kupiłem wierzę (wydawało mi się wtedy że całkiem fajną) a pare dni później byłem u znajomego ze swoimi płytami sprawdzić jak gra jego nowy sprzęcik. Pierwsze wrażenie takie sobie (pomyślałem wtedy, po co przepłacać jak.......) ale po powrocie do domu doznałem szoku icon_eek.gif . Najpierw myślałem że mi ktoś ustawienia pozmieniał icon_evil.gif , ale niestety to była szara rzeczywistość, i tyle się cieszyłem z nowej zabawki.


I tak posłucham (nie wytrzymam) icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam.
Dopiero wczoraj udało mi się jechać na odsłuch, trochę to trwało, no ale cóż, zawsze coś mi wypadło.
No, ale do rzeczy:
Na pierwszy ogień poszedł:
Wzmak-NAD- C 316BEE
CD- NAD- C 515BEE
Monitor Audio BX2
Kable, niestety nie pamiętam, interkonekty o wartości 500 zł, kable głośnikowe po pierwszym odsłuchu zostały wymienione na jakieś miedziaki-90zł metr.
(chodziło o uzyskanie lepszego basu). Wiem, w sprawie kabli nic sensownego Wam nie przedstawiłem, ale to był mój pierwszy odsłuch i.....
Muza jaką zabrałem to: PINK FLOYD- ABBA- GUNS N' ROSES.
Jak to grało? SŁABO! bez rozmachu, siły, dzwięk był mdły jak nie przyprawiona potrawa (nie potrafię tego inaczej opisać)
Ale wina leżała chyba gdzie indziej, pomieszczenie do odsłuchu to 40m2
No ale żeby coś poprawić zmieniliśmy CD i WZMAKA na:
CD- NAD-C 545BEE
Wzmak- NAD-C 326BEE
Zagrało to dużo lepiej, dzwięk był bardziej nasycony lepiej wybarwiony, jednym słowem nawet mi się podobało, chociaż wciąż odczuwałem niedostatek niskich tonów.
Słuchałem jeszcze z tym zestawem takich monitorów:
CABASSE ANTIGUA MT 30- w ABBIE mi się nie podobały, były jakieś takie piskliwe.
Dali Lektor 1 czy 2 ?- polecano mi je jako uniwersalne, na pewno nie były piskliwe, jakby z lekko wycofaną średnicą, jakoś tak nijak.
Jakieś angielskie, też monitory, niestety nie pamiętam nazwy,a szkoda bo tu poczułem na sobie trochę basu.
Wharfedale EVO2- 8 - mało basu, ale to te monitorki zapadły mi w pamięci najbardziej, brzmiały jakby cieplej muzykalniej aż chciało się ich słucać, chodż BX2-KI miały lepszą scenę.
Na koniec poszły podłogówki- też Wharfedale EVO2, ale 30-ki. Gdybym coś takiego osiągnął w domu , byłbym przynajmniej zadowolony, było ciepło, przyjemnie, ale dźwięk był potężny, no i było trochę basu.
I na koniec pytanko, czy te monitorki Wharfedale dałyby podobny efekt w pokoju ok 16m2, co ich większy brat w pokoju ok 40m2?
A co myślicie o CD i wzmaku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na koniec poszły podłogówki- też Wharfedale EVO2, ale 30-ki. Gdybym coś takiego osiągnął w domu , byłbym przynajmniej zadowolony, było ciepło, przyjemnie, ale dźwięk był potężny, no i było trochę basu.
I na koniec pytanko, czy te monitorki Wharfedale dałyby podobny efekt w pokoju ok 16m2, co ich większy brat w pokoju ok 40m2?


Dadzą podobny efekt basu i nasycenia oprócz dużej głośności, monitory mają swoje ograniczenia.

Cytat

A co myślicie o CD i wzmaku?


Wg mnie to żadna rewelacja, ale elektronika sama nie gra, gra cały system, tutaj dochodzi też ważny aspekt zgrania ze sobą całości i różnie z tym bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki don za odpowiedź, na głośności aż tak mi nie zależy (sąsiadów mam w porządku więc nie będę ich stresował) jak na jakości.
I co innego byś zaproponował jesli chodzi o elektronikę, raczej ciepło brzmiącego z dobrym basem i w podobnej cenie.
Chociaż cenowo już teraz wygląda to tak icon_eek.gif , że zakupy robił bym w odstępach czasowych, wszystkiego na raz nie dam rady kupić. icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A wzmak lub amplituner i CD?, bo te elementy kupię jako pierwsze. Pamiętam o Cambridge Audio ale w salonie, w którym byłem nie mieli, (jeszcze poszukam żeby posłuchać). I jeszcze jedno, czy brzmienie NADa można zaliczyć do ciepłego? icon_redface.gif (nie mam punktu odniesienia) oraz, po jakich firmach mogę się spodziewać ciepłego brzmienia?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...