Skocz do zawartości

Wymiana głośnika


Łukasz1993

Recommended Posts

Witam wszystkich. Wstyd mi się przyznawać ale kupiłem jakieś 2 tygodnie temu takie kolumny http://allegro.pl/bw-v202-i2557593773.html i już spaliłem jeden głośnik( ten duży) i chciał bym się dowiedzieć czym go zastąpić albo czym się kierować przy wyborze nowego bo na nim nie ma nic napisane jaka moc ani ile Ohm. Napiszę może wszystko co jest na głośniku napisane DS-SERIES ZZ4589 123TNC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana głośnika na inny z "przypadku" będzie skutkowała prawdopodobnie zdecydowaną różnicą grania obu kolumn. Najpierw zadzwoniłbym do dystrybutora czyli Audio Klanu i dowiedział się o koszty oryginału. Pewnie będzie drogo, wtedy jeśli już wymieniać na innego producenta to tylko w obu kolumnach. Jeśli ma to mieć jakikolwiek sens soniczny.
pozdr. Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozumiem, ale chyba jednak poprosił bym o wskazówki jak dopasować inny głośnik bo nie mam kasy żeby wymienić oba a chce mieć dwie sprawne, jakoś będę musiał przeboleć tę różnicę w brzmieniu.

To poszukaj w okolicy (lub na aledrogo) firm, które naprawiają głośniki...
Podaj objawy i spytaj się, czy mogą naprawić (np. przewinięcie cewki).
To będzie lepsze (i tańsze) wyjście, niż mieć dwa różne głośniki w kolumnach.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...