Skocz do zawartości

Stereo do 3 tys.zł za wzmacniacz + kolumny


radix

Recommended Posts

Witam!
Jestem zielony i surowy w temacie,więc postaram się króciutko naświetlić sytuacjęicon_smile.gif
Zależy mi przede wszystkim na w miarę dobrych kolumnach + do tego jakiś możliwy wzmacniacz.
Wolałbym chyba nowy sprzęt,ale jeśli ktoś zaproponuje jakieś używki w przystępnych cenach to będę skłonny na to przystaćicon_wink.gif
Muzycznie to głównie reggae,dub tzw.czarne klimaty + trochę HC,punk,więc chyba coś bardziej z dobrym basem choć pojęcie dobry bas to na tym forum stwierdzenie niemal z kosmosu:-)).
Salonik ok.20m2.Odtwarzacz CD to diorowski CD 502 jaki mi się uchował z kompletu (wzmacniacz i korektor padły po 20 latach użytkowania),aczkolwiek ostatnimi czasy b.rzadko używany.Teraz raczej słucham mp3 z podłączonego laptopa i tu też prosiłbym o radę czy da się jakoś podnieść jakość muzyczki z laptopa(słyszałem coś o jakichś DACach(co to jest i jak to się je?icon_smile.gif)
Z góry serdeczne dzięki za wszelkie wskazówki i propozycje!
Pozdrawiam!
Radek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dlaczego pojęcie dobry bas to na tym forum pojęcie niemal z kosmosu? Skąd ten wniosek?
Dobre niskie tony, to dla każdego trochę coś innego. Ogólnie powinny być takie (tak odtworzone) jak brzmią w rzeczywistości.
Ale jeden woli krótkie, kopiące, szybkie, suche niskie a inny ogromne, napompowane, snujące się, tłuste.
DAC na pewno poprawi brzmienie z laptopa. Oczywiście są lepsze i gorsze tego typu urządzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słucham bardzo podobnej muzyki więc z moich doświadczeń póki co krótkich w stereo, polecam poszukać jednak sprzętu używanego za w miarę rozsądne pieniądze.
Osobiście używam wzmacniacza Advance Acoustic MAP 105 i bardzo dobrze spisuje się w muzyce reggae, blues, dub a nawet punku( Defekt Mózgu, Sedes, The Bill i inne stare zespoły), warto przyjrzeć się Musical Fidelity E100 może bardzo dobrze zagrać w tego rodzaju muzyce ale ciężko znaleźć w necie, F1angel polecał iedyś wzmacniacze Rotela z końcówką BX czym wyższy numer 9XX tym lepiej i tych wzmaków też warto posłuchać.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze: AA MAP 105 jak polecał Madas, będzie bardzo przyjemnie, muzykalnie i jest w nim wszystkiego dobrego po trochu ze wzmacniaczy o których napiszę poniżej. To wzmacniacz dla bardziej wyrobionego słuchacza. Mocniej ale nie tak muzykalnie, nie z takim wypełnieniem średnicy właśnie Rotele. Szczególnie dobre do rocka, mocniejszych klimatów. Może być jakaś "dzielonka" ewentualnie RA 1070.
Z nowszych RA 05, 06 http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/36/109836.php
Jeśli ma być pełniej, mniej ostro, a nadal dynamicznie to może NAD 352 http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/36/109777.php choć zdecydowanie lepszy byłby C 372. Opinie o nich są jednak dość mocno spolaryzowane.
naprawde dobre są wzmacniacze Exposure http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/34/109132.php
Bardzo fajnie, gładko a przy tym dość dynamicznie grają Atolle, ale z pewnością wyższy model jest sporo lepszy, choć i IN 50 nie od macochy.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/35/109678.php
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/35/109603.php
w połączeniu z bardziej szczegółowymi i szczuplej grającymi kolumnami jak Audio Academy czy Epos mogłoby być super.
Oczywiście możesz szukać świetnych Sphinx Myth 3, Roksan Caspian albo tańszy Roksan Kandy, Copland, Primare, Sugden ale nie wiem czy znajdziesz w dobrej cenie? Byłyby najbardziej uniwersalne.

Kolumny:
Mocno grające, dość szczegółowe, nieco odchudzone w średnicy, dynamiczne AA
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/33/108384.php
Kolumny które ja bardzo lubię to ESA np. http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/36/109780.php tu będzie pełniej z mocnymi niskimi tonami.
Można je połączyć nawet z Rotelem czy Audiolabem 8000S.
Podobnie świetne Dali 450 http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/35/109470.php
Całkiem niezłe są też MA RS5 http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/34/109034.php niskie tony może nie potężne ale dość szybkie, rytmiczne.
Castle Harlech, świetne kolumny, przestrzenne, choć raczej nie do cięższej muzyki a wzmacniacz do nich z dobrym wypełnieniem średnicy.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/35/109271.php ale naprawdę warto, klasa.

Na razie tyle. Na Allegro nie udało mi się wypatrzeć nic ciekawego. Ale Ty patrz, mniej więcej wiesz już co. Może inne modele, może coś ciekawego Twoim zdaniem? Albo ktoś ty jeszcze coś podrzuci. Będę patrzył i wkleję tu linki jakby co.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzamcniacz hybrydowy Coplanda http://allegro.pl/copland-csa-14-i2616960993.html Super propozycja o nienagannym brzmieniu. Bardzo szczegółowy z badrdzo dobrze kontrolowanymi niskimi tonami. Posiadałem go osobiście więc znam jego brzmienie.
Do tego kolumny (u mnie grał z Naim Diva ale to troszkę droższe kolumny) może cos z Dali np 450 jak proponował f1angel i powinno być sympatycznie. Potem tylko dobór odpowiedniego okablowania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze!
Może mnie zjedziecie,ale mam już na oku wz.Yamaha A1020,a jak mi sie nie uda wylicytować to A520 albo A720 i do tego Siesty.Zagra to?
Dziękuję bardzo za rady i czekam na jeszcze.
Wszystko sprawdzam:-)

Dodam tylko,że wzmak za 700 a siesty za 1800 nowe.Pozdrawiam.

...i tylko prośba prosze nie pisać nazw skrótami bo ja na prawde bardzo zielony jestem i takie AA albo RA nic mi nie mówi przepraszam. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...i tylko prośba prosze nie pisać nazw skrótami bo ja na prawde bardzo zielony jestem i takie AA albo RA nic mi nie mówi przepraszam.

Postaramy się o tym pamiętać icon_wink.gif

AA - to francuska firma Advance Acoustic, ma w miarę rozsądne ceny na swoje produkty. Ale też może oznaczać kolumny firmy Audio Academy icon_lol.gif
RA - oznaczenie wzmacniaczy firmy Rotel (np. Rotel RA-02)

A co do starszych wzmacniaczy Yamahy (ale też innych firm) to trzeba pamiętać, że z uwagi na wiek może być konieczny ich przegląd i np. wymiana kondensatorów czy przeczyszczenie styków.

Arti
usunąłem wpisy spamera, które znalazły się przed Twoim postem.
Niestety takie durnowate wpisy (zazwyczaj w języku angielskim...) pojawiają się co jakiś czas i czasami wiszą dzień czy dwa, zanim ja lub Admin/moderatorzy je usuniemy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!
A więc padł wybór co do kolumn.
Zdecydowałem sie na Castle Harlech,za propozycją f1angel'a:-)

Z tymi yamahami i siestami to było tak,że troszke to były weekendowe rozważania moje i kolegi poparte dobrym zimnym leszkiem icon_smile.gifa więc jestem w trakcie ustalania ceny itd.itp. a teraz moja prośba co do wzmacniacza.Wybór powinien być już bardziej ukierunkowany choć może nie prostszy.
Ciągle licze na pomoc!..i może jakieś sugestie co do kabli:-)
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś już Castle? Nie napisałem Ci, ale zdajesz sobie sprawę, że tych kolumn (szczególnie) nie możesz upchnąć gdzieś między meblami albo postawić blisko ścian? One muszą poczuć oddech, wówczas rozwijają skrzydła. Zupełnie tak jak ja icon_biggrin.gif icon_wink.gif
Wzmacniacz już wiesz, że z wypełnioną średnicą i przydałby się dość wydajny prądowo. Szkoda, że nie napisałeś ile Ci zostało na wzmacniacz? A kable naprawdę dobiera się na końcu. Choćby i dlatego, że nie wiadomo ile na nie zostanie pieniędzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz świetny wzmacniacz (Atoll IN 100) do tych kolumn. Myślę, że słabszego (jakościowo) nie ma co dawać, bo może się to okrutnie zemścić na brzmieniu. Podejrzewam, że takiego kompleciku, jego brzmienia mógłby Ci pozazdrościć niejeden audiofil mający nawet sporo droższy, ale niezbyt dobrze dobrany system.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/35/109678.php
Możesz jeszcze poszukać wzmacniaczy firmy Densen, Audio Analogue, Roksana Caspiana czy jakiegoś NAIMa (bardziej do rocka), ale czy znajdziesz do 2kzł. i czy zabrzmią lepiej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transakcja dobiega powiedzmy końca:-)Czekam na numer konta sprzedającego.
Hmmm i teraz dylemat bo kolumny moge ustawic co najwyżej 0,5m od ścian i mebli.Jak coś czeka mnie przemeblowanie;-)
Wzmacniacz z wypełnioną średnicą wydajny prądowo...wytłumaczcie laikowi,wtedy mogę czegoś szukać...choć ten atoll in 100 mi sie podoba (wizualnie)bo nic nie wiem o jego parametrach.
...i f1angel rozumiem,że w sprawach audio jesteś obeznany itd.,ale te np.(na przykład) nie było miłe.Komuś takiemu jak ja,a takich właśnie proszących o rade zieleniaków jest tu na prawde sporo,te skróty AA,RA itd.nie mówia nic.A ciężko jest szukać czegoś powiedzmy po Twoich podpowiedziach i wpisywać w wyszukiwarce skróty.Pozdrawiam!:-)te 2 tysie za atolla ewentualnie to już mój max:-)z kabelkami moge jeszce poczekaćicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radix

Połączyłem 2 wątki (i przy okazji uaktualniłem temat i podkreśliłem fakt kupienia kolumn).
Bo skoro w Twoim pierwszym temacie już udało Ci się dzięki Kolegom znaleźć i kupić dobre kolumny, to kontynuowanie starego i rozpoczynanie kolejnego tylko zamąci to wszystko!
Dzisiejsze posty z dwóch wątków odrobinę się nakładały - ale w tej chwili są już chyba czytelne dla wszystkich icon_razz.gif

A co do wzmacniacza - to naprawdę nie ma co się zastanawiać nad tym Atollem, którego wynalazł Ci f1angel:
cena bardzo dobra, a wzmacniacz bardzo dobry, mocny i porządnie wykonany. A w tej cenie to można kupić co najwyżej niższy i słabszy model Atolla czyli 80 (o 50 nie będę wspominał).

I po raz kolejny - wydaj ile możesz na wzmacniacz, a kablami potem będziesz się zajmował!
I wg mnie nie ma co szukać, skoro masz podane na tacy... Kolumny i to naprawdę udane) już zamówiłeś, tu masz kolejny element składanki.
A jak będziesz potrzebował CDka i odczujesz napływ gotówki, to spokojnie możesz kupić odtwarzacz tej samej firmy (ja bym szukał również "setki", a nie niższego modelu - ale z "80" można zaryzykować i też powinno być dobrze)
Oczywiście jeśli nie jesteś ze Szczecina (odbiór osobisty) to istnieje pewne ryzyko związane z takim zakupem na odległość, ale na to nie mamy wpływu. Ja w każdym razie wolę kupować coś z ogłoszeń na forach audiofilskich niż z aledrogo...

Pozdrawiam
PS. A co do parametrów wzmacniacza - to naprawdę nie jest dużym problemem pobawić się 10 minut wyszukiwarką!!! icon_confused.gif
Były testy tego wzmacniacza, nadal jest w ofercie i jest sporo opinii na jego temat (i do tego nie spotkałem się jeszcze z żadną negatywną).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...i f1angel rozumiem,że w sprawach audio jesteś obeznany itd.,ale te np.(na przykład) nie było miłe.Komuś takiemu jak ja,a takich właśnie proszących o rade zieleniaków jest tu na prawde sporo,te skróty AA,RA itd.nie mówia nic.A ciężko jest szukać czegoś powiedzmy po Twoich podpowiedziach i wpisywać w wyszukiwarce skróty.


Radix KJM (czyli k.... jego mać), ja lubię rozmawiać z inteligentnymi ludźmi i brzydzę się lenistwem na maxa. Mam nadzieję, że nie jesteś absolwentem szkoły specjalnej a mamusia nie wynosi z Twojego pokoju brudnych talerzy?
Wszystkie skróty (jak wcześniej zauważył RoRo) są poparte linkami. Wystarczy na nie kliknąć (a nie szukać w wyszukiwarce) by zobaczyć, że w przypadku kolumn AA, to Audio Academy. A jedyny skrót czyli AA MAP 105, rzeczywiście wystarczy wpisać w google i wychodzi co to jest (próbowałem, spróbuj i Ty).
Ja Cię tu nie obrażam, sam się obrażasz pisząc w ten sposób. Zresztą ja nie jestem aniołkiem, tylko F1angel, czyli Fallen Angel. A co to oznacza, wpisz w wyszukiwarkę jeśli Ci się chce. Odrobinę kreatywności. Nie zasłaniaj się "zielonością", bo to nie ma nic wspólnego z tym o co masz pretensje.
Co do tego, że Atoll jest lepszy od np. jakiegoś mocniejszego (na papierze) Onkyo, to nie mam tyle czasu ani chęci by Ci tłumaczyć tu dlaczego. Parametry i tak Ci nic nie mówią a inne rzeczy powiedzą pewnie jeszcze mniej. Sam pisałeś, że się na tym nie znasz.
Masz dwa wyjścia. Albo zaufasz w tej mierze mnie i kolegom z forum, albo nie.
Poza tym przyszło mi coś jeszcze do głowy. I naprawdę zupełnie bez złośliwości. Nie wiem, czy naprawdę jesteś przygotowany na tej klasy brzmienie. Bo dobry dźwięk ma to do siebie, że na "pierwszy rzut ucha" wydaje się nieraz nijaki, wręcz nudny. Dopiero z czasem się go docenia. Być może tak naprawdę wolisz brzmienie "dresiarskie" i takie Onkyo w tym momencie będzie dla Ciebie o wiele lepsze a przy tym dużo tańsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...