Skocz do zawartości

Stereo do 3 tys.zł za wzmacniacz + kolumny


radix

Recommended Posts

Może przestaniemy pisać w ten sposób bo to już daleko od tematu odbiega,co?
f1 angel sprawdzam każdy link podesłany przez Ciebie,jak i innych,za co wielkie dzięki!
Kolumny będą w przyszłym tygodniu.Atoll IN 100-niestety zero kontaktu telefonicznego ani mailowego ze sprzedającym.Nigdzie indziej nie mogę znaleźć w takiej cenie.Bardzo mi sie ten wzmacniacz podoba.Może zaproponujesz już bardziej konkretnie pod ich kątem(kolumn) coś,co podawałeś wcześniej,lub podasz jeszcze coś dodatkowo,bo tamte proponowałeś jeszcze jak nie "miałem"kolumn.
Z góry dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak to nie proponowałem? A post#20?
Cytat

Możesz jeszcze poszukać wzmacniaczy firmy Densen, Audio Analogue, Roksana Caspiana czy jakiegoś NAIMa (bardziej do rocka), ale czy znajdziesz do 2kzł. i czy zabrzmią lepiej?


Poszukaj na Allegro oraz tu:
http://www.hifi.pl/gielda/audio.php
http://forum.audio.com.pl/index.php?showforum=8
http://www.hi-fi.com.pl/ogloszenia_hifi_s.php4
http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet

Dodam jeszcze wzmacniacze: Sugden A21a, Advance Acoustic, Musical Fidelity, Xindak. Nie piszę jakie konkretne modele (oprócz Sugdena i wcześniej Roksana), bo nie wiem co znajdziesz w swoim budżecie. A ja naprawdę nie mam czasu szukać. Podeślij tu linki, wybierzemy najlepsze wzmacniacze.
Może koledzy coś jeszcze podrzucą?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie zapominajcie jakiej klasy to są kolumny. I ile kosztowały. wiem, wiem, zaraz ktoś napisze, że cena nie "gra", ale w tym wypadku gra i to bardzo dobrze. Moim zdaniem żadne z wymienionych wzmacniaczy nie będzie dobry. Są za słabe mocowo (za mało wydajne prądowo) albo nieodpowiednie brzmieniowo.
Z najtańszych można by dać Audiolaba 8000S, ten by sobie poradził, ale ja w przeciwieństwie do Wulkana (choć go bardzo szanuję i cenię), nie połączyłbym z Harlechami. To nic, że Audiolab ma nieco zaokrąglone wysokie tony. Owszem, nie będzie za ostro, ale moim zdaniem za szczupło w średnicy. Oczywiście co kto lubi.
Pinkfloyd, ten Music Hall jest bardzo fajny, przyjemny brzmieniowo i teoretycznie mocny, ale nie do tych kolumn. 75W przy 8 ohmach, zwiększa tylko do 95W przy 4ohmach, to nie najlepiej o nim świadczy. To tańszych, łatwiejszych do napędzenia kolum, tak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1 angel a to będzie dobre? http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/34/109132.php Jest za 1900 do kupienia.Daj znać.
Pozdrawiam!

...to chyba nie jest wersja S więc troche słabszy. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast tworzyć kolejny nowy post ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwiłbym się o to, ale raczej o średnicę, która w Exposure jest dość szczupła, sucha, czyli słabo wypełniona, nasycona. A to by się przydało w połączeniu z Castle, by naprawdę dobrze zagrało. Oczywiście kwestia gustu, jeśli lubisz takie brzmienie, to Ty będziesz słuchał.
Poza tym, to naprawdę dobry wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, jakby się udało, to będzie super. Daj znać jak będzie pewne. Co do kabelków, to oczywiście interkonekty (połączeniowe) i głośnikowe.
Zmierz jakiej długości kable głośnikowe Ci będą potrzebne. Oczywiście powinny być równej długości, nawet jakby od sprzętu do jednej z kolumn była mniejsza odległość.
Jeśli masz jakieś podstawowe choć kabelki, to na razie nic nie kupuj, tylko posłuchaj na nich. Wówczas będziesz wiedział w jakim kierunku chciałbyś doszlifować brzmienie.
A nie zapomnij napisać ile Ci zostało na kable.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bardzo budżetowych rozwiązań polecam skrętkę internetową (jeśli mamy niewielkie monitorki)
Kabel z starego przedłużacza - stare przedłużacze mają bardzo grubą, czystą miedź.
Jeśli kolumny będą miały za mocny bas można spróbować z kablami instrumentalnymi (mikrofonowe też) , bądź koncentrykiem (stosunkowo drogie rozwiązanie)
Jeśli kabel ma ekran to warto go złączyć z - przy wzmacniaczu, kolumienki powinny zabrzmieć bardziej urokliwie (choć czasem taki zabieg psuje dźwięk)

Jeśli kupujesz bardzo tanie kabelki głośnikowe to radzę kupić kabel prądowy skrętkę internetową, kabel koncentryczny,czy instrumentalny, powinno być lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki mam ze starej wieży(Diora)Nie wiem co to jest.taki dwużyłowy (poskręcane cieniutkie druciki miedziane:-)Kable ok.2.50m na stronę.

A więc zestaw(Castle+Atoll) myśle w środe w domu.A więc jeszcze dobór kabelków i chyba będzie na tyle:-)Na początek może coś co proponuje wireessence. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast tworzyć kolejny nowy post ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kabel z starego przedłużacza - stare przedłużacze mają bardzo grubą, czystą miedź.

To, że kabel jest gruby nie znaczy, że jest dobry!

Cytat

Jeśli kupujesz bardzo tanie kabelki głośnikowe to radzę kupić kabel prądowy skrętkę internetową, kabel koncentryczny,czy instrumentalny, powinno być lepiej.

Zazwyczaj lepiej zagra tani kabel głośnikowy z miedzi beztlenowej niż kabel prądowy.
Z ciekawości podpiąłem jakis czas temu taki kabel prądowy (zwykłe kable komputerowe...ale z uciętymi końcówkami) i było tragicznie.

Zostaje droga eksperymentów - bo może kable prądowe do kładzenia w ziemi sprawią się lepiej.

radix
Zrób tak, jak sugeruje f1angel - posłuchaj pierw nowego sprzętu zanim zaczniej kombinować z droższymi kablami.
Poza tym jak poeksperymentujesz z rozstawieniem sprzętu to będziesz wiedział, jakiej długości kable potrzebujesz icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki masz zmostkowane, czyli możesz podłączyć kabel głośnikowy do jednej z par albo wtykami albo odkręcić , wsadzić i dokręcić. Zwróć uwagę, żeby nie zgubić małych kabelków łączących wtyki i żeby nie stykały się ze sobą między kanałami ani krótkie kabelki (zworki) ani głośnikowe.
Możesz też, kupując podwójną ilość kabla głośnikowego podłączyć kolumny w bi-wire (wda kable idą od wzmacniacza do kolumny) -> wtedy likwidujesz zworki, a kable od wzmacniacza podłączasz do zacisków - jeden do górnych, drugi do dolnych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności:-)
A więc zdobyłem,posłuchałem i jestem pod olbrzymim wrażeniem jakości dźwięków wydobywanych z tego sprzętu!!!
Co do kabli...mam na prawde cieniutkie te kabelki swoje jakieś 1mm^2 może kupić coś niedrogiego tak 2,5^2 no i może tylko jak by rade dało więcej basu a mniej środka,chociaż środkiem grają pięknie i może sie czepiam,ale ja na loudnessie wychowany:-)
Pozdrawiam i dziękuję baaardzo za pomoc w doborze sprzęciku!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi początkowo po przesiadce ze sprzętu typu Harman i jakieś philipsy dziwnie było, wydawało się mniej niskich tonów ale po miesiącu słuchania jak podłączyłem harmana 3490 uznałem że tam jest go zupełnie za dużo, ważne żeby niskie nie dominowały na resztą co często dzieje się w wzmakach które wcześniej słuchaliśmy. Kiedyś mi to pasowało albo raczej nie znałem innych brzmień i wzmacniaczy teraz zaś nie chce już wracać do tamtych czasów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madas dobrze prawi. Spróbuj jeszcze jakiś czas posłuchać na zwykłych kabelkach, póki sprzęt się dobrze nie wygrzeje na nowo. Kolumny i wzmacniacz mogły stać wiele dni a nawet tygodni nieużywane. To się naprawdę niekorzystnie odbija na brzmieniu.
A dobra średnica, to piękna sprawa. Docenisz za jakiś czas. Będziesz odkrywał nowe brzmienia, barwy, niuanse.
Tanie kable głośnikowe, jak zwykle ostatnio, zaproponuję Alphardy Da Vinci http://allegro.pl/alphard-da-vinci-2x4mm-k...2625663455.html I właśnie 4mm2 bo będziesz miał dobre niskie tony. Reszta na bardzo dobrym poziomie. Nie byłyby to pewnie kable docelowe, ale nic istotnego już by Ci nie gubiły.
O interkonektach nic nie piszesz, co masz, jakieś po 5zł za parę, czy lepsze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie:-)
Jest komplet:-)
Wzmacniacz Atoll,Kolumny Castle no i kabelki Aphard'a.
Za Waszą pomocą a szczególnie f1angel'a:-)Chłopie masz w tym niezłe rozeznanie!Czym sie zajmujesz na codzień?icon_smile.gif
Gra to b.ładnie,wszystko na miejscu,średnica po kablach nie uciekła,a basiku trochę więcej!Super!Myślałem,że będe musiał dodawać basu na potencjometrze,ale jest wszystko na ZERO i gra świetnie z "głupiego"laptopa na mp3!Jeszcze pomyśle chyba nad odtwarzaczem CD,bo wtedy chyba usłyszę piękno dźwięku mojej muzyki:-)i odfrunę w kosmos:-)
Jest pięknie przy reggae,dub'ie jak i przy punk'u czy HC.
Tak jak pisaliście nie trzeba podbarwiać tego jakimiś podbiciami typu loudness itd.Nie myślałem,że tak to zagra fajnie.
Ile dźwięków nowych słysze to masakra!Któregoś dnia przy słuchaniu już po raz setny Manu Chao,pobiegłem do drzwi bo myślałem,że ktoś dzwoni,a tu się okazuje,że to Manu dzwoni!:-)
Nowe dźwięki,nowe doznania!
Pięknie!
Jeszcze raz wszystkim WIELKIE dzięki!!!Szczególnie f1angel!Po Twoich podpowiedziach mam to "ustrojstwo":-)DZIEKI!
No i chyba temat do zamknięcia:-(
Pozdrawiam Wszystkich!
Dziękuję!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...