Skocz do zawartości

Stereo do 3 tys.zł za wzmacniacz + kolumny


radix

Recommended Posts

Bardzo się cieszę i koledzy pewnie też. Myślę, że brzmienie się jeszcze w ciągu kilku dni powinno poprawić. A regulatorów rzeczywiście nie stosuj, po co wpadać w złe przyzwyczajenia.
Co do przejściówek z laptopa na wzmacniacz (mały jack - 2xcinch), to chyba gdzieś widziałem jakieś lepsze kabelki? Jak znajdę, to wkleję link.
Oczywiście muzyka z CD powinna pokazać Ci jeszcze więcej. Ale to jeśli masz sporą kolekcję takich płyt. Jeśli nie i zamierzasz grać głównie z plików, to lepiej kupić dobry przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) albo choćby lepszą kartę dźwiękową.
Kabelki Alpharda jak pisałem dobre na początek, ale jakbyś chciał zastosować kiedyś lepsze, to trzeba się rozejrzeć znacznie wyżej. Za takimi, które kosztowały powiedzmy 800-1200zł. za komplet. I to trzeba je będzie odsłuchać, bo nie we wszystkich aspektach brzmienia mogą się okazać od Alphardów lepsze.
Tymczasem możesz poeksperymentować z podwójnym okablowaniem kolumn (bi-wiring). Koszt nieduży a powinno być jeszcze lepiej.
Cytat

pobiegłem do drzwi bo myślałem,że ktoś dzwoni,a tu się okazuje,że to Manu dzwoni!:-)


I co? nie wpuściłeś go? icon_eek.gif icon_wink.gif
Pozdrawiam i miłego słuchania muzyki. A na forum zawsze możesz zajrzeć i podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Fajnie to gra i na razie nic nie będę kombinował:-)ale może za jakiś czas...Teraz jestem zachwycony tym co skleciłem dzięki Wam!:-)
Co do przejściówek z laptopa na wzmacniacz (mały jack - 2xcinch)właśnie mam coś takiego,ale daje rade:-)...i jeszcze jedno...eksperymentowałem z ustawieniem kolumn...niesamowite,każde przesunięcie,wysunięcie,dosunięcie zmienia "granie"niesamowicie!Tak jak polecałeś f1angel te kolumny potrzebują przestrzeni,ale grają ........rewelacyjnie ,na prawdę!
Pozdrawiam!...Manu nie chce wyjś z pokoju:-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja:-(
Jak podpiąć kable głośnikowe do kolumn?Na początku jak je dostałem(kolumny) to zworki były wpięte tak jak widać na zdjęciach w otwory zacisków.Teraz wsadziłem w te otwory kable głośnikowe,a zworki po prostu jakoś tam na słowo honoru zacisnąłem-docisnąłem bo są dość grube i nie mieszczą sie razem z głośnikowymi do otworów zacisków.Tylko,że raz przy sprzątaniu jeden koniec zworki-zworka:-)wyskoczył.Ciężko je na prawde jakoś stabilnie docisnąć,więc pytanko,czy można tu zamontować jakieś szpilki,czy "banany"?Nie wiem jaka jest różnica:-(Proszę o radę i krótką instrukcję montażu:-)
Jak zwykle dziękuję z góry!
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatologicznie:
Szpilki - to są końcówki cieńsze od zwykłych bananów. Gniazda na szpilki są dużo rzadziej stosowane niż gniazda na banany.
W kolumnach zazwyczaj stosuje się zaciski akceptujące końcówki bananowe (zresztą podobnie w amplitunerach, wzmacniaczach i końcówkach mocy).

Najwygodniej wg mnie kupić same końcówki i albo założysz je na zworki (wystarczy z jednej strony - np. u góry), albo ten krótki kabelek twrzący zworki zostawiasz bez zmian, a końcówki (banany lub szpilki - musisz sam zmierzyć, co tam jest potrzebne) nałożysz na kable głośnikowe.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zworki są z dobrego kabla. Jeśli masz kontakt ze sprzedającym, to zapytaj jakie kabelki tam wsadził?
Tymczasem masz dwa wyjścia. Kupisz cztery banany (zakręcane na dwie śrubki - te z pojedynczymi są na ogół do kitu, ew. zaciskane) i zamontujesz na kable głośnikowe. Zworki zostawisz tam gdzie są, tylko mocno dokręcisz. Plus głośnikowego włożysz do górnego zacisku a minus do dolnego (czyli na skos, tak jak napisałem).
Drugie wyjście, to kupujesz drugą parę kabli głośnikowych a zworek się pozbywasz. Oczywiście wówczas musisz zastosować banany od strony wzmacniacza (np. dla kabli idących na dół) a te idące na górę pozostają zaciśnięte we wzmacniaczu jak dotychczas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie warto poszukać modelu umożliwiającego oprócz podłączenia gołego kabla głośnikowego również drugiego wtyku bananowego.
http://allegro.pl/wtyk-bananowy-banan-prol...2690567233.html

Tak samo niezłą konstrukcją są model pozwalające włożyć goły kabel głośnikowy zarówno z boku jak i normalnie (z góry).
Poniżej masz link do aukcji - co prawda są to wtyki typu "szpilka", ale chodzi o samą zasadę podłączenia
http://allegro.pl/wtyk-glosnikowy-typu-szp...2660743161.html

Możesz również próbować z bananami typu BFA - czyli rurkowe. Proste i tanie masz w poniższym linku
http://allegro.pl/wtyk-glosnikowy-banan-na...2619330226.html
(firmy Prolink, Digital, Veoz...)

Oczywiście stwierdzenia o "haj-endzie" przy wtykach za 2...5 zł to bajka icon_mrgreen.gif
Ale między 10 a 20zł można już znaleźć coś ciekawego i solidnego.

Są to propozycje rozwiązań, a nie konkretne stwierdzenie "kupuj właśnie ten"...
Od Ciebie zależy, na jaką średnicę kabla głośnikowego potrzebujesz wtyku.

Dość popularne, solidne i niezbyt drogie są wtyki Nakamichi (i kopie takich wtyków czy WBT)
http://allegro.pl/wtyk-bananowy-nakamichi-...2648543207.html

Kolejne niezłe banany
http://allegro.pl/wyprzedaz-cmc-0600-wf-wt...2691688376.html

Pozdrawiam
PS. Warto założyć koszulkę na wtyk i kabel, by końcówki drutów w kablu głośnikowym za mocno się nie utleniały...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, spojrzałem na zdjęcia i wydaje mi się, że chyba nie przyjmują. Masz trzy wyjścia.
Zostawić wszystko jak jest.
Kupić wtyki widełkowe do kabli głośnikowych, bo są płaskie i powinny się bez problemu zakręcić razem ze zworkami.
Albo (co polecam już od jakiegoś czasu) kupić drugą parę kabli głośnikowych i zastosować bi-wiring.
Wówczas bez problemu zakręcisz końcówki kabli w górnych i dolnych zaciskach a zworki odłączysz. Natomiast od strony wzmacniacza (chyba przyjmuje banany - sprawdź zapałką, jeśli wejdzie więcej niż pół, to jest ok.) jedne kable możesz zakręcić a do drugich kupisz banany i tak podłączysz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie chciałem sie odzywać,ale coś mi nie pasiło:-)chyba kupie drugi komplet kabli:-)
a moze coś takiego jak proponował RoRo dać pod wzmacniacz? http://allegro.pl/wtyk-bananowy-banan-prol...2690567233.html
...i w sumie patrzyłem to otworki w zaciskach wzmacniacza są na tyle duże,że weszłyby tam dwa kable,czyli można by zacisnąć dwa kable na jednym zacisku.Czy jednak kupić bananki?
A kable tak samo 4^2 czy może 2,5^2?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...