Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Z góry uprzedzam że jestem "zielona" w sprawach wszelkiego rodzaju przewodów, ale mam nadzieję że znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie mi pomóc icon_smile.gif

Sprawa wygląda tak: niedawno dostałam system audio do iPoda firmy JVC, niestety bez kabla zasilającego. Problem w tym że wpisując model urządzenia nie udało mi się znaleźć jaki powinien być to przewód, a nie chcę wydać pieniędzy "w błoto" kupując na oko. Podaję dane urządzenia:

JVC Compact Component System
NX-PN7
Radio Data System

takie informacje znalazłam na stronie producenta:

Specifications
Portable System
AMPLIFIER NX-PN7
Power Output
At 10% THD 7.5W x 2
Sound Turbo Yes
Bass/Treble Control Yes
TUNER NX-PN7
Band AM/FM
Preset Stations 15 AM, 30 FM
CONNECTION FOR iPod NX-PN7
Direct Dock Yes (x 2)
Power Supply Yes (Simultaneous or Separate Charge)
Works with iPhone Yes
Support Device 4G or Later
INPUT/OUTPUT NX-PN7
Analog Audio Input Yes
Headphone Output Yes
Composite Video Output Yes
SPEAKERS NX-PN7
Main L/R Speakers 2-13/16" (7cm), Cone
Type
Full-Range Yes
GENERAL NX-PN7
Play Mode Shuffle/Repeat
Sound Turbo Yes
Back-Illuminated LCD Yes (White)
Illumination Multi-Color LED
Clock/Timer Yes (3-Program)
Sleep Timer Yes
Remote Control Yes
Power Source
AC Yes
DC No
Dimensions (W x H x D)
inches 12-9/16 x 5-7/8 x 6-1/8
mm 318 x 148 x 154
Weight (Without Batteries)
lbs 3.6
kg 1.6

Załączam zdjęcie wejścia, może to coś pomoże

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

Paulina

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest zasilacz (najlepiej stabilizowany), dający na wyjsciu prąd o napięciu około 11V (wątpie, by udało się kupić coś na dokładnie 10.7V) i prądzie o natężeniu co najmniej 3A.
Poza tym masa ma być na zewnętrznej stronie wtyku, a plus w środku.

O takie parametry musisz pytać w sklepie czy na aukcjach!
Wtyki okrągłe mają różne średnice - dlatego przed zakupem trzeba to będzie sprawdzić, czy pasuje do tego JVC.

Są zasilacze z jednym napięciem i jedną lub kilkoma końcówkami do wyboru
http://allegro.pl/uniwersalny-zasilacz-imp...2559182236.html

albo (rzeczywiście) uniwersalne, które dają wybór napięcia (zazwyczaj 3 - 4.5 - 6 - 9 - 12V) oraz mają kilka różnych końcówek
http://allegro.pl/zasilacz-uniwersalny-reg...2601378026.html

Uwaga - linki do aukcji są poglądowe, a żaden z tych zasilaczy nie daje 11V i prądu 3A.
W sklepach i na aukcjach jest dostępnych wiele zasilaczy - chodziło mi o to, byś wiedziała o co pytać i czego szukać.
A ponieważ stacja dokująca ma swoje gabaryty i niekoniecznie będzie wygodnie z nią chodzić po sklepach icon_rolleyes.gif , to warto popytać się znajomych kto ma zasilacz uniwerslany z różnymi końcówkami i sprawdzić, czy wtyk pasuje (bez włączania do gniazdka, bo pewnie napięcie i prąd będą niewłaściwe). Jak pasuje - to idziesz do sklepu i pokazujesz, jakiej końcówki potrzebujesz.

Na dobry zasilacz trzeba będzie wydać w okolicy 50zł, ale nie ma co oszczędzać i kupować byle czego za kilkanaście złotych: musisz mieć odpowiednie napięcie i odpowiednią moc! A poza tym zasilacz będzie cały czas włączony i nie ma co ryzykować zakupu jakiegoś bubla.

Poza tym - warto wyszukać serwiś JVC i dowiedzieć się, ile kosztuje oryginalny zasilacz (pewnie sporo - ale będziesz miała porównanie).

Pozdrawiam
Ps. Dobrze, że zamieściłaś fotkę - dzięki temu dla osób czytających Twój wątek wszystko jest jasne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...