Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy stereo


Hipolos

Recommended Posts

Witam!
Od nie dawna jestem użytkownikiem tego forum (całkiem fajnego zresztą), ale....... No właśnie, brakuje mi tu tematu gdzie można byłoby podyskutować,pytać odpowiadać na związane z tematem pytania.
I tu moja prośba i zarazem pytanie do moderatorów,czy mogli by podpiąć ten temat co by nam nie zginął?

Może ja jako laik zaczne:
wzmacniacz vs amplituner stereo: która opcja lepsza brzmieniowo, i dlaczego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Co do pytania zadanego przez kolegę Hipolos'a. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć bo są i kiepskie wzmacniacze, i dobre amplitunery. I odwrotnie! Jednak uważam, że mozna zakładać, że w tym samym pułapie cenowym wzmacniacz stereo powinnien (nie musi!) zagrać lepiej od innego amplitunera. Powodem jest ilość elementów. Wzmacniacz posiadając ich mniej, będzie tańszy w produkcji, przez co można postawić na jakośś elementów i podzespołów. No i mniejsza ilość elementów może powodować mniejsze zakłócenia. Ale to już specjaliści o tym się wypowiadają.

A co do tematu. Temat będzie w sam raz by nie mnożyć tematów "stereo do X zł". Jednak tylko czekać na pytanie "Czy kable rzeczywiście słychać?" i się zacznie icon_wink.gif .

Pozdrawiam!
Snajk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temat " Zanim zadasz pytanie" i tam zestaw pytań na które pytający odpowie oszczędzając kilku osobom na forum nerwów i klikania w kółko tego samego icon_smile.gif
Tych pytań w końcu nie jest tak wiele
1. powierzchnia pokoju
2. gatunki słuchanej muzyki
3. posiadane elementy systemu
4. preferencje dot. dźwięku (zrównoważony, przewaga niskich tonów/ średnich/ wysokich, ostry, miękki, ciepły, zimny itp)
5. Możliwości finansowe
6. sprzęt nowy/ używany/ taki lub taki
To tak na gorąco, do dyskusji i uzupełnienia oczywiście (żeby nie prezentować stanowiska : chodźmy i zróbcie icon_wink.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, samo się nie zrobi. Hipolos, Ty jako założyciel tego wątku naciśnij przycisk "zgłoś" i przedstaw moderatorowi pomysł.
Oczywiście przemyśl tytuł, może moderacja coś podpowie? Na pewno proponowane przez Adamc'a "Zanim zadasz pytanie" warte jest również oddzielnego, przypiętego wątku.
Snajk, wiadomo, że kable jako element systemu i fizycznie obecne kilka parametrów, musi być słychać. Że mniej wpływają na brzmienie niż (od największej do najmniejszej wartości) akustyka --> kolumny, wzmacniacz, źródło, także wiadomo. A jeśli ktoś twierdzi, że kable nie wpływają na brzmienie, to jest po prostu niedouczonym ignorantem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko jeszcze ustalmy jak miało by to wyglądać.
Ja widze to tak:
1-szy temat- Moje pierwsze stereo w podtytule: O co pytać, co warto wiedzieć (podpinamy)
2-gi temat-Co kupić? w podtytule: Zanim zadasz pytanie wypełnij poniższą ankiete? (podpinamy)
1. powierzchnia pokoju
2. gatunki słuchanej muzyki
3. posiadane elementy systemu
4. preferencje dot. dźwięku (zrównoważony, przewaga niskich tonów/ średnich/ wysokich, ostry, miękki, ciepły, zimny itp)
5. Możliwości finansowe
6. sprzęt nowy/ używany/ taki lub taki
Gdyby udało się spakować w drugim temacie wszystko co zostało napisane odnośnie kupna sprzętu byłoby super.
Zapanował by porzadek, a nowe tematy by się nie plątały miedzy: Jakie kolumny do 2 tyś.
Upsss... Ale namieszałem. Napiszcie co o tym myślicie.
No i fajnie by było gdyby inni użytkownicy napisali chociaż POPIERAM
A i moderator mógłby zabrać głos icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ankieta w postaci formularza, dodać pole "Opis" (by ewentualnie coś jeszcze dopisać), dodać przycisk "Załóż temat" i z automatu pojawiał by się nowy temat o pewnym nadanym tytule (np. Moje pierwsze stereo - login) i odpowiednio ułożonej treści. Dla pomagających łatwo było by po temacie wyłowić kto potrzebuje złożyć zestaw a odpowiednio ułożone dane były by łatwiej czytelne, teraz to różnie ludzie piszą, czasami części informacji brakuje - a tak formularz by zadbał o to by podać wszystkie ważne informacje. To tak tylko moja propozycja od strony technicznej, choć nie wiem na ile możliwa do wykonania icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby dobrze. Miejmy nadzieję, że zapadnie pozytywny. Byłoby gdzie odsyłać ludzi, którzy piszą: chciałbym kupić wzmacniacz i kolumny, co polecacie?
Droga Moderacjo, proszę jeszcze dołączyć punkt, by w swoim profilu albo poście userzy wpisywali gdzie mieszkają. To w wielu przypadkach bardzo ułatwi doradzenie, skierowanie uwagi na konkretne typy.
Pozdrowionka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jestem icon_smile.gif Założyłam w komentarzach wątek "Zmiany na forum", bo się do nich przymierzamy, więc jeśli macie jeszcze jakieś pomysły, proszę, wpisujcie. Postaramy się wszystko uwzględnić. Taka ankieta to dobry pomysł - faktycznie co i rusz musicie odpowiadać na te same pyatania. Potrafi to być drażniące.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...