Skocz do zawartości

Dylemat stereo...


oshi00

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum

Mam mały dylemat. Chciałbym zakupić sobie zestaw stereo... Do wydania jest 2500 zł - wzmacniacz, kolumny, standy... Zastanawiam się, czy w ogóle jest sens kombinować i szukać, skoro i tak warunki w pokoju nie są optymalne do odsłuchu, tzn.: dość duży pogłos (za mało zagracony), kolumny rozstawione na ok. 130 cm na szafce telewizyjnej i standach z granitu, ale ok. 20 cm od ściany.. Wiele zmienić w pokoju się nie da... Żona nie pozwoli rozkładać dużych dywanów (niedawno się ich pozbyła), wieszać półek czy wygłuszeń na ścianach, czy też przestawiać mebli (szczerze powiem, że nawet nie ma gdzie:)

Pokój 17 m2, nie mam ściśle określonych preferencji muzycznych. LCD ma być podpięte do wzmacniacza - muzyka z kanałów telewizyjnych, czasami coś z pendrive, rzadziej z płyt CD...

Czy jest sens inwestować więcej pieniędzy, czy lepiej kupić coś z najniższej półki - okazyjnie, np. Onkyo A 9155 za ok. 700 zł. i Magnat Quantum 603 za ok 600 zł?

Jeżeli miałoby być trochę drożej, to zastanawiałem się między Denonem PMA-710AE a System Fidelity SA-300SE. Pierwszy trochę ponad 1100 zł (nowy), drugi - ok. 1300 zł (leżak magazynowy z miesięczną gw. rozruchową), jak byście porównali te dwa wzmacniacze?

Kolumienki dobrałbym po odsłuchu, np. Taga Harmony Platinum B-40 v.2, Magnat Quantum 653, Monitor Audio BX2...

Bardziej skłaniam się ku wersji, żeby iść po najniższych kosztach - bo i tak szału wielkiego nie będzie w moich warunkach odsłuchowych.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zdecydujesz się na wersją dobrą, to biorąc pod uwagę Twoje pomieszczenie (niezbyt dobre akustycznie) zdecydowanie proponowałbym wzmacniacz Cambridge Audio Topaz AM5 lub AM10, ewentualnie Denon PMA-710AE (teraz w świetnej cenie) oraz zestaw kolumn Monitor Audio BX2. Kolumny mają przedni bass-reflex i są dosyć tolerancyjne do akustyki pomieszczenia, komplet taki powinien Cię w pełni ustatysfakcjonować.

Serdecznie zapraszam jeśli masz taką możliwość na odsłuchy, które pozwolą Ci wybrać najbardziej optymalną konfigurację
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiele zmienić w pokoju się nie da... Żona nie pozwoli rozkładać dużych dywanów (niedawno się ich pozbyła), wieszać półek czy wygłuszeń na ścianach, czy też przestawiać mebli (szczerze powiem, że nawet nie ma gdzie:)


Jeśli żona nie chce zrozumieć Twojej pasji, to co to za żona? Sory, wiem, że wkraczam na grząski grunt, ale w końcu dlaczego dwoje ludzi jest ze sobą? Ja sobie nie wyobrażam, by kobieta mi nie pozwoliła rozstawić kolumn jak trzeba, odpowiednio zaadaptować pomieszczenia. Przecież to dla mnie ważne. Przez szacunek dla drugiego człowieka, jego pasji trzeba odstąpić od małomiasteczkowych przesądów, że tak powinien, czy nie powinien wyglądać pokój. Czy Ty masz zrozumienie dla jej koncepcji wyglądu kuchni, sypialni czy łazienki? Czy nie zgadzasz się na jakiś kolor, mebel albo aranżację o ile nie jest niezgodna z logiką?
A dywany są naprawdę różne. Dlaczego dywan ma być zły? Zakrywa jakąś piękną podłogę z intarsjowanego drewna? Bo jeśli trywialne panele, to wybacz icon_lol.gif
Ja ustroiłem swój pokój gąbkami przykrytymi narzutami i chodniczkami (tkanymi), typu indiańskiego (w ramach) a za nimi poduchy, jaśki. Gdy kupiłem panele akustyczne, to moja luba się ucieszyła, bo wyglądają one lepiej od tych "rękodzielniczych" ustrojów.
Mimo pewnego niezadowolenia, nie kazała mi nigdy (może czuła, że nie dałoby rady) usunąć tych ustrojów. Mało tego, jak zbierałem na interkonekt, dołożyła mi kilkaset złotych. Może pokaż swojej małżonce, to co napisałem. Niech się zastanowi, co jest ważne w życiu.
Jeszcze raz przepraszam za to co napisałem, ale ilekroć czytam, że żona nie pozwala (a piszący by chciał, marzy o tym), to się zastanawiam dlaczego tak jest i na jakich zasadach funkcjonuje takie małżeństwo? Nie chcę Cię buntować, ale pomyśl o tym. Życie jest tylko jedno, nie powtórzy się.
A kupować sprzęt trzeba najlepszy na jaki Cię stać. Mimo nie najlepszych warunków. Trzeba go tylko dobrze dobrać, by zabrzmiało najlepiej jak tylko się da w danej sytuacji.
Można tez kupić sprzęt z drugiej ręki. Wybrać w bardzo dobrym stanie. Będzie za takie same pieniądze na pewno o wiele lepiej brzmiał niż nowy. Najlepiej byłoby szukać czegoś w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, abyś mógł pojechać, posłuchać, zobaczyć.
Kolumny raczej z otworem basrefleks z przodu obudowy albo takie z obudową typu zamkniętego (bez otworu).
Standy granitowe, to dobry pomysł. Dodatkowo trzeba postawić kolumny na filcowych, gumowych lub korkowych podkładkach.
A najlepiej kupić Blu Tack i postawić je na kulkach z niego ulepionych, dociskając nieco z góry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem Magnaty Quantum 603 za 500 zł (powystawowe, praktycznie idealne). Teraz zastanawiam się nad wzmacniaczem. Ponieważ wybrałem tańszą opcję zestawu, dlatego wzmacniacz też będzie z dolnej półki - tylko jaki?

Biorę pod uwagę raczej nowy wzmacniacz, no chyba że miałby ktoś z tego forum do sprzedania jakiś fajny "piecyk", z małym przebiegiem, nie grzebany i koniecznie z pilotem... Z niewiadomego źródła trochę obawiam się kupować...

Z nowych pod uwagę biorę Onkyo A-9155 lub AMC 306d... Nie wiem co będzie ciekawszym wyborem? Może coś innego w podobnej cenie?

Może kilka słów do tego co napisał f1angel. To nie jest tak, że muzyka jest moją wielką pasją. Mam wiele zainteresowań, a sprzęt chciałbym kupić w przystępnej cenie, przyzwoicie grający. Zawsze można za te same pieniądze wybrać lepiej lub gorzej...

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...