Skocz do zawartości

Kino domowe do 8 tys


Panc3rny

Recommended Posts

Witam. Zwracam się z prośbą do forumowiczów o podanie propozycji zestawów kina domowego, które mogłyby się u mnie znaleźć, a przede wszystkim jakie wybrać do odsłuchu

Salon, w którym będzie znajdować się sprzęt ma ok. 40 m^
Pozwolę sobie dorzucić zdjęcie.
http://img821.imageshack.us/img821/8894/p1050216l.jpg
Nazwijmy to "miejscem odsłuchowym". Wymiary 5x5 m. ( Od telewizora do kanapy )
Wokół jest wolna przestrzeń. Żadnych ścian działowych. Dom jest bardzo akustyczny, gdyż póki co nie ma mebli czy zasłon ( mebli wiele nie przybędzie, a za kanapą nie ma sufitu - wolna przestrzeń na piętrze. W związku czym głos, krzyk czy inne dźwięki niosą się wszędzie.

Przechodząc do meritum. Szukam sprzętu do 8 tys. + 2 tys jeżeli różnica w dźwięku będzie naprawdę znaczna.
Muzyka/film 50/50. Ciężko sprecyzować gatunki więc ujmijmy, że każdy
Co do tej pory udało mi się odsłuchać.

canton vento 890 dc podpięte pod denonem avr-1713 ( odpadają. Mają krystaliczny dźwięk. Wszystko jest tutaj wyrównane, wręcz "mdłe". Był to po prostu czysty dźwięk, a ja szukam jakiejś dynamiki )

Yamaha NS-555 pod tym samym ampli. ( Grały już "bliżej sercu", ale wciąż im wiele brakowało do dźwięku, który by mnie zadowalał )

Jamo S718 ( Również odpadły, pewnie to kwestia ustawień ampli - grały pod denonem oraz Yamaha RX-V473 - ale wysokie tony kłuły w ucho )

Niestety w Koninie nie ma wyboru sprzętu dlatego tylko tyle udało mi się odsłuchać. Dajcie propozycję, a w Poznaniu czy Łodzi na pewno znajdą się porządne sklepy ze sprzętem

Po przewertowaniu forum moje propozycja zestawu to:
Yamaha RX-A810 lub Marantz SR 5006

Klipsch Synergy F30/C20/B20
Boston Acoustics A360/26/225c/ASW 250 ( mam okazję na tani zestaw )
bądź Kef KHT 3005 SE ( spodobały mi się ze względu na design, chodź wiem, że są za małe by nagłośnić to pomieszczenie )
Dali Zensor 7

Z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
na wstępie musisz zdawać sobie sprawę, że wybór konfiguracji zależy wyłącznie od Ciebie, każdy ma inne preferencje, słucha innej muzyki. Jakiekolwiek propozycje traktuj wyłącznie jako sugestie, które warto przesłuchać.
Kwestia elektroniki - napewno warto brać pod uwagę jeden z modeli amplitunerów YAMAHA serii Aventage (RX-A810, RX-A820, RX-A1010). Dobrą propozycją (także teraz w dobrej cenie) jest mocny amplituner Onkyo TX-NR809. Jeśli jesteś w stanie zrezygnować z nowinek typu sieciowe stacje, DLNA itp., bardzo dobrą propozycją jest Harman Kardon AVR 460, który pomimo niskiej ceny pod względem brzmienia konkuruje ze znacznie droższymi amplitunerami. Marantz (np. SR5007) to klasyka jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości dźwięku.
Jak widzisz kilka propozycji, każda dobra, jednak każda oferujące coś innego.

Kolumny - napewno brałbym pod uwagę Monitor Audio serię BX (BX6 / BX1 / BX-Center / BXW-12), Dali Zensor 7 / 1 / Vokal, Tannoy Mercury lub jeśli budżet pozwoli to rewelacyjna (szczególnie pod względem reprodukcji muzyki) seria Revolution. Bardzo ciekawy zestaw można także złożyć na kolumnach Paradigm Monitor v.7. Można posłuchać także QAcoustics oraz Boston Acoustics.

Serdecznie zapraszam do salonu na odsłuchy, wszystko wymienione powyżej jest fizycznie dostępne, jest jeszcze wiele innych urządzeń i kolumn które nie wymieniłem, które jednak także mogą Cię zainteresować. Odsłuchy są bezpłatne, wszystko porównasz w jednej salii czyli w jednych warunkach akustycznych.

W przypadku pytań służę pomocą, daj znać kiedy możesz do nas podjechać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 już wspomniał, że jest w tej chwili w dobrej cenie udany model ONKYO 809.
Ładnie to gra z wyższymi modelami JAMO (nowy zestaw kolumn 5.0 - 5.1 w cenie 4-5 tysięcy, co może trochę przekroczyć budże), ale napewno nie z modelem S708/S718, który jest "głośnogrającym modelem młodzieżowo-dyskotekowym" i gra tak, jak jego cena i przeznaczenie icon_lol.gif

Z nowymi amplitunerami (to samo dotyczy cen kolumn frontowych) w okolicach półtora tysiąca nie ma co próbować, w Twoim przypadku będą to raczej modele w okolicach 3 tysięcy.
Racjonalny będzie pewnie wybór amplitunera i kolumn z podobnej półki cenowej.

Noi nie mniej wazne: będziesz musiał coś wymyślić z gołymi ścianami, bo obawiam się, że tak się nie da słuchać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam
Miałem dzisiaj okazję posłuchać trochę sprzętu.

Moim zdaniem dla pow. do 25 m2 idealnym zestawem jest
Onkyo TX-809
- przód Castle Knight 2
- tył Castle Knight1
- central Castle Keep 2
- sub Castle Classic Cube

Moim prywatnym zdaniem jest to najlepszy zestaw w tej cenie.
Miałem możliwość odsłuchania Monitor Audio seria MR (płytki środek - widać chińczyka w wykonaniu) oraz Monitor Audio seria BX. Moim zdaniem zdecydowaniem przegrywają z Castle (pomimo tego że też chińczyk)

Koledzę radzę aby przed zakupem wybrał się do profesjonalnego studia i dokonał odsłuchu wybranych zestawów.
Pamietaj o tym, iż praktycznie wszystkie kolumny w Twoim zakresie cenowym to tzw. chińczyki więc wybór jest pomiędzy lepszym bądź gorszym chińczykiem.
Nie daj sobie wmówić, iż jest to firma brytyjska, niemiecka etc. - prawda jest niestety bardzo brutalna, a mianowicie 99% jest produkowane w Chinach i trzeba to zaakceptować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moim prywatnym zdaniem jest to najlepszy zestaw w tej cenie.
Miałem możliwość odsłuchania Monitor Audio seria MR (płytki środek - widać chińczyka w wykonaniu) oraz Monitor Audio seria BX. Moim zdaniem zdecydowaniem przegrywają z Castle (pomimo tego że też chińczyk)


No wszystko się zgadza, oprócz ceny. Monitory Castle są ponad 2x droższe od Monitor Audio serii MR i o 2/3 droższe od BX icon_wink.gif
W cenie monitorów Castle masz duże podłogowe MR6, więc nie można tak stawiać sprawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...