Skocz do zawartości

Wzmacniacz + kolumny + głośniki PC


Andrew7826893

Recommended Posts

Witam. Dziś mam taki hmm w sumie szalony pomysł. Posiadam teraz kolumny Kenwooda w których bas jak najbardziej mi sie podoba, lecz gorzej jest z dźwiękami średnimi i wysokimi. Okazyjnie udało mi się dorwać Creative T20 które mają jak dla mnie bardzo przyjemną średnicę i górę, lecz jak dla mnie bas jest za slaby. Wpadłem na taki dośc szalony pomysł. Mianowicie :

W kolumnach Kenwood zostawić podłączone tylko głosniki niskotonowe, dać je pod biurko i niech po prostu robią za "subwoofer". Lecz tu pojawia się problem jak podłączyć te T20. Wpadłem na taki pomysł, aby podłączyć te T20 do wzmacniacza przez wejście słuchawkowe.

Tylko tutaj jest moje pytanie. T20 mają już wbudowany wzmacniacz, nie stanie im się nic jeśli zostaną tak podłączone ?? I czy w ogóle taka operacja ma sens ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Creative'y mają te wysokie dźwięki takie po prostu lepsze. Inaczej brzmią, ale bardziej mi pasuje ten dźwięk. Pozatym Kenwoody są duże i słabo to wygląda na biurku jak są większe od monitora icon_biggrin.gif.

Myślałem jeszcze ewentualnie o kupnie rozdzielacza na dwa jacki. Tak żebym nie musiał podłączyć T20 pod wzmacniacz, ale to z kolei też będę miał duże problemy, żeby zrobić żeby to wszystko grało w miare równą głośnością.

Wygląda na to, że sprzedam te Kenwoody i wzmacniacz. Już odżałuje ten brak basu. Ale bede miał małe zgrabne kolumienki, które zresztą nie brzmią źle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę, bo może komuś się przyda.

Wykonałem moj szalony pomysł, ale trochę inną metodą. Okazało się, że na mojej karcie dźwiękowej mozna do obojętnie którego gniazda podpiąć nagłośnienie ponieważ istnieje wybór co właśnie zostało podłączone ( sprawdziłem czy są różnice w dźwięku - nie ma ). Tak więc podłączyłem T20 i wzmacniacz. Pod biurko dałem Kolumienki Kenwood'a z odmontowanymi wysoko i średnio tonowcami. Zrobiłem tak ponieważ " bas " jaki wydobywa się z T20 nie zadowala mnie ani w 1% icon_smile.gif. Za to wysokie tony i scena są bardzo dobre.

Teraz sprzęt gra jako T20 satelitki i Kenwoody schowane jako subwoofery. Trochę czasu zajęło mi wyregulowanie głosnosci T20 i wzmacniacza tak by podnosiły się symetrycznie bez jakiegoś przebijania z T20 czy Kenwood. I powiem brzmi to na prawdę zadowalająco.

Myślałem swoją drogą ze T20 spełnia moje oczekiwania pod kątem basu, ale niestety mówiąc szczerze nie ma go w ogóle prawie. Brzmi to wręcz śmiesznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

creativy mają często ostrą góre (bezpośrednie granie), jakie masz te kennwoody? starsze kolumny grają najczęsciej bez fajerwerków,możesz podręcić w eq górę w kennwodach i jej posłuchać. Jak ja podbijesz to powinna zrobić znacznie lepsze wrażenie, jeśli jest to dobry model to zmiażdży creativy detalicznościa, wybrzmieniem.
Do takich testów radzę słuchać tależy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Andrew7826893, miałem kiedyś T20. Do laptopa. Rzeczywiście grają nadspodziewanie dobrze. Ale nierozsądnym było oczekiwać niskich tonów z takich maleństew.
Wireessence, najlepiej zabrzmią chyba talerze (tłukące się) w ostatnich sekundach utworu "Babooshka" Kate Bush icon_wink.gif



f1angel wiesz ja się spodziewałem, że z tak małych membran nie usłyszę, dobrego porządnego basu. Najgorzej było gdy pierwszy raz je podłączyłem. Mówię : co jest ? Przecież to gra jak jakieś pukawki, coś tam puknie i trochę sopranu. Potem kombinowałem właśnie z tym basem z Kenwoodków, problem był w tym, że te basówki jeszcze dość dobrze wchodziły na wokał i nagle z ładnej, szerokiej sceny zrobiła się taka bardzo wąska. Nie spodobało mi się to.

W końcu podłączyłem same T20 na pocżątku trochę się męczyłem, ale teraz przywykłem już do tego dźwieku i mogę szczerze powiedzieć, że jak na tak małe wymiary grają na prawdę super. Słyszę już bas który nie jest taki wychylony, nachalny jak w kenwoodach. Teraz rozumiem co to znaczy, że kolumna ma grać równo całym pasmem. Tak właśnie grają T20. Na prawdę jakośc jak dla mnie jest zadowalająca.

Co do tej ostrej góry, to akurat prawda. Niewiem czemu ale mnie na oscylatorku ustawionym na neutral w nich po prostu tak gitary waliły po uszach, że az się marszczyłem, musiałem tak jakby zoobojętnić ich dźwięk.

Co do kombinowania z sopranem w kenwoodach to po prostu nie ma sensu. Bo raz to jest to, że one sa na prawdę duże, a ja miałem je na biurku jakieś 0,5 metra odemnie. Zrobiłem test i dopiero z 2-3 metrów zaczynają grać prawidłowo. Już nie mówiąc o estetyce. Kenwoody miały prawie 0,5 metra wysokości dokładnie chyba 48cm.

Kenwoody na razie zostawie w spokoju niech czekają na lepsze czasy icon_smile.gif, albo po prostu je sprzedam.

Dodam f1angel, że na prawdę teraz jak już się oswoiłem z T20 to zadziwia mnie to, że z tych małych " basówek " wychodzi taki ładny punktowy klarowny bas.

Do wad T20 zalicze na pewno to, że czasem przy bardziej basowej piosence słychać typowe pierdzenie z bass reflexów, membrana wszystko ok wyrabia na pewno widać nawet po ruchu, ale bassreflex nie radzi sobie z odprowadzeniem powietrza. No i niestety u mnie wystepuje takie coś, że gdy są włączone a nie gra muzyka słychać taki dotkliwy, cichy kłujący w uszy pisk, no ale z tym raczej juz nic nie wymysle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...