Skocz do zawartości

Tonsil Zeus + jakis wzmacniacz


Fisherr

Recommended Posts

Witam wszystkich

Mam zamiar kupić kolumny Tonisl Zeus do pokoju około 20-25m, dom drewniak ściany jakaś tektura z wiórami, nie mam zielonego pojęcia jaki kupić wzmacniacz do tych kolumn żeby wyciągnął trochę z nich mocy. Pewnie pytanie czemu akurat zeuski, lubię dużo "mięsistego" bassu i dość głośno żeby było, kolumny mają być przeznaczone do muzyki Clubow'ej Hip Hop, Trance, elektronicznej itp. Dlatego wybrałem Zeuski, proszę o jakieś porady dotyczące wzmacniacza do tych kolumn. Na całość mam zamiar wydac `2000zł, jak będzie trzeba dołożyć więcej za coś konkretnego to się dołoży.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj oferty końcówek mocy Sharpa 7700 i 8800, do Zeusów jak znalazł. Do tego jakiś przedwzmacniacz, w zasadzie bez różnicy jaki (i tak cudownej jakości z tego nie będzie) i podejrzewam, że będziesz zadowolony icon_wink.gif
Pamiętaj tylko, że to zestaw bardziej imprezowo/estradowy niż hi-fi stereo (jakby tego nie rozumieć).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam zagwostkę, hmm imprez nie mam zamiaru wyprawiać, sprzęt będzie tylko stał w pokoju, a może jednak zrezygnować z tych Zeusów na coś innego z lepszą jakością dźwięku i może trochę mniejszą mocą ? + jakiś fajny wzmak do tego? Sprzęt estradowy/imprezowy w takim razie mija się z celem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Grają zeusy ale ich charakterystyka pewnie będzie mocne U, do tego możesz mieć problemy z uzyskaniem punktowego basu. za duże kolumny w stosunki do pomieszczenia, trzeba trochę pokombinować, najlepiej pokój mocno umeblować aby pomieszczenie dobrze pochłaniało dźwięk. Wzmacniacz powinien mieć dobrą korekcje basu sopranu, fajnie jakby miał filtr który tnie najniższy bas, wtedy kolumny tego typu zagrają normalniej. Można kupić korektor analogowy bądź cyfrowy ale zdecydowanie najłatwiej było by te kolumny zamienić na coś bardziej do zastosowań domowych. Chyba że lubisz mocny dźwięk to te kolumny są dla Ciebie idealne. Najpierw posłuchaj być może takie estradowe granie Ci się spodoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ta fascynacja mocą icon_biggrin.gif Pamiętaj, że kolumny mogą tylko przyjąć taką moc (tyle watów czystego, niezniekształconego sygnału muzycznego), jak jest napisane. Mocą dysponuje wzmacniacz i jak do zbyt "mocnych" kolumn podłączysz słaby wzmacniacz, to możesz spalić głośniki, bo robiąc głośniej, ponad możliwości wzmacniacza zacznie on produkować nie tyle więcej watów, co zniekształceń.
Do Twojej muzyki i pokoju około (nie możesz pomierzyć?) 20-25m2 możesz śmiało się rozejrzeć za podłogowymi Quadralami z serii Phonologue, Arcusami albo Dali 505. Ewentualnie jakieś Paradigmy. Będzie na pewno lepiej. Wzmacniacz wybrałoby się później, w zależności co kupisz (trzeba dobrać brzmieniowo) i na jaki zostanie pieniędzy.
Wireessence, wyjaśnijmy koledze, że wszelkiego typu korektory i regulatory we wzmacniaczu, to zło konieczne w przypadku takich kolumn jak Zeusy. W dobrze dobranym zestawie nie trzeba nic korygować, podkręcać.
Jeśli trzeba to robić znaczy, że coś jest nie tak z systemem, pomieszczeniem (akustyką).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowę sukcesu to system a drugie pół to akustyka, rozmiary pomieszczenia.
Pomieszczeniem jesteś wstanie wiele skorygować, a kolumny można też tuningować, ja ostre wysokotonowce zatykam gąbkąicon_wink.gif
qadralki fajne kolumny jak są z wysokiej serii.
Każdy lubi coś innego, ale tak naprawdę cieżko znaleźć kolumny które mają bardzo detaliczny punktowy bas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tube to na jej końcu, mając wkładke mikrofonową możesz sprawdzić ile gąbka ucieła góry,lub próbować stroić wysokotonowca na ucho.Moim zdaniem nie można dawać gąbki blisko drivera bo się zacznie ksztusić.Po założeniu gąbki brzmienie robi się bardziej kopułkowe, mniej kierunkowe, inaczej rozprasza się dzwięk i tuby nie siekają po uszach, można przetestować na altusach;-) minusem jest nie atrakcyjny wygląd. Kopułek tak nie modowałem ponieważ kopułki mało które dzwonią w uszach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...