Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne (wokółuszne) do domu za ok. 150 zł


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Słucham szeroko pojętej muzyki rockowej i nie tylko, co ważne praktycznie tylko z płyt CD, poprzez ampituner, w domu...

Obecne Philipsy 1900 przestały mnie zadowalać bo to tani sprzęt i dźwięk się strasznie w nich zlewa - szczególnie przy progresywnym graniu.

Od tygodnia szukam idealnych modeli, nie mam okazji NICZEGO sensownego posłuchać bo mieszkam w takiej dziurze, że nie ma takiej możliwości. Słuchałem tylko Sennheiser'y HD 202 i była to dla mnie już wielka różnica dźwięku (zadowalająca), ale prawda jest taka, że bas w nich jest nie do zaakceptowania - za dużo go. Byłem już zainteresowany dośc mocno KOSS UR40, ale zrezygnowałem ze względu na lichą konstrukcję.

Tak więc szukam słuchawek:

- domowych
- wokółusznych
- otwartych lub bardzo wygodnych zamkniętych koniecznie z dobrą sceną i przestrzenią
- z głębokim i wyraźnym basem NIE PRZESADNYM i ogólnie o naturalnym (neutralnym) brzmieniu

Obecnie zawiesiłem się nad AKG K 512 MK II (niby zamknięte ale pady oddychające i więcej dzięi temu sceny) i Beyerdynamic DT 710 (obawiam się małej czułośći - 97 db/mw, czyli tyle co w tych tanich philipsach...), tylko że nie ma dużo o nich informacji... Dużo się naczytałem o superluxach, ale tu są już monitory... i zamknięte... a mi na tej przestrzeni zależy. W ogóle boję się ogłuchnąć i wolę otwarte. Zależy mi na rzeczywistym brzmieniu płyt, reszte dokręce sobie na ampie przecież jak coś. Nie chce płacić za marke bo wiem że nie warto, ale z drugiej strony typowe "solidne" firmy kuszą.

No i budżet ok 150zł

dziękuje za przeczytanie i ewentualne odpowiedzi icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tego co piszesz to chyba AKG będzie dla Ciebie najlepsze icon_wink.gif

Poleciłbym standardowo CREATIVE Aurvana Live! w tej cenie, ale akurat Tobie mogą średnio pasować.




CAL! raczej odpada, bo to już prawie 200zł i szukam czegoś w innym charakterze, zastanawiam się czy te AKG to dobry wybór ze względu że teoretycznie są one zamknięte (czytałem w internecie że tego się nie odczuwa), bo w sennheiser hd 202 głowa mnie zaczeła boleć bo pół minuty, z kolei mają one inną budowę

nie wiem co sądzić o tym modelu Beyerdynamic bo o nim nie ma sensownych opinii, tylko że dobrze grają... czyli co? fajnie grają bo znak beyera ale fakt faktem że to najniższy model wokółusznych słuchawek o takich gabarytach

czy możesz mo pomóc odpowiedzią czy Akg k 512 to made in china czy germany i czy posiada dość rozbudowaną scenę i nie zabija basem jak hd 202? jak z jakością wykonania? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG są niestety lipnie wykonane... najbardziej solidne w swojej cenie zdają się być 518dj... a reszta wygląda na kruchą, AKG ma jakość ale w gdy są to słuchawki klasy hi end bądź są to dobre studyjne słuchawki.Wtedy materiały i wykonanie jest na najwyższym poziomie a w niższym segmęcie to sennheiser jest lepiej wykonany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zgłębić bardziej temat to wydaje mi się, że powinieneś wybierać między SL HD681, JTS HP-525 i Beyerdynamic DTX 710. Problem w tym, że jeśli nie posłuchasz to praktycznie możesz zrobić wyliczankę, bo nigdy nie wiadomo co Ci będzie pasować brzmieniowo, które będą wygodne itd.
Może kup w mp3store.pl Superlux'y, a jak Ci nie przypasują to wymienisz je na Beyer'y. Zwróć tylko uwagę, że w SL modami można wiele zmienić, pomyśl co byłbyś w stanie sam zrobić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac to najbardziej podobaja mi sie te beyery tylko maja najmniej DB, za to kontrukcja otwarta, mila dla ucha, miekkie materialowe pady, kabel jednostronny 3m i bardzo gruby

Mial ktos doczynienia z tym modelem osobiscie? nie chce dawac 150zl za jakosc philipsa za 40zl tylko dlatego ze jest logo beyera ;P czy bedzie to skok jakosciowy?

Superluxy fajne ale to tak typowo do studia, albo jako drugie lub trzecie sluchawy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/1189839

Słuchawki pół-otwarte. Mają dobrą przestrzeń. Scena też jest niczego sobie. Bas nie jest taki rozlany, że cały czas występuje. Kiedy ma uderzyć to uderzy, jest szybki, punktowy i na prawdę potrafi zejśc bardzo nisko. Jedyną wadą jest to, że przynajmniej mnie ( mam duże uszy ) bolały po jakimś czasie uszy, nie w środku tylko po prostu małżowiny, ale to pewnie kwestia gustu.

Poza tym sa na prawdę wbrew pozorom porządnie wykonane. Można je też odpalić bardzo głośno bez wyraźnych zniekształceń. Ogólnie myślę, że do twoich wymagań by się sprawdziły jedynie niewiem jak to by było u ciebie z wygodą.

Do tych pieniędzy co masz to myślę, że to chyba najlepszy wybór będzie.

Ewentualnie też : http://www.ceneo.pl/10847591

Dobra firma która jest już na rynku na prawdę dobrych parę lat. Ludzie wypowiadają się o ich produktach zawsze dobrze, było nawet porównanie z Beats by Dr dre z modelem Audio-technica 2x tańszym. Zawsze wygrywały audio-technica.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm podesłałeś mi AKG 512 mk I i polecasz, a czytałem żę mk II którymi się interesuję są jeszcze wygodniejsze i mimo że zamknięte to mylone są z półotwartymi i otwartymi icon_razz.gif także wygoda jakaś tam jest, dźwiękowo obie generacje są ponoć takie same, a informacja na temat basu bardzo jest dla mnie satysfakcjonująca, muzka jakiej słucham jest często bardzo selektywna i warto żeby jedno pasmo nie zagłuszało drugiego

można więc stwierdzić że AKG ma umiarkowany bas i naturalnie odzwierciedla brzmienie i scene muzyczną

czekam na jakąś nowinke na temat Beyerów icon_smile.gif kurcze nikt chyba tego nie kupuje bo na zagranicznych forach też prawie pustki icon_razz.gif

btw ja też mam duże uszy....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak AKG na pewno grają równo, bo np w HD202 wybija się zdecydowanie bas i same wysokie praktycznie. W AKG wszystko jest ułożone nic się nie wybija. Bas jak mówiłem jest bardzo szczegółowy punktowy. Co do wygody wersji II nie wiem, ale to raczej to samo. Co do tego czy są one zamknięte czy pół otwartę mogę śmiało powiedzieć, że na pewno są pół otwarte. Wiem jak wygłuszają słuchawki zamknięte, a wiem jak wygłuszają te AKG. Nawet po idealnym założeniu nie dają takiego wygłuszenia jak np HD202. Mimo wszystko polecam ci te AKG myślę, że będziesz zadowolony. Do tego ci powiem, że w AKG na prawdę super słucha się dobrej jakości koncertów wtedy pojawia się taka przestrzenność i scena, że po prostu szczenia opada.

Jeśli je kupisz to napisz tu czy ci przypadły do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam że zaspokoiłeś moją ciekawość i chyba zadecyduje kupić AKG, ale poczeman jeszcze na wypowiedzi co do Bayera icon_smile.gif oczywiście co nie kupie to dam znać na forum... dziś niedziela to mam cały dzień na zakupy w necie i tak najwcześniej dojdą we wtorek

co do zamkniętych modeli to ból uszu jeszcze idzie przełknąć - zresztą w każdych nowych słuchawkach tak jest, a ja sesje robie sobie przeciętnie ok. 60 min, czyli jedna płyta audio... bardziej chodzi mi o jakąkolwiek przewiewność (tu jest chociaż materiał) bo w hd 202 czułem jak rośnie mi cieśnienie w uszach a to jest BARDZO niebezpieczne dla tego narządu słuchu... do tego ten bas że aż słuchawy drgały blee - może to dobre w mp3 i hip hopie, ale uniwersalne nie jest jak chce się posłuchać i rocka i dream popu, brit popu, czy metalu, niemieckiej elektroniki zarazem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam HD202 słucham nieraz po pare godzin bez przerwy. Co prawda bas mają taki rozłazły, ale jak dla mnie są bardzo wygodne. Słucham też bardzo głosno już od dobrych 5,6 lat i nie słyszę by coś mi się zmieniło w słuchu. No i HD202 są dla mnie bardzo wygodne, ale HD202 nie pasuja do twoich predyspozycji. Bierz te AKG będą ok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że miejsce monitorów jest w studiu, pozatym przy mocno zamkniętych słuchawkach i otwartych czuję całkiem inną akustykę, w otwartych czuje znaczną przestrzeń... to jest jak słuchanie z kolumn w zwykłym pokoju, gdzie dżwięk lubi hulać po ścianach nie robiąc przy tym echa i docierać do nas w różnych ciekawych konfiguracjach - uwielbiam to.. a w wygłuszonym pomieszczeniu już nie słuchasz a odczytujesz te dźwięki, w sposób bardziej "matematyczny"... to dla tego nie lubię słuchać Dream Theater - bo oni grają hermetycznie, a uwielbiam Rush bądź Marillion gdzie króluje przestrzeń

...tak sobie to wyobrażam i tłumaczę

z drugiej strony ciekawi mnie popularne używanie monitorów przy odtwarzaczach domowych i przenośnych

wiesz i może to jest też tak że te Superluxy nie widzą mi głównie przez to że nie mają miękkich padów (jak w AKG i Beyer), a jak wspominałem mam duże uszy i troche małżowina będzie dociskana, nie wspomne już o jakieś sensowne miejsce na okulary icon_razz.gif często lądują na padach hie hie

ale!

myśle żę to ciekawa firam i ciekawe modele jako gratka brzmeniowa właśnie w pozycji drugich lub trzecich słuchawek - mogą być mało uniwersalne przy wszystkich typach muzyki.. jak mam tak że nie wiem jaki gatunek mi wpadnie za miesiąc i czyją dyskografię będę piłował icon_wink.gif nie ograniczam się
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o jaką przestrzeń Ci chodzi. Tak jak na moje ucho to te AKG to spełniają. Myśle, że w tym przedzialce cenowym będą dla Ciebie najlepsze, ale też oczywiście za taką cenę nie można oczekiwać bardzo wiele, ale myślę, że byłbyś z nich na prawdę zadowolony.

Swoją drogą jeśli się juz na jakieś słuchawki zdecydujesz myślę, że powinieneś posłuchać tego, ma na prawdę fajne dynamiczne momenty pełne przestrzeni, szczególnie od 1:50 robi się fajnie :

http://www.youtube.com/watch?v=E4AMGBz8eDg...feature=related

Swoją drogą bawi mnie ta nazwa " SUPERLUX " jak reklama jakiegoś badziewnego proszku do prania hehe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dtx 910 to chyba seria wyższa i przestrzeń i ruch powietrza była rewelacyjna, mało słuchawek najwyższych lotów ma tak dobrą przestrzeń. niestety słuchawką nie chce się grać, są bardzo ascetyczne, mało basu i góra lekko przygaszona, jak włączysz kontur to słuchawki zaczynają grać naprawdę dobrze.
Beyery są milutkie w dotyku i bardzo wygodne pomimo małych padów.
Co do innych wynalazków to superluxy hd 660 są takie sobie, w tej kwocie cieżko kupić coś lepszego... ja bym polował na jakieś stare modele sennheisera,Beyera,AKG na allegro. jak kupisz wysoki model to się na pewno nie zawiedziesz;-0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sluchawki-mb-quart-35x-w...2617897856.html
a może takie coś? sam wypożyczył bym je na odsłuchy;-) jeśli mają duzo cech z dt 880 i 990 to będą to świetne słuchawki.
albo takie coś.
http://allegro.pl/akg-k-301-sluchawki-unik...2634897199.html
http://allegro.pl/sluchawki-sbc-hp890-i2633541952.html
http://allegro.pl/akg-k530-legendarny-mode...2628000447.html
http://allegro.pl/najlepsze-sennheiser-w-c...2617898705.html

Te słuchawki są warte polecenia i takie coś bym na Twoim miejscu kupił. powinineś być zadowolony. budżet wyższy gdzieniegdzie ale warto takie słuchawki kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za dotychczsowe rady i odpowiedzi, tak jak myslalem te tansze Beyery sa bardziej wygodne niz efektywne w dzwieku - tzn sa bardzo dobre ino polecane do klasyki lub jazzu... Mysle ze fajnie ze ktos sie wypowiedzial na ten temat bo w necie jest malo informacji na ten temat

Ogolnie prawie juz zamowilem AKG, choc jest opcja zeby sie przygladnac wieczorem uzywkom :
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że to nie chodzi nawet o moc wzmacniacza w watach. Myślę, że taki wzmacniacz może z trudem już ciągnąć 300 ohmowe słuchawki. 600 na pewno nie ruszy wzmacniacz przeznaczony do " ogólnego " użytku. Tzn. oczywiście będzie z nich dźwięk tylko kwestia jaki i w jakiej głośności icon_wink.gif Do takich 600 ohm to na pewno się nie nada. Chyba że się myle to niech ktoś mnie poprawi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam jestem przekonany że będzie to męczarnia icon_razz.gif ale ten model jest interesujący:

http://allegro.pl/akg-k-301-sluchawki-unik...2634897199.html

ile to może mieć lat? pewnie z 10.. earpady można ściągnąć z zagranicy w razie czego, sprzęt audio używany ma swój wielki urok, ale jak jest ze słuchawkami? co sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi odbilo i kupilem na allegro uzywki Creative Aurvana Live!... Dalem niedrogo bo z przesylka tylko 130zl co przy dzisiejszych cenach jest ok

Do wyboru sklonily mnie pozytywne recenzje tego modelu, wykonanie i szerokie pasmo. Na poczatku szukalem jakies bardziej klasycznej marki sluchawek ale stwierdzilem ze za znaczek nie bede placil, zwlaszcza ze te niskie modele AKG itd. Czterech liter nie urywaja

Z uzywkami AKG dalem sobie spokoj bo wole nie ryzykowac z ta impendancja w dodatkowe wzmacniacze nie chce sie bawic

Co do Creativa to tez nigdy nie bylem do nich zrazony. Posiadam od nich otwarzacz z serii MuVo i gra naprawde fajnie mimo swoich lat, a zalaczone pchelki sa niezniszczalne

Jak przyjda sluchawy to bede sie dzielil opiniami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...