Skocz do zawartości

NAD 3240pe


Lukas_P

Recommended Posts

Szukam niedrogiego (do około 500zł) następcy dla mojego NADa 3240pe. Wcześniej miałem NADa 302, który miał bardziej zwarte i lepiej kontrolowane brzmienie co szczególnie dotyczyło przedwzmacniacza gramofonowego ale też znacznie płytszą przestrzeń i nie tak przyjemnie nisko wybrzmiewający bas jak w 3240pe. Poza tym 3240pe już mi się trochę znudził i transformator zaczął pierdzieć icon_smile.gif

Od następcy oczekuję:
- pilota (stałem się wygodnicki icon_smile.gif )
- bardziej dynamicznego przedwzmacniacza gramofonowego (odpowiednik tego z NADa 302 wystarczy)
- przestrzeni o rozmachu zbliżonym bądź większym
- nieco bardziej zwartego brzmienia
- równie nisko schodzącego basu (ale nie może się rozlewać na wkurzających 150-300Hz)

Napiszcie proszę co myślicie o NAD C320 i NAD C320 BEE (nie wiem czym się różnią oprócz wyglądu). Niestety o innych markach nie mam pojęcia dlatego wszelkie propozycje mile widziane icon_smile.gif

Sprzęt z którym wzmacniacz ma współpracować wymieniony w sygnaturze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru tygodni jestem posiadaczem NADa C320BEE i.... jestem oczarowany jego dźwiękiem. Przyjemny dla ucha z głębokim basem, który jednak absolutnie nie dominuje nad resztą pasma. Po prostu jest i chce się tego słuchać. Według mnie przestrzeń potrafi wytworzyć również całkiem sporą.

Ale to tylko słowa nowicjusza w dziedzinie audio icon_smile.gif Niech inni bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Witam serdecznie po kilku latach :)

Swojego 3240pe sprzedałem dopiero teraz, głównie dlatego że nie mieścił się w szafce, co przy małym rozbójniku w domu jest konieczne.

Źródło to obecnie Aune X1s, z którego jestem bardzo zadowolony.

Ponawiam zatem swoje pytanie, co teraz?

Budżet max 800 zł za używany sprzęt.

 

MOJE OCZEKIWANIA:

-Ma dobrze grać Rock/Metal, inne gatunki nie mają aż takiego znaczenia.

-Bas nie musi schodzić super nisko (moje Paradigmy i tego nie wyciągną) ale uderzenie ma być mocne i w miarę precyzyjne. Mam wrażenie, że 3240pe zachowywał się w tej kwestii trochę jak 'ciepłe kluchy'.

-Nie może być za ostro na górze.

-Scena nie musi być tak ogromna jak w 3240pe, aby tylko nie było bałaganu.

-Ma przyjemnie grać także przy niskiej głośności. Od jakiegoś czasu mało kiedy miałem okazję odpowiednio rozhulać 3240pe na 36 m2.

Nie wiem czy będę w stanie 'zdradzić' NADa. Przeglądając testy i opinie, mam kilka wniosków/pytań odnośnie kilku modeli.

 

MOJE TYPY:

326bee

-wydaje się być dobrym wyborem jednak jest poza budżetem, czy jest tego wart?

-czy potrafi grać po cichu?

316bee

-wydaje się być dobrym wyborem jednak czy potrafi dość mocno uderzyć dołem?

315bee

-czy i w czym jest gorszy od 316bee?

 

NIEPEWNOŚCI:

C320 / C320bee

-internetowe testy ok ale opinie różne, czy faktycznie jest aż tak 'zły' ?

-czy to co nam daje 'bee' jest warte dopłaty i poszukiwań?

C340, C350

-czy potrafi grać po cichu?

 

Starsze czy większe i bardziej mocarne konstrukcje raczej nie wchodzą w grę. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i komentarze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o c326bee mogę się wypowiedzieć. U mnie gra STX Electrino 250, źródło to głównie gramofon. Muzyka różna - rap, reggae, rock, elektronika, electro swing, klasyka, california punk, pop. Przy głośnym graniu w zasadzie nie mogę nic zarzucić (no bas mógłby być trochę bardziej różany może, ale to pewnie kwestia kolumn). Jeśli chodzi o granie "po cichu" nie jest źle. Średnica wysuwa się na pierwszy plan. Nadal jest dość szczegółowo. Tylko trochę mniej hmmm przestrzeni i powietrza jakby. Ale to pewnie kwestia kolumn. 

Ogólnie wrażenie mam takie, że cicho też zagra, ale zdecydowanie lepiej gra głośno. A no i nie jestem audiofilem. 

Pozdrawiam, 

Kamil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...