Skocz do zawartości

Kolumny


tomgda

Recommended Posts

Witam.

Kolumnu dosyć rzadko spotykane w naszym kraju.
Słyszałem Castle Knight i byłem pod wrażeniem ich średnicy. Rega RS podobno prezentują podobny poziom.

Jeśli są jakieś różnice to proszę o ich wypunktowanie.

Pokój 22 metry, kwadrat
Muzyka - każda
Moge zakupić używane lub nowe bez różnicy

Zależy mi na tzw "holograficznym stereo" czyli efekcie tzw "znikających kolumn" - dźwięk wychodzi do słuchacza i otacza go z każdej strony wraz z lokalizacją poszczególnych instrumentuów w przestrzeni 3D icon_mrgreen.gif Nie wiem czy dobrze sie wyraziłem.

W grę wchodzi Castle Knight 2 lub REGA RS1

....ale jeśli będzie znaczna różnica w wielkości basu (na którym mi jednak też troche zależy) to rozważę dopłatę do :

Castle Knight 3 lub REGA RS3

Pozarawiam

P.S - Ciekawe czy uzyskam jakąś odpowiedź bo pewnie mało kto porównywał bezpośrednio te kolumny icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
kolumny Rega znam bardzo dobrze, Castle miałem przyjemność kilkukrotnie słuchać, niestety nie porównywałem obydwóch konstrukcji na jednym systemie w jednym pomieszczeniu. Obydwie konstrukcje grają zgodnie z Twoimi wymaganiami, natomiast wydaje mi się, że nie otrzymasz jednoznacznej odpowiedzi. Zdecydowanie polecam wypożyczenie i odsłuch kolumn najlepiej w Twoim systemie, tylko tak dokonacz optymalnego wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypożyczenie kolumn ??

nie znam sklepu który by dawał taką możliwość (przynajmniej w trójmiescie).

Nawet chyba nikt nie ma na stanie Regi żeby odsłuchać w salonie. Pewnie trzeba kupić w ciemno i wtedy na zamówienie dopiero sprowadzą.
Niestety klient jest na przegranej pozycji.

Jak wygląda bas np Castle Knight 2 do większej wersji 3 ? i tak samo przy Redze. Czy warto dopłacać do większej kubatury w przyadku tych kolumn ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z Castle niestety Ci nie pomogę, natomast z kolumnami Rega nie widzę problemu, żeby wypożyczyć i sprawdzić we własnym systemie.



szkoda że te Pabianice tak daleko od morza bo z chęcią bym podskoczył do was.

Wracając do tematu czy ktoś może opisać brzmienie któryś z powyższych głośników wg własnej opini, bo w necie strasznie mało opini ludzi na ich temat.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cześć, mam Castle Knight 2 z Music Hallem a35.2 i dla mnie jest to optymalne zestawienie. Układ symbiotyczny. A Castle prezentują się dokładnie tak jak w tej opinii: http://www.hfc.com.pl/artykuly/94/

Knighty nie wypychają przesadnie środka do przodu, natomiast za te pieniądze nie znalazłem kolumn które grałyby TAKIM środkiem! Głosy, gitary, wybrzmienia intrumentów akustycznych - cudo.

Góra piękna, nie natarczywa, bez syczenia i metaliczności.

Bas delikatniejszy niż np. przy Dynaudio dm2/7 ale jego brzmienie jest dla mnie bardziej kulturalne:), pasuje mi jak ulał, szczególnie z Music Hallem, który delikatnie podkreśla bas.

Spróbowałem tych Knightów też z Nadem 356 i to już nie było to, cała szlachetność Castli gdzieś uleciała. Z Music Hallem sytuacja poprawiła się drastycznie. Klasa!

Nie polecałbym Castli do ostrej muzy natomiast tam gdzie gra muzyka klasyczna, akustyczna, jazz, alternatywny pop czy nie za ciężki rock sprawdzą się świetnie.

Regi nie znam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pinkfloyd777 za opinie. Przyda sie.

Jak chciałęm je sparować z niższym modelem marantza czyli pm6004 i na7004.

Troche się boje o to że polecasz je zdecydowanie do muzyki instrumentalnej bo słucham najróżniejszej rónież pop typu
- Michael Jackson,
- jakieś lata 80-90
- ale również zdaż sie posłuchać Ozzyego.

Mówisz że do elektroniki i rocka nie bardzo ?

Jak słuchałem ich w salonie to urzekła mnie też ta holograficzna stereofonia. Jak to jest u Ciebie z tym ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jeśli masz możliwość to porównaj tego Marantza z Music Hallem a25.2 (po rabacie cenowo się zmieścisz!). Koniecznie. Wtedy będziesz miał porównanie, a przecież o to w tym chodzi:) Myślę, że sklep Ci sprowadzi Music Halla do odsłuchu (ten sam polski dystrybutor co Castle). Siądziesz sobie wygodnie, najpierw puszczą Ci Marantza, potem Music Halla i będziesz wiedział.

Michael Jackson zagra z Castlami na pewno dobrze, lata 80-90 elektronika spokojnie też. Ja słuchałem w salonie np. Bryana Ferry i grało to znakomicie.
Ozzy wypadnie nieźle ale nie tak ostro, nie będzie wielkiego czadu ale też nie będzie z Ozzyego pitu pitu:)

Stereofonia jest super, im lepszy wzmak tym lepiej, dlatego polecam Ci jeszcze odsłuch tego Music Halla a25.2

Generalnie mówi się, że Castle Knight grają dobrze z Music Hallem. I podpisuję się pod tym obiema rękami. Niemniej posłuchaj ich też z tym Marantzem i napisz co myślisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...