Skocz do zawartości

Jakie głośniki do PianoCrafta ?


sebse

Recommended Posts

Zastanawiam się czy warto zmieniac oryginalne kolumny z Pianocrafta e410. Wytypowałem sobie kilka modeli podstawkowych kolumn

B&W 685,
B&W CM1,
Dali Ikon 2,
Paradigm Titan Monitor v.5
Paradigm Monitor 5 v.4

Pokój zbliżony jest do kwadratu 20m2, tapicerowane meble, po prostu standard w mieszkaniu. Głównie słucham muzyki filmowej , jazzu w nowszych formach, zimne brzmienie i raczej klimaty spokojne.
Lubię wyłapywac z dźwięku subtelne smaczki.

Jestem otwarty na inne propozycje kolumn i sugestie co do ich zmiany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebse
Spotkałem się z takim problemem powiedzmy to w innym miejscu "kontaktów wirtualnych". Z pośród proponowanych tam kolumn wymieniano Eltax Liberty3+, Liberty1+, klon ESA Ostinato 2000, Dali Concept 6.
Z własnego doświadczenia proponowałbym posłuchać AA Phoebe II oraz podstawkowe Acoustic Energy Evo One.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zastanawiam się czy warto zmieniac oryginalne kolumny z Pianocrafta e410.


To zależy czego od takich zmian oczekujesz.
PianoCraft ze swoimi głośnikami, tworzy pewną całość stworzoną przez producenta. Można by powiedzieć że jest to optimum, tego co można stworzyć, mieszcząc się w określonej kwocie. Z pewnością nie jest układ zamknięty, w którym nie można już nic zmienić. Nie wiele osób próbuje taki gotowy zestaw rozłączyć, chociażby z uwagi na fakt, że sam w sobie jest bardzo udanym zestawieniem.
Ale skoro szukasz nowych doznań brzmieniowych, to jeżeli masz taką możliwość, postaraj się podłączyć do PianoCrafta kolumienki Monitor Audio Bronze BR 2. Nie namawiam do tego byś od razu je kupował, ale warto spróbować je odsłuchać.

Link do przykładowej oferty na allegro.

Warto również zmienić kabelki na jakieś lepsze, bo te fabryczne nie budzą zaufania, a zmiana może wiele nowego wnieść do dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belfer54,audionet,cz58y
Witam!
To cenne rady i uwagi z którymi się zgadzam. Wielkie dzięki za przykłady kolumn głośnikowych jest w czym przebierac!? A wiem , że to nie jest łatwe. Aby tak wszyscy myśleli przed kupnem ..., a nie ulegali wpływom i opiniom sprzedawcy. Pośpiech NIE wskazany!!!! A jest i druga kwestia podstawka czy kolumna podłogowa ? Ja wiem , że podstawka . Bo mam sentyment emocjonalny do ''Szweda''- czarny granit pod stojaki. Wiem że tracę dół a przy tym większe emocje .
Kable na dzisiaj to głośnikowy i sygnałowy DA VINCI (jestem zadowolony z barwy, panoramy i selektywności) dziękuje S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 8 months later...
Mam ampli Pianocraft E400 i potrzebuje do niego kolumn. Mogę kupić wspomniane Monitor Audio BR2 używane za 750zł. Czy ktoś słyszał takie zestawienie i mógłby podzielić się wrażeniami ? Może lepiej kupić Mission m33, są w podobnej cenie. Czego jeszcze warto szukać tak do 800 zł za używane ? Mam dosyć daleko do najbliższego salonu audio, dlatego chciałbym ograniczyć odsłuchy do minimum i od razu odrzucić kolumny, które "gryzłyby" się z piano.
Zależy mi na dobrym brzmieniu muzyki rockowej, pokój ma 18m^2.

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu
W temacie, w postach powyżej masz kilka propozycji kolumn do PianoCrafta.
Monitor Audio BR2 i Mission m33 nie słuchałem w tym zestawieniu, ale sadzę, że te pierwsze mogłyby się sprawdzić. Należy posłuchać tych kolumn niestety osobiście.
Sądzę, że z PianoCraftem, o czym wyżej pisaliśmy mogą sprawdzić się Acoustic Energy Evo One. Polecam te monitory. Są moim zdaniem na prawdę rewelacyjne. Miałem je i sprawdziły się w wielu konfiguracjach.
Tak, czy inaczej konieczne są jednak odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu
Nie rezygnuj - wśród sprzętu używanego zdarzają się okazje, więc może trafisz EVO 1 w granicach Twojego budżetu...

AE EVO 1 są trochę droższe, ale i bardziej uniwersalne. Oprócz PianoCrafta grały z kilkoma wzmacniaczami lampowymi oraz tranzystorowymi, począwszy od kilkuset złotych po zestawy za ładnych parę tysięcy icon_cool.gif
I za każdym razem dobrze dawały sobie radę... jak już napisał o tym Belfer54!
Bardzo dobra kontrola dźwięku, szybki i niezły bas a do tego porządne wykonanie.

Pozdrawiam
PS. Są jeszcze ciut tańsze od AE EVO 1 kolumny AE Aegis 1 - chyba warto to sprawdzić icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
Od Aegis Evo one dużo lepsze są Aegis Neo 1. Mają lepsze głośniki i przetworniki. W evo zastosowano tani tweeter vifa logic za 10$ a w nowej serii Neo 1 jest już super pierścieniowa zmodyfikowana Vifa XT25 za 65$. Testowałem oba zestawy w domu i polecam Neo 1. Okazyjnie te kolumny można kupić za 750zł a moim zdaniem są fajniejsze od Monitor Audio BR2 !!!
http://www.akustyk.com.pl/vifa/XT25.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...