Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne za około 150 zł


Major Kong

Recommended Posts

Witam, szukam słuchawek nausznych za około 150 zł (chcę zaznaczyć, że wiem o istnieniu tego tematu, ale zamierzam używać swoich w trochę inny sposób). Nie jestem audiofilem, ani osobą zamożną, więc będę korzystał z nich przy komputerze oraz odtwarzaczu MP3 w telefonie (tak więc również poza domem). Najbardziej szukałbym w nich mocnego bassu, ponieważ najczęściej słucham muzyki elektonicznej. Przeglądałem już różne strony i znalazłem parę modeli:
- Panasonic RP-HTF600E-S
- Beyerdynamic DT 235 WS
- Creative HQ-1600
- Audio-Technica ATH-SJ3 BK
- AKG K512 MKII
Które z nich byłyby dla mnie najlepszym wyborem? Jeśli nie te, to jakie?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Więc piszesz, że będziesz ich uzywał także w warunkach zewnętrznych. Moim zdaniem modele które wymieniłeś nie mają tu sensu bycia. Jedyny słuszny wybór według mnie to : http://www.ceneo.pl/107031. Sennheisery HD202. Mocny bas, wyraźna góra. Bardzo dobre do muzyki elektronicznej. Bas na prawdę schodzi głęboko, mocno wali. Góra nie jest kłująca w uszy. Na 100% w muzyce elektroniczniej się sprawdzą. Dodatkowo na + tych słuchawek świadczy na pewno ich wytrzymałość. Ja ten model posiadam już 5 lub 6 lat. Spadły pare razy, były zdeptane. Nic im się nie stało, dalej grają tak samo dobrze. Kolejnym plusem jest bardzo dobre wygłuszenie, na pewno sprawdzą się na hałaśliwej ulicy. Wygoda ( chociaz mam duże uszy ) też stoi na dobrym poziomie nawet po paru godzinach nie odczuwam jakiś negatywnych skutków jak ma to w przypadku AKG które podałeś w swojej liście. HD 202 nie kosztują wiele, a to co sobą oferują jest na prawdę godne polecenia. Myślę, że to dla ciebie dobry wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście szanuje taką opinie icon_smile.gif. Wiadomo są to słuchawki no nie oszukujmy się z niskiej półki, ale jak na cene to na prawdę nie są takie złe. Na pewno z twojej listy odradze Pioneery. To jest sam bass nie sa warte kupna,na prawde. Fajnie wyglądają, ale nie daj się zwieść. Sennheisery HD 205 jak najbardziej całkiem fajne słuchawki. Co do Creative nie wypowiem się, bo nie miałem okazji się z nimi dłużej poznać.

Ja obstaje jednak przy HD202 lub HD205.

Tak na prawdę najlepiej było by gdyby kolega mógł przesłuchać słuchawki przed kupnem, bo jak wiadomo każdemu odpowiada inny dźwięk, ale ja jednak radziłbym Sennheisery 202 albo 205
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że słabo będzie z odsłuchem testowym. Wiesz powiem ci tak. Tez kiedyś słuchałem muzyki elektronicznej, bardzo, bardzo wiele. Teraz już od dobrych 4 lat przerzuciłem się na muzyke rockową która się we mnie zagnieździła już na amen. Mysle, ze jako wybór do muzyki elektronicznej na prawdę najlepsze będą sennheisery HD202 i 205. Na pewno nie te pioneery, bo na prawdę to badziewie w ładnym pudełku. AKG no cóż. Też ok, ale to już bardziej "wywazony" dźwięk. Mi bardziej przypadł w rocku. Dodam też, że mają dużo słabsze tłumienie dźwieków z zewnatrz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do MM, albo Saturna, oni tam ostatnio mają całkiem spory wybór nawet lepszych słuchawek, a podstawowe modele to w pełnej gamie. Może nie ma tam idealnych warunków, ale jeśli mówisz, że i tak będziesz ze słuchawek korzystał na zewnątrz to będzie to znakomity poligon doświadczalny.

Co do tych Pioneer'ów to dałem je tylko jako jeszcze tańszą opcję, jakby się okazało, że kolega chce się koniecznie zmieścić w 150zł razem z przesyłką.

AKG K518 zrównoważone? Nie powiedziałbym, to model stworzony bardziej dla DJów niż melomanów, swoją drogą bardzo udany. Sprawdza się i tu, i tu. Myślę, że koledze by się spodobały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.
Mi się bardziej podobał dźwięk k430 niż tych 518, 430 maja bardziej ogarnięty bas, lepszą średnicę czystszą i chyba bardziej soczystą górę. Podobnie grają do KPP,z tym że mają mocniejszą górę i bardziej przeźroczystą średnice.
co do senków to 202 grają lepiej od 205.
philipsy 5401 wypadają dobrze jak na tą cenę, bas mają brzydki jak dla mnie, średnicę jakąś jałową, ale w cenie 150zł ciężko znaleźć lepiej brzmiące słuchawki,CALe też są warte zainteresowania.
ponoć koss UR 40 są super, niestety nie miałem okazji ich jeszcze słuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...