Skocz do zawartości

Sprzet grający do pokoju 25m2 [1500zł]


nairda

Recommended Posts

Witam, mam zamiar zakupić sobie jakiś sprzęt grający do pokoju, jak w temacie pokój ma 25m kw.
Sprzęt ma być nowy, głownie słucham hip-hopu, trochę basu wskazane ; )
Od razu mówię że się na tym nie znam, wiec prosiłbym o wyrozumiałość, zastanawia mnie czy lepiej kupić 2 kolumny wzmacniacz i jakis player do tego czy może jakaś wieże? ;>

Jeśli jakieś jeszcze informacje potrzebne to pytajcie, z góry dziękuje za pomoc i czekam na jakies propozycje ; )
P.S chciałbym wszystko podłączyć do komputera (będę do tego potrzebował jakieś osobnej karty dźwiękowej? bo mam integre w kompie) + jesli to będzie zestaw to cd/dvd player do monitora ale z tym raczej nie będzie problemu ; )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze np. napisać czy masz może zamiar słuchać muzyki z płyt CD czy może tylko i wyłącznie z komputera przez jakiś "player"? No i z tym,że sprzęt ma być nowy. Teraz jak już przeczytałeś pare wątków wiesz zapewne ze za 1500 zł nie kupisz nic dobrego( dobrze odtwarzającego muzyke) na 25 mkw2 icon_smile.gif

Zastanów się może jednak dasz sie przekonać do zakupu sprzetu używanego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tu o mnie chodizło to nie ma problemu, ale zakup sponsorują rodzice ;d

Tak, wiem że nie kupie nic cudownego (dlatego też pytałem czy nie lepsza jakaś wieża?)ale napewno będzie to lepsze od już przestarzałych w/w głośników.

Zapewne głownie będę słuchał z komputera więc jeśli to ma znaczenie duże w kosztach można sobie player podarować, ale czy wystarczy zintegrowana dzwiekowka zeby to gralo? ;> Zakładam że tak bo wzmacnaicz się tym zajmie, jesli sie myle to mnie poprawcie ; )

Co do 25m2 - tyle ma mój pokój w moim domu, aktualnie na czas technikum więc jeszcze 3 lata mieszkam u rodziny gdzie pomój ma może z 10 ;D Więc jeśli to ma znaczenie można powierzchnie ograniczyc lekko a w przyszłości rozbudować zestaw? ;>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumacz rodzicom, że za 1500zł, to można kupić dziś taki sprzęt (najczęściej marna chińszczyzna, choć niby firmowane europejską marką, plus dyrektywa ROHS - poczytaj co to jest - luty puszczają po pewnym czasie i sprzęt na śmietnik), że niedługo po ustaniu gwarancji najczęściej się psuje. A elektronika z lat '90 a nawet '80 najczęściej jeszcze super gra i będzie długo po tym jak te nówki się popsują. A gwarancja? Szybko mija i budzimy się z ręką w nocniku.
Do 10m2 poleciłbym Ci miniwieżę Yamaha PianoCraft, ale nie do 25m2. Jak sobie wyobrażasz rozbudowę? Cegieł nanosisz i wymurujesz?
icon_wink.gif
Choć z drugiej strony, to może kup Yamahę i za trzy lata sprzedasz, dozbierasz pieniędzy a kupisz coś do większego pokoju.
Tylko, że sporo stracisz na odsprzedaży. Więc tu znów polecam używane, bo nie będzie takich strat.
Można by też kupić dobry wzmacniacz i małe kolumny podstawkowe (standowe/monitory) a po przejściu do większego pomieszczenia sprzedać kolumny i kupić większe, już raczej podłogowe. Oczywiście znów polecam używane.
Dlaczego nie nowe? Bo działam według zasady: "Nie rób drugiemu, co tobie nie miłe".
Niedługo będzie można kupić w Polsce chiński nowy samochód poniżej 20tys. zł. Kupiłbyś? Zapytaj rodziców, albo pokaż im ten post.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...