Skocz do zawartości

Zestaw Stereo za 2,5 tys. do dużego pokoju


Jaskółka

Recommended Posts

Witam
Bardzo proszę o pomoc w zakupie głośników + wzmacniacza w kwocie 2500zł.
Sprzęt chciałbym podłączyć pod Tv, gdyż głównie ma służyć do oglądania filmów (75%) i słuchania muzyki (25%) głównie blues i rock- muzyka puszczana z radia Cyfry+.
Pokój jest w kształcie litery L o wielkości 30m2. Kolumny mają się znajdować w odległości 10-20cm od ściany po między telewizorem.
Jeśli podałem za mało danych lub coś źle napisałem to sorry, ale kompletnie się na tym nie znam, a zestaw stereo chciałbym kupić ponieważ głośniki w TV to trochę mało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,
biorąc pod uwagę pomieszczenie oraz Twoje preferencje, zwróciłbym ztwoją uwagę na wzmacniacz Cambridge Audio Topaz AM5 lub AM10, ewentualnie Denon PMA-520AE oraz zestaw kolumn Wharfedale Diamond 10.6 (ewentualnie 10.7).
Nie jest to może hi-end, ale zestaw ten powinien w pełni Ciebie usatysfakcjonować i dać dużo radości z słuchania.
Zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio BX5 sa dość fajne icon_smile.gif i na pewno wezmę je pod uwagę.
Na zakup stereo daje sobie czas jeszcze 2-3 tygodnie, więc nie ma pośpiechu poczekam na dalsze propozycje.

Ok po 3 dniach otrzymałem odpowiedź odnośnie kolumn BX5 cena 2tyś. i ponad rok gwarancji.
Jak myślicie warto brać? Dadzą rade na 30m2??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30m to kawał pokoju. Wharfedale 10.6 czy BX5 (cena kiepska) na pewno nie zagrają tam zbyt dobrze. Nawet BX6 / BR6 mimo, że to 3x 16,5cm zamiast 2x 14cm (BX5) to nie są wielkie podłogówki, dość ustawne w mniejszych pomieszczeniach. Jamo s606/s608 to w ogóle nie są kolumny godne uwagi, duża moc ale bardzo niska klasa dźwięku.

Także na ten pokój, z wymienionych zostają tylko te BR6 (cena odrobinę zawyżona ale może być). Ewentualnie trochę droższe nowe Oli Roth 40. Jak chcesz coś sporo tańszego ale podobnej klasy, z równie ciekawym co Roth basem (lepszym od BR6) i o nieco innym charakterze brzmienia (bardziej wyrazistym i dynamicznym, BR6 jak i Roth są dość delikatne i spokojne) to mam do sprzedania 2-letnie Magnat Quantum 605 (są na Allegro), też cena do jakości świetna. Miały zostać dla siostry ale plany się zmieniły.
A jeśli chcesz od razu zestaw bardzo wysokiej klasy i z odpowiednią mocą, to mam też o klasę lepsze w całym paśmie od basu po górę (zarówno od BR6, Roth jak i Quantum), Infinity Kappa 7.2 w stanie idealnym (bez żadnej ryski). Potężny, soczysty dźwięk z piękną przestrzenią i dźwięcznymi wysokimi tonami (głośnik wstęgowy). Brzmią wspaniale, ale jak to w audio bywa, z czasem idzie się jeszcze wyżej, tym bardziej że jestem w trakcie przeprowadzki a mam okazję zmienić na wyższy model Infinity, prawdopodobnie Renaissance lub wyższe Kappy. Mogę je puścić w dobrej cenie, ale trzeba by je odebrać osobiście (świętokrzyskie), ew. mogę dowieźć kawałek. Tylko w przypadku Kapp musisz również kupić używany wzmacniacz lub najlepiej końcówkę mocy, nowy za 1 tysiąc zł ich nie wysteruje. Ale warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem niejako w imieniu Jaskółki. Mnie kolumny niepotrzebne, mam wystarczająco dobre.
Co do budżetu i wzmacniacza, to 500zł. na ampli do Infinity, to zdecydowanie za mało. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to amplituner Nakamichi TA 4 E, ale to 1200-1700zł.(wiem kto ma za 1700).
A do 500zł, to naprawdę nie wiem. Może jakieś propozycje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się spokojnie da kupić coś porządnego. Ja dzisiaj kupiłem okazyjnie drugą końcówkę mocy NAD 2600A (mam już jedną taką samą). Za ile ?
http://allegro.pl/nad-2600a-koncowka-mocy-...2634880536.html
Śmieszne pieniądze a brzmienie naprawdę dobre i moc bardzo duża (1kW szczytowego poboru mocy). Jedna taka wystarczy do solidnego napędzenia Kappa 7.2.
Do większych Infinity będzie jedna końcówka na stronę icon_smile.gif

Tak na szybko, za ok 1k to spokojnie się kupi coś fajnego, co napędzi przyzwoicie albo i wystarczająco 7-mki.
http://allegro.pl/uher-harman-kardon-pream...2663631456.html
http://allegro.pl/yamaha-m-4-hi-end-i2649173409.html (+ jakiś pre)

To tylko przykłady, trzeba po prostu czekać na ciekawe aukcje icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem szukam kolumn które nie tylko grają ale i wyglądają (im mniejsze tym lepiej).
Jeśli chodzi o kasę to cały zestaw kolumny kable itd. nie może przekroczyć 3 tyś, a chciałbym się zmieścić w 2,5 tyś.

Zacznijmy od Infinity Kappa 7.2 cena 2tyś + drogi wzmacniacz, końcówka czy preamp (nawet nie wiem co by to miało być ;p) to za duży wydatek tym bardziej ze kolumny mi się nie podobają.
Magnat Quantum 605- nowy komplet można kupić za 1200-1400zl, wygład w miarę, ale jakoś mnie nie przekonują.
Zostaje wiec nowy Oli Roth 40 za 2200zł, używany BR6- za 1900zł. Co o nich myślicie jak grają i jak wygląd na żywo??

Wcześniej zadałem głupie pytanie odnośnie wielkości pokoju w stosunku do kolumn, ale już poczytałem znam odpowiedź icon_wink.gif i rozumiem ze BX5 odpadają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważne stwierdzenie, pytanie czy tego słuchałeś ? Bo ja łeb w łeb nie porównywałem, ale BR6 ma mój brat, MR6 słuchałem w salonie, różnic raczej nie stwierdzam na odległość.
Wyglądają identycznie, te same przetworniki. Wiem na pewno, że obecna seria Bronze - czyli BX to zupełnie co innego niż stara Bronze BR, jest inny głośnik wysokotonowy i to słychać (miałem zresztą BX6).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam obie wersje i rzeczywiście potwierdzam że MR to nie BX -różnice niewielkie ale jednak mniej muzyki w dźwięku jak mówi mój znajomy icon_smile.gif
Jak większy zapas ma zostać na wzmacniacz to może okazyjnie poprzedni model - Roth 4 - są jeszcze dostepne - http://sklep.bestaudio.pl/audio-kino-domow...e.html?sef=hcfp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dziś na odsłuch kolumn MR6 których w końcu nie odsłuchałem, zaczęliśmy rozmawiać na temat ceny kolumn i wzmacniacza. Pan zaproponował mi kolumny MR6 w cenie 2tyś i również w tej samej cenie zaproponował mi BX5, mówiąc ze BX5 są zdecydowanie lepsze, gdy mu powiedziałem ze kolumny mogą być za słabe na 30m2 i ze siedzę w odległości 3-4 metrów stwierdził ze sobie poradzą. Dodał ze robi mi super promocje dodając do tego wzmacniacz CAMBRIDGE AUDIO AZUR 351A w cenie 1500zł. Gdy zacząłem coś mówić o tym ze drogi wzmacniacz powiedział ze jak chce aby głośniki grały tak jak powinny to za 1000zł nowego wzmacniacza nie kupie do tego sprzętu. Na koniec powiedział żebym się zastanowi i dał mu znać czy chce to kupić a wtedy zrobi osłuch.

Przemyślałem tą propozycje i jeśli potwierdzicie ze cena 3500 za ten zestaw to dobra cena i warto brać to jestem wstanie dołożyć te dodatkowe pieniądze. Dlatego proszę o opinie które kolumny brać i czy wg warto???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze rzeczywiście mógłbyś wziąć te MA BX5 Czy brałbym jednak Cambridge Audio? Nie lubię tak "hałaśliwego", dość męczącego brzmienia. Z drugiej strony dobrze grają z Monitor Audio. Po prostu posłuchaj tego zestawienia i to nie kilkanaście minut, ale możliwie długo.
Weź ze sobą sporo różnorodnych płyt. Zwróć uwagę na to jakie kable będą podpięte. Bo jak w salonie dadzą jakieś drogie, to może i lepiej zabrzmieć, ale w domu tego nie uzyskasz.
Ja nie wydałbym 3.5 koła na tak grający zestaw, bo wolałbym używany, który pokazałby dużo więcej i lepiej zabrzmiał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak proponowałem Infinity, lepsze pod każdym względem (bezpośrednio wymieniałem BX6 na nie icon_wink.gif) to za dużo wychodziło. Zresztą już nieaktualne.
A teraz za dużo gorzej grające kolumny i niezbyt nadające się na ten metraż chcesz dać tyle samo. W dodatku fajny sklep, że odsłuchu nie zrobi jeśli nie będziesz zdecydowany na zakup. To ciekawe po co ten odsłuch. Lepiej od razu im zapłać, spakuj graty i w domu posłuchasz, w końcu i tak będziesz musiał je zabrać icon_wink.gif
1500zł za najniższego Cambridge'a bym osobiście nie dał, nawet jakbym składał nowy zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu Waszych opinii z forum i pogadaniu ze znajomym doszedłem do wniosku ze nie warto kupować nowego sprzętu. Dodatkowo przekonało mnie to ze Pan w sklepie nie pozwolił mi wtedy tego odsłuchać choć godzinę drogi jechałem specjalnie na odsłuch.
Dlatego proszę o propozycje używanego zestawu stereo w kwocie 2,5 - 3,5tyś. Liczę że z waszą pomocą złoże coś naprawdę fajnego. icon_wink.gif

p.s Don teraz pewnie i bym sie na te kolumny zdecydował icon_smile.gif Ale jak to się mówi mądry Polak po szkodzie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...