Skocz do zawartości

zestaw stereo - głośniki


artek1987

Recommended Posts

Witam.
Planuje zakup zestawu stereo. Nie jestem jakimś audiofilem. Chcę po prostu kupić coś nowego, lepszego niż dotychczasowe sprzęty budżetowe z epoki XX wieku.
Zamierzam kupić amplituner yamaha r-s500 + cd-s300.
Problem tkwi w głośnikach. Mam pokój 16m2, słucham muzyki od lat 70 do progressive rock/metal, blues ipt.
Elektronika wyjdzie ok 2100 zł.
Chciałbym przeznaczyć na głośniki do 1400 zł. I teraz nie wiem czy lepsze będą podłogówki typu jamo s606 czy lepsze może monitorki Monitor Audio BX2, a może jeszcze coś innego, np jakaś yamaha tańsza typu ns333.

Wpadłem przed chwilą na kolumny pylon pearl. Ciekawie wyglądają, recenzje też ciekawe i kosztują 1000zł.

Proszę o pomoc w wyborze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś (nie wpisałeś w profilu ani w poście)? Może masz blisko do jakiegoś salonu audio. Bo chcesz nowe rzeczy. Skoro się ograniczasz brzmieniowo, to chociaż dobrze wybierz, posłuchaj. Chyba, że te Yamaszki wybrane są po odsłuchu?
Czy Pylony Pearl do tego? Powinny pasować. I do pomieszczenia też. Nie wiadomo tylko, czy do Twojego gustu brzmieniowego?
Może coś napiszesz jakie brzmienie preferujesz? Ostre, jasne, miękkie, przyciemnione?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdecydowanie polecam ROTH Oli 30 (albo 4O ale te chyba przy drogie na twój budrzet)

Amplituner yamahy szczerze mówiąc basem nie grzeszy (taki bardziej jak "kogut wyścigowy") więc Oli to wypełnią znakomicie basem kopiącym i nisko schodzącym. Do twoich gatunków muzycznych będzie super.

Dodatkowo Oli mają dobrą przestrzeń i szczegółowość na górze, przydatne przy Bluesie.

Ale idź do sklepu i odsłuchaj różnych bo bez tego sie nie obejdzie icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że wybór yamaszki jest podyktowany jak na razie ogólnie kilkoma pozytywnymi opiniami. Zanim kupię to przesłucham. Jeśli chodzi o amplitunery to niewiele idzie o nich poczytać (jakaś ogólna niechęć), a do tego yamaszka całkiem łądnie się prezentuje. Zależy mi głównie na radiu i dobrym CD, w przedziale cenowym ok 2000 to niewiele jest do wyboru. Można oczywiście kupić wzmacniacz i CD, ale dochodzi kolejny koszt klocka z tunerem. Zależy mi na nowym sprzęcie. Nie jestem z tych, którzy zastanawiają się czy zakłócenie na X częstotliwości, które właśnie słyszeli jest z kabelka czy może z terminala, a może z krzywego ustawienia kolumny... Tak więc jeśli sprzęt będzie ładnie czysto brzmiał i nie będzie się niepotrzebnie pocił jak podkręcę gałkę to będę z niego zadowolony. Ewentualnie mogę rozważyć jeszcze zakup wzmaka i CD, a radio puszczać z lapka z Internetu. To też jest jakieś wyjście...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podłogowe czy monitory to też zależy jaki dźwięk wolisz i jak masz wytłumiony pokój (czy jest dywan, czy ściany nie są gołe itd). Jak słabo z tym elementem - to nie ma co przesadzać z wielkością kolumn.
Generalnie podłogowe grają zwykle bardziej "soczystym" dźwiękiem o większej skali, monitory łatwiej znikają w pokoju (przestrzeń) ale nie mają takiej "masy"/nasycenia dźwięku jak większe kolumny (porównując oczywiście modele podłogowe/podstawkowe z tej samej serii).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 16m2. zwykły pokój sypialniano dzienny czyli meblościanka na jednej ścianie, stój,, dwa fotele, wersalka, panele, dywan na połowie podłogi, na obrzeżach stojak z gitarami, biórko, na ścianach tapeta. Nie wiem jak to się ma do akustyki. Raczej trochę zagracone. nie ukrywam, że Oli 30 czy 40 mi się podobają, ale cena trochę przekracza budżet. - mógłbym się skusić. Najpier musiałbym przesłuchać. Tak też zrobię w najbliższym czasie. Jestem ze śląska. Pracuję w Katowicach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...