Skocz do zawartości

Głowica magnetyczna zapisująca a kasująca


Recommended Posts

Witam, chcialbym zapytac czy gdy mam zapisane jakies dane na nosniku magnetycznym i chce na tym nosniku zapisac nowa porcje danych (w miejscu starych bitow) to musze pierw kasowac stare dane za pomoca glowicy kasujacej czy moge odrazu nagrywac glowica zapisujaca?? bo wiem ze glowica kasujaca ustawia domeny magnetyczne przypadkowo, kasujac w ten sposob dane, a glowica zapisujaca w okreslony sposob okreslony wartoscia natezenia pradu i indukowanego pola magnetycznego, i chodzi mi o to czy moge odrazu "stare" ustawienie domen przestawiac w "nowe" ustawienie domen glowica zapisujaca?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Zapis na taśmie magnetycznej wymusza niestety zastosowanie najpierw głowicy kasującej a dopiero potem można nagrać nowy materiał. Wynika to z tego iż głowica kasująca ma za zadanie całkowicie rozmagnesować nośnik przez co ma większą szczelinę niż głowica zapisująca a pole magnetycznie na końcach szczeliny zanika łagodnie co właśnie powoduje kasowanie zapisanych informacji. Głowica zapisująca natomiast ma dużo węższą szczelinę a pole na jej końcach zanika gwałtownie przez co taśma opuszczając obszar szczeliny wykazuje tzw. pozostałość magnetyczną czyli to co chcieliśmy zapisać. Dlatego też głowica zapisująca nie jest w stanie jednocześnie całkowicie skasować i zapisać nowego materiału. Gdybyś tak chciał zapisać nowy materiał to na 100% będziesz miał "przesłuchy" z poprzedniego nagrania.
Mam nadzieje, że dość jasno acz pobieżnie to opisałem w tych kilku zdaniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzieki za odpowiedz. Generalnie chodzi mi o zapis informacji na pasku magnetycznym biletu komunikacji miejskiej takie jak np mamy w warszawie. Pewna czesc informacji jest tam juz fabrycznie zapisana a pewna trzeba zapisac za pomoca glowicy. I czy sytuacja nie wygladalaby tu identycznie jak ze stacjami dyskietek gdzie stosuje sie tylko glowice odczytujaco-zapisujace a nowe dane poprostu nadpisuje sie na stare bez zadnego kasowania (no chyba ze chodzi o format)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...