Skocz do zawartości

Czy da sie zbudowac kolumny z głośników do car audio i jak ?


Recommended Posts

Witam,

Przyszło mi do głowy zeby zbudowac kolumny z głośnnkików do car audio
Ciekawi mnie pare kwestii czyli :
1. czy da sie wogóle to zrobic
2. ile by to kosztowało
3. jak to zrobic ale krok po kroku bo wogóle sie na tym nie znam , mój brat cioteczny chyba tylko troche sie zna icon_wink.gif

Mam juz na oku głośniki niskotonowe ale nie powiem jakie ;p
Na pewno by były z drewna bo często słyszałem że z tego są najlepsze

Jeśli chodzi o muze jaką słucham to tylko Trance , i lubie jak bas wali ze az wywraca flaki hahaaha
Stąd sie własnie wziął ten pomysł, bo żadne inne głośniki nie oferuja takiego brzmienia a nawet jesli to trzeba by pewnie bylo wydac na nie gróbe tysiące a ja nie mam takiej kasy ;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mój brat cioteczny zna sie dobrze a nawet bardzo dobrze on chodzi do szkoły o profilu cos w tym stylu że powienien znac sie bardzo dobrze nie pmietam dokldanie jakim ;p , ale ma sporo takrze znajomych on co sie znaja bardzo dobrze na akustyce itp wiec ajk powiecie tylko jak to juz bede mniej wiecej wiedział od czego zaczac icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIZEN, to może inaczej. Do zbudowania kolumn potrzebna jest naprawdę spora wiedza, doświadczenie i choć odrobina geniuszu, jeśli to ma brzmieć dobrze. Wiesz a może nie, że jest mnóstwo firm konstruujących i sprzedających kolumny. Modeli tych kolumn jest siłą rzeczy jeszcze więcej. Setki na pewno ale raczej tysiące. Tylko nieliczne z nich grają dobrze. A wybitnie już pojedyncze modele.
W każdej z tych firm pracują ludzie, których brud za małym paznokciem ma więcej wiedzy o budowie kolumn niż Twój brat razem ze znajomymi. A jednak tym ludziom mimo starań, ogromnej wiedzy, doświadczenia i co ważne zaplecza pomiarowo - badawczego oraz ogromnych nieraz pieniędzy włożonych w takie przedsięwzięcia nie zawsze udaje się zrobić dobrze grające kolumny.
Dawniej (nie wiem czy nadal, nie interesowałem się tematem) można było kupić tzw. kity, czyli zestawy kolumn do złożenia z obudową lub bez. Kolumny takie proponował m.in. Visaton oraz firma naszego Nadredaktora, czyli AkustyK.
Jeśli sam, czy z przyjaciółmi złożysz kolumny bez pomiarów a co gorsza bez obliczeń, to niemal na pewno zagrają karykaturalnie. Jeżeli będziecie mieli fuksa, a'la wygrana w toto, to może nawet da się tego słuchać. Powodzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega AIZEN coś różnie podaje informacje - raz pisze że ma brata ciotecznego który chyba tylko trochę się na tym zna a później pisze że zna się bardzo dobrze - to zna się czy nie zna się, a może chodzi o różnych braci. Czy jest jakaś szkoła która uczy budowania kolumn? - elektroniki to za pewne uczy nie jedna ale to nie wystarczy raczej by budować kolumny (mowa o takich które będą grały w miarę przyzwoicie). Wydaje mi się że tutaj to jest przede wszystkim praktyka, sporo teorii, to wszystko w odpowiednim warsztacie z odpowiednim sprzęcie. Na pewno tacy fachowcy latami zdobywają wiedzę by budować sensowny sprzęt. Gdybym miał tylu znajomych którzy znają się na budowaniu kolumn (brat cioteczny i spora liczba jego znajomych) to nie pytałbym się obcych ludzi na forum jak zbudować kolumnę tylko poszedłbym do znajomych. A może faktycznie masz tylu znajomych tylko wszyscy doradzili ci byś się sporo douczył i doczytał o co w ogóle w tym biega a ty ich olałeś i stwierdziłeś że weźmiesz gotowca z netu i kij im w oko. Od czego zacząć - tak jak kolega zieluwid napisał - od kupna głośników, do tego można dorzucić płytę wiórową na obudowę, kilka kabli by to podłączyć. Złożyć by jakoś wyglądało, podłączyć by było słychać dźwięk i wułala - nie ma znaczenia czy zastosujesz jakieś filtry czy zwrotnice bo nie mając wiedzy jak i co oraz sprzętu bo to pomierzyć, odpowiednio wyregulować to nic nie da. Jeśli chcesz się pobawić w ten temat to czeka cię długa droga zdobywania wiedzy i doświadczenia a jeśli tylko potrzebujesz mieć kolumny to po prostu sobie kup gotowe, koledzy na pewno coś sensownego ci doradzą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli zacząłbyś temat od tego co lubisz, czego oczekujesz (no choć napisałeś rodzaj muzyki i mocny bass) i za jakie pieniądze, to jestem pewien, że coś by się znalazło.
,,Mam juz na oku głośniki niskotonowe ale nie powiem jakie ;p ,, i pytasz od czego zacząć icon_eek.gif To co, Koledzy mają zgadywać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile kolega AIZEN ma lat - dobił już do 12 icon_smile.gif

Cytat

i lubie jak bas wali ze az wywraca flaki hahaaha


Szczeniacka potrzeba łubudubu icon_smile.gif. I jak będzie się tak dłużej starał to za kilka/kilkanaście lat głuchota icon_smile.gif
A za takie głośniki które robią tylko dużo hałasu nie trzeba wcale wydać grubych tysięcy (no chyba że się je na kiepskim papierze wydrukuje icon_wink.gif ), a do tego bez jakiegoś odpowiedniego wzmacniacza (o czym w ogóle nie wspomniał kolega do czego chciałby to podłączyć) to i z dobrych kolumn chyba niewiele wyciągnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali? To wspaniałe kolumny! Ich porażające a zarazem niezwykle subtelne i wysmakowane brzmienie pozwala łączyć je tylko z najlepszą na świecie elektroniką. W tym roku zostaną zademonstrowane na Audio Show wraz ze wzmacniaczem Kondo GakuOn II.
Franco Serblin, Joseph D'Appolito, Jim Thiel czy John Dunlavy to zwykli partacze w porównaniu do konstruktorów tych kolumn.
Czapki z głów profany!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz : Sansui 717, jak do tej pory, daje piękny dżwięk, Jeśli nie słucham mp3.
Większość muzyki mam na cd, ponad... a nie będę się chwalił, zbieram rapowe płyty.
Ale... jeśli chodzi o analog to już mam przeciąg,... i na kasetach też ...
Ale, wracając do tematu.
717 radzi sobie dobrze (no tak sądzę, jak na ten etap), jak na moje ucho.
Kolega z Forum doradzał mi Nakamichi (no i pewnie ma rację, słyszałem jak to to współpracuje z Infinity), ale jak wybrałem, to jestem konsekwentny..., a tak serio to też kasa.....................................................
Miałem nówkę Yamahę as700, ale kasa była potrzebna no i...poszłaaaa... hehheeee, i co.... gra inny... nadal, a lata sędziwe.
A czemu pytasz ?
Jakieś sugestie ?
Myślisz, że jest za słaby ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...