Skocz do zawartości

Muzyczne pastuchy


mejson

Recommended Posts

Powracając jeszcze do stacji radiowych na szczęście nie jest tak tragicznie ze stacjami komercyjnymi. Są, co prawda nieliczne, które raczą nas dobrymi audycjami muzycznymi i dobra muzyką. Należy wspomnieć chociażby o radiu Jazz, które przechodziło/przechodzi wzloty i upadki, ale trzyma w miarę przyzwoity poziom. Następne to AntyRadio, niestety z ograniczonym zasięgiem. Gdzie niezapomniany nastrój starego dobrego rocka podsyca i pielęgnuje Janusz Kosa Kosiński.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim muzycznym pastuchem była moja mama. Piszę była, bo teraz moje upodobania muzyczne są odmienne od tych które miałem wszczepiane. Mama z pokolenia dzieci kwiatów słuchała i słucha tamtych wykonawców. Nie będę ich wymieniał bo są powszechnie wszystkim znani. Słyszałem tylko rocka i ja na tej muzyce dorastałem. Z biegiem lat zmieniłem swoje kierunki muzyczne, ale wracam również do tamtych nagrań.
Prezenterów muzycznych z prawdziwego zdarzenia jest niestety coraz mniej. W komercyjnych stacjach jest dużo gadulstwa o niczym. Nie ma jak to stara szkoła prezenterów z dawnej Trójki i radia z lat 80-90.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisława
To ja z tego samego pokolenia co Twoja Mama. Tyle, że ja nie ograniczyłem się tylko do słuchania rocka. W tamtych czasach, tj. lata 70-80 słuchałem również dużo jazzu i muzyki klasycznej. To dzięki drugiemu programowi Polskiego Radia oraz dzięki Trójce kształtowały się moje gusty muzyczne. M.in. niezapomniani prezenterzy, krytycy muzyczni, muzykolodzy jak Weber i Waldorf wprowadzali mnie w arkana muzyki klasycznej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powracając jeszcze do stacji radiowych na szczęście nie jest tak tragicznie ze stacjami komercyjnymi. Są, co prawda nieliczne, które raczą nas dobrymi audycjami muzycznymi i dobra muzyką. Należy wspomnieć chociażby o radiu Jazz, które przechodziło/przechodzi wzloty i upadki, ale trzyma w miarę przyzwoity poziom. Następne to AntyRadio, niestety z ograniczonym zasięgiem.


Zgadzam się - Jazz to bardzo profesjonalna stacja.
Antyradia też słucham, muzykę często mają bardzo dobrą, dzięki nim poznałem m.in. Firehouse i Gothard.

Chociaż nie znoszę kabotyńskiego stylu Figurskiego i Wojewódzkiego, mimo niewątpliwej inteligencji tego ostatniego...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moim muzycznym pastuchem była moja mama. Piszę była, bo teraz moje upodobania muzyczne są odmienne od tych które miałem wszczepiane. Mama z pokolenia dzieci kwiatów słuchała i słucha tamtych wykonawców. Nie będę ich wymieniał bo są powszechnie wszystkim znani. Słyszałem tylko rocka i ja na tej muzyce dorastałem. Z biegiem lat zmieniłem swoje kierunki muzyczne, ale wracam również do tamtych nagrań.


No to dlaczego nazywasz swoją mamę pastuchem. Skoro nauczyła Cię słuchać rocka, jak widać skutecznie, to chyba była przewodnikiem? Bo przecież Dzieci Kwiatów grały właśnie rocka...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zauważyłem, że ostatnio coraz częściej słucham programu pierwszego Polskiego Radia a szczególnie Muzycznej jedynki - Muzykomania prowadzonej m.in. przez Zbigniewa Krajewskiego. Cieszy mnie, że w audycji tej całkiem zgrabnie dobierany jest repertuar muzyczny.

Laaata Jedynki nie słuchałem.
Kojarzę go z Latem z Radiem i Kiermaszem Pod Kogutkiem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Moim muzycznym pastuchem była moja mama. Piszę była, bo teraz moje upodobania muzyczne są odmienne od tych które miałem wszczepiane. Mama z pokolenia dzieci kwiatów słuchała i słucha tamtych wykonawców. Nie będę ich wymieniał bo są powszechnie wszystkim znani. Słyszałem tylko rocka i ja na tej muzyce dorastałem. Z biegiem lat zmieniłem swoje kierunki muzyczne, ale wracam również do tamtych nagrań.


No to dlaczego nazywasz swoją mamę pastuchem. Skoro nauczyła Cię słuchać rocka, jak widać skutecznie, to chyba była przewodnikiem? Bo przecież Dzieci Kwiatów grały właśnie rocka...


W tym miejscu pragnę bardzo przeprosić moją MAMĘ, za nazwanie jej pastuchem. Mój błąd spowodował, że źle określiłem jej rolę w kreowaniu mojego kierunku muzycznego. Oczywiście moja mama była moim przewodnikiem muzycznym.

Przepraszam MAMO !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

bez wskazówek, informacji nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkiego, co jest dla nas Dobrą Muzyką.


...albo zrozumieć, o czym tak naprawdę jest internetowy hit ostatnich tygodni - piosenka "Josif z Bazin" icon_biggrin.gif
Dzięki "Trójce" już dokładnie to wiem icon_rolleyes.gif
Której komercyjnej stacji chciałoby się zapraszać czeskiego dziennikarza, tłumacza, by opowiedział dokładnie o co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio nie może być maszynką do puszczania muzyki.
Ono żyje, reaguje na nasze potrzeby, informuje, prowadzi, pyta, pomaga.
Musi gadać do człowieka.

Kto dużo jeździ samochodem, po kilka, kilkanaście dni bez przerwy, ten potwierdzi fakt, że słuchanie radia daje dużo więcej niż tylko słuchanie muzyki.
Szczególnie nocne audycje.

Potrzebny jest ktoś żywy i mądry, a nie zwykły wodzirej - "puszczalski".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ubolewam że w dzisiaj w stacjach radiowych nie puszczają teraz mocniejszej muzyki - metalu, hard rocka, punku - wszędzie tylko pop i pop, dlatego słucham wyłącznie płyt.


A słuchałeś wieczornych i nocnych audycji w Trójce - Kaczkowskiego, Stelmacha, Metza, Kosińskiego, Szydłowskiej?
Pewnie nie, bo tam właśnie znalazłbyś metal, punk i hard rock w całkiem sporych ilościach icon_mrgreen.gif
Poza tym Antyradio gra w zasadzie tylko rocka.

Szukaj a znajdziesz.
Jak znajdziesz, to się ucieszysz i będziesz miał "swoje" audycje. icon_cool.gif

Płyty możesz posłuchać kiedy chcesz, radia nie..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

A słuchałeś wieczornych i nocnych audycji w Trójce - Kaczkowskiego, Stelmacha, Metza, Kosińskiego, Szydłowskiej?
Pewnie nie, bo tam właśnie znalazłbyś metal, punk i hard rock w całkiem sporych ilościach icon_mrgreen.gif
Poza tym Antyradio gra w zasadzie tylko rocka.




Antyradio u mnie w niestety tylko przez internet, ale obiecuje przyjrzeć się proponowanym przez Ciebie audycjom w trójce (a w zasadzie przysłuchać się)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Ubolewam że w dzisiaj w stacjach radiowych nie puszczają teraz mocniejszej muzyki - metalu, hard rocka, punku - wszędzie tylko pop i pop, dlatego słucham wyłącznie płyt.


A słuchałeś wieczornych i nocnych audycji w Trójce - Kaczkowskiego, Stelmacha, Metza, Kosińskiego, Szydłowskiej?
Pewnie nie, bo tam właśnie znalazłbyś metal, punk i hard rock w całkiem sporych ilościach icon_mrgreen.gif
Poza tym Antyradio gra w zasadzie tylko rocka.

Szukaj a znajdziesz.
Jak znajdziesz, to się ucieszysz i będziesz miał "swoje" audycje. icon_cool.gif

Płyty możesz posłuchać kiedy chcesz, radia nie..



Jest takie radio, które nadaję taka muzykę. To czeskie radio HEY, 94,7 FM.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...