Skocz do zawartości

Systemy Bezprzewodowe Audio


audiofan1976

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Ostatnio naszła mnie myśl o zakupie kina domowego. Zawsze byłem fanem raczej muzyki niż efektów dźwiękowych, ale czasy się zmieniają i trzeba nadążać za nowościami. Nie mam mega budżetu na tą inwestycję a chciałbym uzyskać w miarę dobre brzmienie. Jedyny problem jaki mam do zgryzienia to to, iż nie mam możliwości podłączenia tylnich głośników za pomocą kabli. Po jednej i drugiej stronie ściany pokoju mam drzwi i to bez progu nie mam gdzie schować kabla. Szukałem w necie jakiś głośników bezprzewodowych ale jest z tym ciężko, szczególnie za kwotę do max 600zł ( same surroundy) Znalazłem coś takiego na allego http://allegro.pl/glosniki-bezprzewodowe-2...i2683504053.htm Nie bardzo wiem co to za marka, z parametrów jakie podają wynikałoby że są całkiem przyzwoite. Nie są najtańsze. Wszedłem na stronkę sprzedawcy i znalazłem tam jeszcze inne urządzenia np. wzmacniacze bezprzewodowe do tylnich głośników. Z informacji mailowej podobno można dostać zupełnie bezprzewodowe zestawy ( poza zasilaniem oczywiście) . Co o tym myślicie? Pytałem się w sklepach typu RTV o głośniki bezprzewodowe, ale tam nie mają - gość stwierdził że bezprzewodowe psują dźwięk. W necie znalazłem JBL o podobnych parametrach lecz za większą kasę. Pozatym także mega drogie zestawy z wysokiej półki. Skoro markowe firmy robią coś takiego to chyba raczej nie jest źle z tą jakością po bezprzewodówce ? Co o tym myślicie ? Będę wdzięczny za opinie.

Audiofan icon_neutral.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że na razie bez druta się nie obejdzie icon_biggrin.gif Fakt, że nawet w Dynaudio zrobili bezprzewodowe kolumny (noo, do gniazdka, to trzeba podłączyć) i brzmią naprawdę nieźle, ale sporo kosztują. Jak to zwykle bywa bezprzewodowe kolumny z dobrym brzmieniem pojawią się pewnie za kilka lat również w dużo niższych sektorach cenowych. Na razie druciki albo jakieś pitu-pitu.
A dobre parametry niestety o brzmieniu niewiele mówią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z Tobą, że parametry niewiele świadczą o jakości dźwięku. Pełno jest ogłoszeń typu: " bardzo głęboki bass" a głośniki plastikowe i to o średnicy 10cm . Ktoś , kto się właściwie wcale na tym nie zna będzie myślał, że to faktycznie możliwe. Może było możliwe, gdyby umiescić taki głośnik w obudowie z litego drewna + mocny magnes + dobra membrana i solidna cewka. Pół biedy jeśli temu , kto kupi zależy tylko na tym aby było coś słychać - bo przecierz też tacy są. Gorzej gdy ktoś oczekuje chociaż przeciętnej jakości, może być zawiedziony. Ja nie mam za bardzo wyboru jeśli chcę mieć dźwięk przestrzenny. Pewnie nie miał bym problemów, gdybym miał możliwość posłuchania takiego sprzętu chociażby w sklepie. Nie oczekuję jakiś niewiarygodnej jakości, ważne aby brzmiały w miarę dobrze, no i bez zakłóceń i opóźnień. Wiem , że jeśli już bezprzewodowe to na na nośnej 2,4 Ghz. Naszła mnie także myśl aby zrobić takie samemu, ale na pewno wyszło by znacznie drożej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...