Skocz do zawartości

Słuchawki do domowego studia i telefonu


Recommended Posts

Cześć

Mam takie pytanie odnośnie słuchawek. Jako odtwarzacz używam Samusng Galaxy SIII byłem ostatnio w sklepach Sony, Denon, Ispot przsłuchiwałem muzyki z różnych słuchawek, różnych pułek cenowych.
I tutaj mam problem ponieważ wszystkie grały CICHO jedynie Beatsy Studio miały głośność która mnie zadowalała. Dlaczego są głośniejsze od innych słuchawek. Szukam słuchawek które grają tak głośno jak Beatsy ale mają precyzyjne basy i barwe dzwięku. Tak do 1300zł icon_wink.gif Żadne z nich nie były przesłuchiwane w hałaśliwym otoczeniu. Np. wszystkie Denony nawet te za 1700zł grały bardzo cicho. A jak założyłem Beatsy to nie dało rady słuchać, bo słuchawki aż wibrowały na uszach. Mam monitory studyjne (głośniki) Nie chce kupywać odtwarzacza, ogólnie jestem zły i nie wiem co mam już myśleć. Kupiłem telefon za prawie 2tys zł. była to kasa którą jakiś czas odkładałem a jestem zawiedziony jeśli chodzi o muzykę. Tutaj się okazuje że JAKOŚCIOWO telefon gra bardzo dobrze ale dlaczego tak cicho na słuchawkach. W Samusngu jest DAC od Wolfson.
Na forach od telefonów próbowałem znaleźć przyczynę ale tam mówią żeby kupić dobre słuchawki i będzie OKEY. Tylko jakie ???? Chciałbym żeby grały tak głośno jak Beatsy i zadowalały jakością dźwięku (i żebym mógł je wykożystać do oddsłuchu w swoim domowym studiu "jeśli można je tak nazwać" jako interfejs używam Lexicon Omega). A cene tak z wyskoku podałem, byłbym w stanie tyle zapłacić tylko żeby słuchawki reprezentowały coś sobą. Skoro Samsung ma dobry DAC i interfejs a komórkowcy doradzają kupić dobre słuchawki to JAKIE? Uniwersalne słuchawki do telefonu i studia.

Moje typy:

Monster Beats by Dr. Dre Beats Pro

Monster Beats by Dr. Dre Beats Studio

AKG K550

Audio Technica ATH M50
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beats'y to chłam, jeśli chodzi o dobrze pojętą jakość dźwięku, względem swojej ceny. Grają głośno, bo są przeznaczone głównie do źródeł przenośnych i mają swój wzmacniacz (redukcja hałasu przy okazji). Skoro słuchałeś innych drogich (można już tak powiedzieć) słuchawek to one nie są przeznaczone do przenośnych grajków, a na pewno nie do telefonu (są takie player'y, które niby są przenośne, ale w zasadzie to wielkością nie świadczą o swojej mobilność, patrz Colorfly). Często się zdarza, że mają wysoką impedancję i stosunkowo niską skuteczność, więc potrzeba im dużo "prądu", którego telefon nie jest w stanie zapewnić.

Jeśli chcesz świetne słuchawki przenośne, a masz całkiem spory budżet to zainteresuj się dokanałowymi konstrukcjami custom, tutaj masz wszystko link. Takich słuchawek używają artyści na scenie oraz Ci którzy szukają bezwzględnie najlepszej jakości z przenośnego sprzętu.

Jeśli chcesz koniecznie nauszne to musisz kombinować z czymś mniejszym i tańszym, choćby Creative Aurvana LIVE! czy AKG 181DJ. Ewentualnie zostać przy wspomnianych Beatsach, ale moim zdaniem to wywalanie kasy w błoto.

Jeszcze jedna sprawa, SGS3 ma dobry DAC, zgadza się, taki jak SGS, ale DAC to tylko konwerter sygnału, nie odpowiada za jego wzmacnianie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W posumowaniu tego artykułu, napisano że Galaxy SIII może być mocno podrasowany z aplikacjami innych producentów i stać się w każdym calu audiofilskim urządzeniem.

Również słyszałem o takim programie jak voodoo, ale jeszcze nie jest gotowy na Galaxy SIII.

"Galaxy S III GT - 19300 port is currently in progress and I plan to publish a pre-release soon."

Jeśli chodzi o dokanałową konstrukcję to nie chciał bym wydać zbyt dużo kasy. Polecicie coś dobrego w rozsądnej cenie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wierzę, ale może... Niemniej i tak uważam, że w momencie gdy mamy mało miejsca lepiej mieć w stratnych formatach, nawet jeżeli przy bezpośrednim porównaniu dałoby się rozróżnić co jest co, w autobusie czy pociągu raczej ciężko byłoby już wychwytywać te drobne ubytki informacji icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...