Skocz do zawartości

Jak podłączyć głośnik kablem od głośników


Recommended Posts

Witam,

Mam głośnik 60 Watts, 4?. Mam kabel, odcięty z słuchawek z wyjściem Jacka. Chciałbym podłączyć ten głośnik do MP4. Wiem (i to chyba nawet logiczne) że trzeba mieć wzmacniacz. Teraz chciałby, aby ktoś krok po kroku wytłumaczył mi jak taki wzmacniacz zrobić. Tylko niedużym kosztem; max 10zł. Wiem, że trzeba mieć tranzystor, rezystor, konwersator, baterię, kabel Jack i oczywiście głośnik. Tylko nie wiem skąd wziąć te rzeczy. (Nie wiem czy coś takiego będzie w starej płycie głównej od komputera, czy tam w karcie graficznaj, bo mam takie rzeczy). Niech ktoś da dokładną instrukcję jak wszystko pokolei zrobić, łącznie ze wzmacniaczem jak i podłączeniem głośnika.
Dodam jeszcze, że mam stare radio od samochodu, może jest możliwość, że one posłuży mi za wzmacniacz. Fajnie by było.

Z góry dziękuję. Tłumaczcie dokładnie, zielony jestem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z tego co widzę to nie masz w ogóle pojęcia o elektronice. Założe się też, że nie umiesz czytać i zrezalizować schematów elektronicznych ? Zbudować wzmacniacz to wcale nie jest taka prosta sprawa i z Twoją wiedzą na 100% tego nie zrobisz. Radziłbym ci uzbierać pieniędzy i kupić sobie po prostu przenośne głosniczki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, fajnie. Pojechałeś po mnie i co, ulżyło ci!? Masz racje, nie mam pojęcia o elektronice więc piszę na forum, żeby czegoś nie schrzanić. Bo po to jest forum, co nie cymbale!?
Pytanie (gościu wyżej nie odpowiadaj!!!) drugie. Wiem że w radiu samochodowym jest wzmacniacz, mam radio jedno na zbyciu: "First Austria FA-4112-MP3". Ale nie wiem dokładnie które to jest wzmacniacz. :/. Mam jeszcze soobwofer od komputera. W nim jest wzmacniacz. Zajrzę se do niego zobaczę chociaż jak wygląda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobra, fajnie. Pojechałeś po mnie i co, ulżyło ci!? Masz racje, nie mam pojęcia o elektronice więc piszę na forum, żeby czegoś nie schrzanić. Bo po to jest forum, co nie cymbale!?
Pytanie (gościu wyżej nie odpowiadaj!!!) drugie. Wiem że w radiu samochodowym jest wzmacniacz, mam radio jedno na zbyciu: "First Austria FA-4112-MP3". Ale nie wiem dokładnie które to jest wzmacniacz. :/. Mam jeszcze soobwofer od komputera. W nim jest wzmacniacz. Zajrzę se do niego zobaczę chociaż jak wygląda.



Człowieku, ja Cię nie pojechałem i nie ulżyło mi, bo nie miało po czym. Wzmacniacz to nie jest takie proste urządzenie i nie jest łatwo go zbudować, a już na pewno nie kosztem 10 zł. Musiałbyś umieć czytać schematy elektryczne. Potem według niego zakupić odpowiednie komponenty ( jest ich trochę ). Do tego dochodzi jeszcze koszt płytki pod układ. Następnie musiałbyś zaprojektować sobie taką płytkę, wytrawić ją i dopiero mógłbyś brać się za lutowanie na niej elementów zgodnie ze schematem elektrycznych. Kolejna sprawa bateryjką to na pewno byś tego nie uciągnął. Nie ma takiej opcji. Musiałbyś mieć akumlator żelowy taki jak jest np w skuterze. To koszt koło 50 zł albo więcej. Dodam, że mimo niedużego wymiaru swoje waży. Jeśli byś się podjął zbudowania takiego wzmacniacza i dokupienia do niego zasilania myślę, że mogło by cię to wynieść nawet do 100 zł lub więcej. Dodam jeszcze, że na takim żelowym akumlatorze taki głośnik pograłby ci godzinę,dwie no może jakby był cicho to trzy. Musisz jeszcze do tego wszystkiego dodać sam czas jaki musiałbyś w to włożyć.

Moim zdaniem jest to w ogóle nie opłacalna metoda, strata czasu itp. Nie radzę ci tego robić, bo po prostu gra jest niewarta świeczki. Tak jak mówiłem, lepiej zrobisz jeśli po prostu kupisz sobie przenośne głośniki. Wyjdzie ci to taniej do tego nie zmarnujesz czasu na kupowaniu elementów, projektowaniu, lutowaniu itp itp.

Swoją drogą do radia samochodowego też musiałbyś mieć akumlator.

I nie nazywaj mnie cymbałem, bo nie widze ku temu powodów.

Dodatkowo żeby odwieść cię od złego pomysłu wstawiam ci schemat bardzo prostego, podkreślam prostego wzmacniacza :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj. Andrew7826893 wcale po tobie nie pojechał, tylko dobrze ci radzi. Zbudować takie urządzenie nie jest proste, jeśli nie masz pojęcia o elektronice.
Poczekaj jeśli możesz, zbierz trochę kasy i kup coś lepszego z czego będziesz zadowolony. Widziałem gdzieś gotowe zestawy, które można złożyć samemu i to wtedy ma sens. Takie składanie z różnych częsci z tak niskim nakładem pieniężnym, to się nie uda. Poważnie. Przemyśl to jeszcze.

Tak na marginesie, to nie przystoi ubliżać innemu Użytkownikowi, już w drugim poście icon_neutral.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja Ci tylko powiem, że to jest badziewie. Zresztą sam słyszysz jak to gra na filmiku. To nie gra to jest samo charczenie. Nie mówiąć juz o tym, że ten wzmacniacz ma może 5W możeeeee. Do tego ty masz głośnik 60W czy tam 70. No i baterią tego nie zasilisz. Potrzebujesz akumlator a jego koszt to często ponad 50 zł. Na prawdę nie warto się za to brać. Odłoż pieniądzę i kup sobie jakieś przenośne głosniki na paluszki za 100-150 zł i będziesz bardzo zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki. Jak coś to chyba w przyszłym miesiącu jadę do wujka. On się na tym zna. Może mi pomoże bo będzie widział co mam i czy da się coś z tego zrobić icon_wink.gif. Mój kolega ma właśnie głośniki do Xperii X8, ale grają dość cicho, ja chciałbym coś co gra bardzo dosyć głośno. Ale dzięki za dobre chęci. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O koledzy!!! Znalazłem coś niedużym kosztem!!!
http://allegro.pl/wk726a-glosnik-przenosny...2675926481.html
Co o tym myślicie?
80 decybeli głośność to dużo?. Bo u mnie przed szkołą jest taki nieduży dziedziniec. Wiadomo jak to w szkole; szum, rozmowy itd. To czy te 80 decybeli starczy, żeby mnie wszyscy słyszeli?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno powiem Ci tak. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie niż budowa wzmacniacza. Co do tego jak to gra. Nie spodziewaj się cudów, bo nie będzie to ładny dźwięk. W pasmo przenoszenia nie wnikam, bo to sie nie liczy. Moc wyjściowa to niby 6W. Myślę, że zagra to trochę ciszej niż takie komputerowe 2.0 za 10-20 zł.
Patrząc po wymiarach, to jest to na prawdę małe. Niewiem jak głośne to będzie na prawdę. Nie będę Ci tego doradzał ani odradzał, bo po prostu nie wiem z jaką głośnością to gra. Z forum też wątpie, by ktoś miał z tym cudem wcześniej styczność. Możesz spróbować wziąć w ciemno, ale musisz się liczyć z rozczarowaniem. Za takie już porządne przenośne musiałbyś dać ze 150-200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak ma być przenośny głośnik, a nie przenośna 100 tonowa szafa grająca icon_wink.gif hah. Spróbuję w ciemno. Najwyżej się sprzeda icon_smile.gif
Spójrzmy teraz na taki głośnik za 600zł, ma tylko o 5db więcej niż ten co ja znalazłem, a poza tym ten mo jakoś wygląda icon_wink.gif http://allegro.pl/jbl-on-tour-ibt-glosnik-...2671464316.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...