Skocz do zawartości

AudioShow 2012


RoRo

Recommended Posts

Kolejny coroczny wątek - bo jeszcze miesiąc z kawałkiem i ... icon_razz.gif
AUDIO SHOW 2012 odbędzie w dniach 10-11 listopada

hotele jak zwykle: Sobieski + kolejny po drugiej stronie Placu Zawiszy (w 2011 roku zmienił nazwę z Hotel Kyriad Prestige na Golden Tulip) oraz Bristol
no i darmowy autobus co godzinę z Sobieskiego do Bristolu (a 30min po pełnej godzinie z Bristolu do Sobieskiego)
Strona AS - http://www.audioshow.com.pl/

fotki i opisy z ubiegłego, 2011 roku - "AudioShow 2011"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=26097&st=0

a z 2010 roku w wątku "Au, Au, Au - AudioShow 2010 ..."
http://forum.audio.com.pl/Au-Au-Au-AudioSh...10--t21227.html

tam też znajdziecie informacje o gastronomii w najbliższej okolicy hotelu Sobieski i dojeździe...
albo (o dojeździe) bezpośrednio na stronie organizatora
http://www.audioshow.com.pl/fWfv,jak_dojechac.html

Jak nic nagłego nam nie wypadnie - to jak zwykle można się spodziewać fotek i opisów redaktorsko-moderacyjnych icon_razz.gif
i mam nadzieję, że Koledzy z Forum Audio również dołożą swoje relacje.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Ponieważ Audio Show zbliża się już wielkimi krokami więc pomyślałem, że zainicjuję tradycyjny wątek wystawowy, aby umożliwić wrzucanie przydatnych informacji o wystawie, a po jej zakończeniu - opinii forumowiczów.

W tym roku wystawa zapowiada się naprawdę wyjątkowo - mamy największą w historii wystawy liczbę sal i pokoi, a także największą liczbę wystawców. Nie zabraknie oczywiście muzyki na żywo, seminariów, a premier nowych produktów.

Skrótowo o tegorocznych atrakcjach można przeczytać tu:
http://www.audioshow.pl/Hksd,tegoroczne_atrakcje.html

Data tegorocznej edycji to 10-11 listopad 2012. Miejsce to tradycyjnie Hotel Jan III Sobieski (który od zeszłego roku nazywa się już Radisson Blu Sobieski), znajdujący się po drugiej stronie ulicy Golden Tulip (dawny Kyriad) oraz Hotel Bristol.

Dla osób które będą chciały przyjechać na więcej niż jeden dzień (przy obecnej wielkości imprezy zobaczenie wszystkiego w jeden dzień jest fizycznie niemożliwe), interesująca może być informacja dotycząca preferencyjnych cen pokoi dla gości na czas wystawy:

Hotel Golden Tulip: (tel. 22 582 75 00):

Pokój jednoosobowy 275 PLN z VAT i śniadaniem
Pokój dwuosobowy 340 z VAT i śniadaniem

Hotel Campanile (ten sam budynek co Golden Tulip; tel. 22 582 72 00):

Pokój jednoosobowy 160 PLN z VAT i śniadaniem <<< najtaniej
Pokój dwuosobowy 195 z VAT i śniadaniem

Hotel Sobieski (tel. 22 579 10 00):

Pokój jednoosobowy 286 PLN z VAT i śniadaniem
Pokój dwuosobowy 286 PLN z VAT i śniadaniem

Rezerwacja bezpośrednio w hotelach na hasło 'Audio Show'.

*****************

Co prawda o największych atrakcjach można poczytać na stronie wystawy(http://www.audioshow.pl/Hksd,tegoroczne_atrakcje.html), jednak siłą rzeczy, są to informacje skrócone, więc postaram się napisać o nich szerzej. Informacje będę dodawał systematycznie (w miarę ich nadsyłania i swojego wolnego czasu).

Avalon Isis

Bez wątpienia, jedne z najciekawszych kolumn jakie zostaną pokazane na tegorocznym Audio Show. Mam słabość do Avalona jako takiego - sam posiadałem kiedyś Avalony Eidolon Vision, i pozostały mi po nich tylko bardzo dobre wspomnienia (czasami nawet żałuję, że się ich pozbyłem). Nie są to najbardziej 'efektowne' głośniki, nie rzucają na kolana podczas krótkiego odsłuchu, ale pod względem muzykalności, wyrafinowania i długookresowej przyjemności ze słuchania muzyki - nie maja sobie równych. Ostatnio właśnie Avalona kupił sobie do swojego domowego systemy Jacek Kłos z HiFi i Muzyka. Zastąpiły Harbethy SHL5 które miał przez wiele lat i o których myślałem że zostaną u niego na zawsze.

Isisy to drugi model od góry w ofercie Avalona.



Nad nimi są już tylko Avalony Sentinel:



które jednak już w przyszłym roku zostaną zastąpione modelem Tesseract .

Pomimo, iż nie jest to topowy model, Isisy na pewno nie są modelem tanim. Przy cenie 300.000zł za parę, pozostaną ofertą dla wybranych. Początkowo Isis miały zagrać w towarzystwie elektroniki Spectrala - monobloków DMA-360 mk II oraz przedwzmacniacza Spectral DMC-30SS mk II. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że do prezentacji zostanie wykorzystana elektronika Constellation Audio - nowość ofercie dystrybutora.

Dla tych którzy jeszcze z nazwą Constellation się nie spotkali, to bardzo ciekawa marka. Ciekawa, i szalenie droga. Ich topowe monobloki, które tak zachwyciły Roberta Harleya z The Ausolute Sounds, kosztują $200.000 (czy jakąś podobną, równie zawrotną sumę).



Jednym słowem zupełny kosmos cenowy. Z tego co wiem, na razie nasz dystrybutor nie planuje zakupu monobloków (chyba że nasz forumowy kolega sly30 zamówi w ciemno icon_wink.gif, na wystawie zobaczymy 'budżetowy' przedwzmacniacz Virgo i końcówkę mocy Centaur:



Oczywiście słowo 'budżetowy' jest tu baaardzo mocno umowne icon_wink.gif

Premiera Constellation nie oznacza, że nie zobaczymy rzeczonego Spectrala - w tym roku , nietypowo, zostanie on pokazany z najnowszą wersją kolumni MBL 101, zwanymi również 'cebulkami':



Sam jestem ciekaw jak to zagra - na całym świecie na wystawach MBLe pokazywane są zawsze w towarzystwie firmowej elektroniki, ale podobno dobrze grają z wieloma mocnymi piecami, w tym ze Spectralem.

Obydwie prezentacje będą w salach Galeria w Sobieskim.

********

CDN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ponieważ Audio Show zbliża się już wielkimi krokami więc pomyślałem, że zainicjuję tradycyjny wątek wystawowy, aby umożliwić wrzucanie przydatnych informacji o wystawie, a po jej zakończeniu - opinii forumowiczów.

Jak widać wątek o tegorocznym AudioShow już istnieje od pewnego czasu ... icon_razz.gif
ale informacje bezpośrednio od Organizatora są cenne.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 6moons.com - największego webzinu poświęconego audio na świecie - pojawiło się info o wystawie Audio Show. Nie było by w tym nic niezwykłego, ostatecznie o Audio Show często się pisze w kraju i za granicą, gdyby nie słowa komentarza redaktora naczelnego, Srajana Ebajena:

"Whenever manufacturers ask me about the most important shows in Europe, I tell them that after Munich it's Warsaw, then Milan."
- Srajan Ebajen


http://www.6moons.com/news/news.html

Wynika z nich że Audio Show jest drugą najważniejszą imprezą w Europie, zaraz po Monachium, a przed Mediolanem, Moskwą itd.

Piszą tez o nas na Computer Audiophile - to dlatego że Chriss Connacker, redaktor naczelny tej strony, przejeżdża do nas na wystawę.

http://www.computeraudiophile.com/

Chris Connaker z ComputerAudiophile.com opowie nam o możliwościach, jakie kryją w sobie odtwarzacze plików i opowie dlaczego komputery są jest przyszłością audio. Strona ComputerAudiophile.com jest serwisem #1 jeżeli chodzi o audio komputerowe, a sam Chris jest niekwestionowanym autorytetem we wszystkich sprawach z tym związanych.

Sobota 15:00, Niedziela 14:00, Hotel Bristol, Sala Moniuszk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sali Tulip hotelu Golden Tulip, zobaczymy bardzo ciekawą premierę - Pancin Audio Art. Jest to nowy polski producent. Ich pierwsza konstrukcja jest bardzo ambitna - topowe głośniki Scan-Speeak'a (Beryl + Iluminatory) + aluminium na wysoki połysk.



ZTCW strona www będzie działać dopiero na wystawę, więc proszę nerwowo nie wstukiwać adresu www w przeglądarkę.

Jakość wykonania na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo (nie) polska.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eter Audio - dystrybutor m.in. Avantgarde, Accuphase, Dynaudio i Ayona - będzie miał w tym roku nie jedną, ale kilka bardzo ciekawych prezentacji.

W Sali Kiepura Hotelu Bristol zobaczymy m.in. Avantgarde Acoustic Trio G2



w towarzystwie przedwzmacniacza Ayon Eris (premiera), końcówki mocy Ayon Crossfire II (premiera), odtwarzacza sieciowego Ayon S-5 (premiera), gramofonu Dr Feickert Analogue i flagowego okablowania Oyaide.

Elektronikę Accuphase wraz z Dynaudio zobaczymy w Sobieskim. Będzie można posłuchać systemu składającego się z dzielonego odtwarzacza DP900 / DC901, flagowego przedwzmacniacza C3800 oraz najnowszych monobloków A200 (premiera), które powinny spowodować przyspieszenie bicia serca u każdego wielbiciela serii wzmacniaczy pracujących w czystej klasie A icon_smile.gif



Wisienką na torcie będą kolumny Dynaudio Consequence Ultimate Edition ...



... choć może powinienem napisać że wisienką na torcie będzie okablowanie Siltecha, z serii Royal Signature - Emperor Double Crown, listwa Octopus Double Crown i kable sieciowe Ruby Double Crown. Nie jestem pewien, ale są to chyba najdroższe kable na świecie - wymieniony set to jakieś 500.000zł, a cały pokazywany system, tak licząc na szybko ... to jakieś 1,5mln złotych icon_smile.gif

Stratosfera ! Sam jestem ciekaw jak to zagra - w tym roku mają większe pomieszczenie niż rok temu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące info dostałem z firmy RCM. Jak zapewne wiecie, oprócz bycia dystrybutorem sprzętu, Pan Adamek, który jest wielkim fanem analogu, produkuje także przedwzmacniacz Sensor Prelude i wzmacniacz zintegrowany Bonassus. Oba urządzenia bardzo są zacne.

W tym roku RCM pokaże najnowszy, flagowy przedwzmacniacz Theriaa.

Oddzielny zasilacz, konstrukcja dual mono, symetryczne zasilanie
Wzmocnienie 76 dB, liniowość RIAA + - 0,1 dB (20-20kH)
tryb pracy wejścia : symetryczny i nie symetryczny
Nominalny poziom wyjściowy 2 Vrms
Maksymalny poziom wyjściowy 9 V rms
THD - mniej niż 0,1 %
pojemność wejściowa 100 pF
Czułość wejściowa 0,2 do 5 mV - regulowana w 8 krokach
impedancja wejściowa 20 ohm do 47 kohm regulowana w 7 krokach

waga zasilacz 4,5 kg , pre 9 kg
cena : 9 800 Euro z Vat

Co interesujące, obudowy urządzeń wykonuje firma Fisher z Niemiec - ta sama która robi obudowy m.in. Vitus Audio.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sali audiofast w hotelu Bristol zagości Wilson Sophia 3. audiofast zamienił w tym roku swoją mniejszą salę z Ancient Audio (o tym dlaczego - napiszę niebawem przy okazji opisu AA) i w dawnej sali Ancient Audio pokaże właśnie Sophie 3.



Ale system będzie ciekawy nie tylko ze względu na Sophie. Razem z baby-wilsonami, audiofast zaprezentuje także baby-arc, czyli najnowszy stereofoniczny wzmacniacz mocy Audio Research Reference 75. Sam jestem ciekawy jak to zagra, tym bardziej że dotychczasowe recenzje na całym świecie wydają się być entuzjastyczne, do tego stopnia że Ken Kessler z Hifi News kupił testowany egzemplarz. Po AS postaram się pożyczyć ten wynalazek - podobno bez problemu gra także z Sashami.

Recenzja Ref 75 ukazała się cztery tygodnie temu u Wojtka Pacuły:
http://www.highfidelity.pl/@main-1445&lang=



Sygnał popłynie z kolejnego arcyciekawego urządzenia (i kolejnego kandydata do pożyczenia i posłuchania), jakim jest najnowszy ARC Reference DAC. DAC ten interesuje mnie nie tylko dlatego że mam słabość do produktów ARC (w pewnym momencie miałem nawet cały system ARC), ale przede wszystkim dlatego, że jak na komponent z serii Reference przystało, ma lampowy stopień wyjściowy (jak w CD-8 i Ref 5) oraz rzecz najważniejszą - regulację głośności. W praktyce w środku siedzi prawie cały przedwzmacniacz Ref 5, więc jeżeli do tego dodamy DACa, brak interkonektów, sieciówek itd ...

To może być bardzo ciekawa propozycja (dystrybutor już twierdzi że to najlepszy DAC jaki słyszał, ale wiadomo jak to jest z dystrybutorami ...) i jeżeli faktycznie ten DAC jest tak dobry jak mówią, to byłbym mu w stanie nawet wybaczyć ten beznadziejny wygląd:



Niestety, i jest to informacja z ostatniej chwili, nie dojadą na Audio Show Wilsony Alexia. Dystrybutor walczył do ostatniej chwili, jednak pierwsze pary do dystrybutorów trafią dopiero w grudniu. Kolumny które można było zobaczyć w zeszłym tygodniu w Denver na Rocky Mountain Audio Fest, to jedna z 3 par przedprodukcyjnych Wilsona. Zamiast Alexii zobaczymy najnowsze Vandersteen 5A.

Vandersteeny to ciekawe kolumny, gościły już na AS w 2008 roku:



W tym roku będzie to najnowsza wersja Carbon – z węglowym głośnikiem średniotonowym, przejętym z flagowych Vandersteen Model 7.

5A zagrają z najnowszym wzmacniaczem D’Agostino Momentum



oraz najnowszym dzielonym zestawem dCSa – Vivaldi.



To kolejny po Siltechu hi-end z górnych warstw stratosfery – cena zestawu dCSa to ponad 300tys zł (aczkolwiek wartość materiałowa zdecydowanie większa niż kabli). Co ciekawe – jeden zestaw znalazł już u nas nabywcę.

Nie zabraknie też Wilsonów Sasha – w ostatniej chwili audiofast zarezerwował jeszcze trzecią salę, w Hotelu Golden Tulip – w której razem z Wilsonem po zmianie dystrybutora prezentowany będzie Devialet:



Trochę to dziwne zestawienie, wzmacniacz/DAC za 50kzł i kolumny za 130kzł, ale widocznie bardziej zależy dystrybutorowi na pokazaniu możliwości wzmacniacza, niż kolum (piszę tak ponieważ rok temu miałem Devialeta u siebie w domu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znana z ekstremalnie drogiego hi-endu manufaktura z Krakowa, zaprezentuje w tym roku ... aktywne monitory typu desktop icon_smile.gif

Kolumny wyglądają przepięknie w bieli, jak je zobaczyłem po raz pierwszy, to znając cennik Ancient Audio spodziewałem się ceny z kosmosu, tymczasem kolumny kosztują ... 2900zł za parę. I pomyśleć że jeszcze niedawno pisałem żartobliwie że Jaromir Waszczyszyn za mniej niż 10.000zł nie wstaje z łóżka icon_smile.gif



Sala w jakiej pokazane zostaną kolumny jest dość mała (25m2), jest więc nadzieja, że nie zginą. Z najświeższych informacji jakie dostałem wczoraj od Pana Jarka wynika, że właśnie zakończył praca nad podstawkami do kolumn i aktywnym subem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartowaliśmy ze stroną na FB, będziemy tam wrzucać wszelkie sprawy związane z aktualnościami i zdjęcia po wystawie:

https://www.facebook.com/pages/audioshowpl/...9455031?fref=ts

Na razie kilka ciekawych zdjęć produktów promujących nasze hobby, z których część będzie można zobaczyć na wystawie.

Zapraszam do polubienia i przede wszystkim - udostępniania ! Niech wasi znajomi zobaczą że audiofilia to nie tylko hobby dla szaleńców, ale to także piękne przedmioty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem informacje o kolejnym ciekawym urządzeniu - jest nim wzmacniacz Audio Lot z Ukrainy.

Urządzenie to zbudowane jest w oparciu o niezwykle rzadką, pojedynczą lampę mocy 833 w konfiguracji SET. Chyba jedynym wzmacniaczem jaki mogę 'z głowy' wymienić wykorzystującym tę lampę jest japoński Wavac - kosztujący $100.000 czy jakąś podobną, równie absurdalną kwotę.



Garść danych technicznych jakie dostałem:

AUDIO LOT, Vinnitsa - Ukraine
Class A - 80watt/4ohm
weight - 55kg/one monoblock
consumer power -400 watt
price - 15000 $


Wzmacniacz zaprezentowany zostanie z kolumnami IceBox 2 firmy Shan. Kolumny te były już rok temu na Audio Show, na stoisku Voice. Też tanie nie są - 11k euro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsze opinie...
Po pierwsze to miło było spotkać paru kolegów z Forum w realu icon_razz.gif
oraz ich lepsze połowy... i OO (oczywiście Olę)

Po drugie - zdjęcia będę zamieszczał sukcesywnie (i nie tylko ja - bo Ola namęczyła się dźwigając pełną klatkę z dużą lampą błyskową i można sobie ostrzyć zęby na jej fotki)
Po trzecie - kolejne opinie i opisy wkrótce, w końcu kiedyś trzeba spać.
Po czwarte - opinie są subiektywne i nie obejmują wszystkich wystawców, bo nie wszędzie trafiłem/trafiliśmy.
Po piąte przepraszam za ewentualne literówki i błędy, będę staral się je później poprawić.

W hotelu Golden Tulip - tylko 8 sal, ale już pierwsze miłe zaskoczenia:
Firma Grobel Audio w sali Magnolia zaprezentowała piękne podstawkowe kolumny głośnikowe Accordo zaprojektowane przez Franco Serblina.
Cena w okolicy 22 tysięcy złotych, a wykonanie i brzmienie: bezcenne! Lewa i prawa kolumna różni się od siebie (są swoim symetrycznym odbiciem - ze względu na wygięcia obudowy) , są pięknie wygięte (łukowato na zewnątrz... i rodzą skojarzenia w firmą, dla której jeszcze kilka lat temu projetował pan Serblin). W sali w której grały były mocno dogięte do środka - ustawione w ten sposób, że ich osie krzyżowały się przed słuchaczem. W normalnych warunkach można trochę pokombinować z ich ustawieniem, natomiast na AS w wyniku kilku prób stwiedzono, że tak zagrają (zagrały) najlepiej!
Ciekawostką jest to, że zwrotnice są nie w kolumnach, a w dedykowanych do nich podstawkach.
U góry jest jedwabna kopułka, niskośredniotonowy to sześciocalowy ScanSpeak Revelator.
Grały na ok. 30m^2 i było w sam raz.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Żródłem był gramofon TW Acoustic model Raven One z wkładką Koetsu model Rosewood Signature oraz ramieniem TW 10.5
Ciekawym sprzętem był phonostage parametryczny firmy Thoress - pozwalający na wybór różnych krzywych RIAA oraz korekcje charakterystyk częstotliwościowych - nie ukrywam, że musiałem spytać się o to urządzonko pana z firmy Grobel , bo było "ciut za bardzo rozbudowane" jak na zwykły preamp gramofonowy...

O godz. 12 pojawił się przedstawiciel firmy Jadis pan Patrick Calmettes i opowiedział o produktach firmy: integra Jadis i35 oraz CD JD3 Evolutions, które uzupełniały opisany wyżej zestaw.

A w rogu sali stały kolumny podłogowej tej samej firmy (czyli konstruktor i właściciel - Franco Serblin), ale w tym roku raczej nie będa grały (w 2011 były podłączone).

Natomiast na niedzielę zaplanowane były odsłuchy słuchawek STAX...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden Tulip - sala Azalia 1 - firma TR Studios

Dla bywalców poprzednich wystaw kolumny i elektronika (oraz aranżacja sali i przemiły konstruktor) nie były zaskoczeniem...
Kolejne modyfikacje sprzętu, trochę większa moc końcówek - no i tutaj to już trzeba mieć większą powierzchnię niż w przypadku postawkowych Accordo z poprzedniego postu. Po prostu kolumny Zeta Zero Venus Edition nie należą do małych icon_wink.gif i spokojnie obywają się bez towarzystwa subwoofera!
Zresztą założenie konstruktora to 4 kolumny Zeta Zero i rezygnacja z kolumny centralnej i subwoofera. Jak było słychać - sub nie jest potrzebny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hotelu Sobieski dopiero część ekspozycji (słuchałem może w 1/4 pomieszczeń), ale warto zobaczyć m.in.

pokoje 215 i 216 - firma Moje Audio i sprzęt Remiyo serii 777 (m.in pierwsza tranzystorowa końcówka mocy tej firmy). Uzupełnienie - to okblowanie i stoliki Harmonix

pokój 302 - nową integrę Baltlab Endo 2 (grała z CD Wadia oraz kolumnami Monitor Audio Academy)

pokój 301 (naprzeciwko Baltlaba...) - firma Audiofonica i gramofony reaktywowanej firmy Fonica (a przynajmniej z takim napisem icon_wink.gif ). Piękny sprzęt, ciekawe rozwiązania, ale cena daleko od tej, jaką kilkanaście lat temu miały polskie sprzęty budżetowej klasy.
Gramoony konkurować mogą np. z droższymi modelami ProJecta...

pokój 516 - firma AudioForte, tym razem system nowozelanskiej firmy Plinius (wraz z odtwarzaczem sieciowym tej firmy) wraz z kolumnami Sonus Faber Cremona i okablowaniem MiT.
Gramofon to Acostic Solid z ramieniem Rega RB300 i wkładką Nagaoka MP-500, a uzupełnieniem był preamo gramofonowy Koru.
Oraz jak zwykle spora oferta płyt wydawnictwa Opus 3 w róznych formatach (winyl, CD, SACD).
A w pokoju naprzeciwko wystawiane były inny sprzęt z dystrybucji AudioForte, tj. integra, odtwarzacz SACD oraz odtwarzacz sieciowy irmy Atoll...

Pozdrawiam
cdn - ale już następnego dnia.
A fotografie będę uzupełnial stopniowo - więc proszę o cierpliwość!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wystawie byłem w sobotę .Było warto!!! icon_biggrin.gif Co prawda nasza kolej przeszła samą siebie ,W jedną stronę pociąg się spóżnił o godzinę w drugą o dwie. icon_sad.gif
Niestety dziesięć godzin okazało się za mało na spokojne obejrzeni sprzętu i i posłuchanie wszystkiego co mnie ciekawiło. Podarowałem sobie przejazd do Bristolu.Nie tylko ja ,myślę że firmy które tam wystawiają popełniają błąd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> 216 - firma Moje Audio i sprzęt Remiyo serii 777 (m.in pierwsza tranzystorowa końcówka mocy tej firmy). Uzupełnienie - to okblowanie i stoliki Harmonix <<

Witam.
Trochę odsapnąłem to skrobnę jak to wyglądało. icon_wink.gif

Za wiele ruchów nie ma, bo elektronika to wszystko po jednym produkcie. Jedynie akcesoria sieciowe, antywibracyjne i sygnałowe są w kilku liniach. Jednak wszystko spięte sama górną półką, włącznie z nowymi sieciówkami, których zazwyczaj nie słucham bo nie lubię nieprzewidzianych wydatków. Niestety dostałem przed wystawą na rozgrzewkę i muszą zostać. icon_rolleyes.gif Jak grało, to kto był może napisać. Osobiście dla mnie za głośno i nie do końca moje klimaty. Ale gdy puszczałem coś ambitniejszego, to ludzi wywiewało. Musiałem przyciągać ostrymi kawałkami Yello i jak zapełniła się sala dawałem kilka utworów pokazujących o co chodziło P. Kazuo. Miałem kilka pochwał za dźwięk od ludzi po takich setach. Ale dwa dni naparzanki z taką głośnością muszę zresetować kilkudniową ciszą wieczorną. icon_cool.gif
pozdr. Jacek

Ps. Jeśli ktoś ma pytanko, postaram się odpowiedzieć w miarę sensownie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zacznę od końca, znaczy się od tego co mi się najbardziej spodobało. Drugi rok z rzędu moim osobistym zwycięzcom jest TAD! Dla mnie system marzeń icon_wink.gif

Konkretniej prezentacja była na 4. piętrze Radisson'a, prowadził ją przez większość czasu p. Frank van Leuvenhaege, szefa sprzedaży TADa w Europie, powiem, że to właściwy człowiek do tego sprzętu, jego pasja i to jak potrafi ją przekazać są na takim poziomie jak dźwięk, który się wydobywa z ich komponentów icon_razz.gif
Prezentowali:
-odtwarzacz CD D600 z dedykowanym zasilaczem,
-przedwzmacniacz C-2000, który służył również jako DAC USB,
-monobloki M-600,
-kolumny Evolution 1 i Compact Reference (E1 to nowa konstrukcja/seria, trochę tańsza od Reference, a jedyną różnicą jest zastosowanie magnezu zamiast berylu w membranie głośnika średniotonowego i użycie cieńszych płyt MDF do budowy skrzynek - 4cm vs 9cm).
Słyszałem niestety tylko te pierwsze kolumny (pomimo spędzenia w ich pokoju ~2,5h), które w pokoju hotelowym trochę się dusiły, co nie przeszkadzało im grać pięknie - niesamowicie szczegółowo, wnikliwie, z niskoschodzącym basem i ogólnie zachwycająco. Naprawdę czuć, że to najwyższa światowa półka, co ciekawe, kolumny bronią się nawet w słabym akustycznie pomieszczeniu. Można było trochę ponarzekać na kontrolę basu i momentami na jakieś "przeciągnięcia", ale to tylko i wyłącznie wina akustyki.
Jeszcze jedno moje spostrzeżenie, ten sprzęt bardzo obnaża błędy przy produkcji muzyki, jak to zwykle bywa na tym poziomie. Utwór "Parents" zespołu Budgie z pliku FLAC zabrzmiał wręcz żałośnie, a Stevie Ray Vaughan z płyty typu MFSL w utworze "Tin Pan Alley" zjawiskowo.

Na koniec jeszcze raz pochwalę przedstawiciela TADa, naprawdę przesympatyczny człowiek, zamieniłem z nim kilka słów na zamknięcie wystawy, chciałoby się, żeby w każdym pokoju tak to wyglądało icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także sporo czsu spędziłem u TAD-a Pokaz prowadzony z pasją to mi się najbardziej podobało Dżwięk duży "muskularny" icon_lol.gif Na poczatku się zachwyciłem .Ale czy chciałbym taki dżwięk mieć w domu?Poprosiłem o puszczenie pierwszego utworu z płyty Dead Can Dance Anastasis i tu już nie było tak pięknie w kilku pokojach płyta zabrzmiała lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...