Skocz do zawartości

AudioShow 2012


RoRo

Recommended Posts

Jako, że mam trochę czasu to pójdę dalej icon_wink.gif

Prezentacja topowego systemu koncernu Harman'a. Nie ukrywam, że lubię JBLa, miałem kiedyś podłogówki i w tamtym okresie mi odpowiadały, mam też kilka klocków car audio i sobie chwalę, jednak... coś tu było nie tak.
Prezentacja było sucha i marketingowa, Pan coś opowiadał, ale ogólnie czuć było, że to korporacyjny PR. Utwory trochę dziwne, nie wiem czy jakoś wyjątkowo dobre realizacyjnie. Niektórzy mówili, że im się bardzo podobało, dla mnie dźwięk był bardzo czysty, przejrzysty, z lekkim naciskiem na środek i górę co mnie zdziwiło patrząc na rozmiary sekcji basowej. Może to kwestia pomieszczenia, które, kiedy słuchałem (na prezentacji "prasowej" - prześlizgnąłem się z Olą i dostałem gratisem zestaw dla branżowców, koszulka i jakieś płytki icon_wink.gif ), było prawie puste. Uwzględniam fakt, że nawet spora ilość ludzi w pokoju mogłaby poprawić akustykę, ale nie dane mi było zweryfikować już później czy to tylko kwestia tego.
Jeszcze jedna rzecz, która mnie uderzyła, jeden z przedstawicieli podczas prezentacji powiedział, że podpinanie lepszych (droższych?) kabli w tym systemie tylko wszystko psuło, co mnie o tyle zdziwiło, że zawsze mi się zdaje, iż to właśnie te droższe sety są bardziej wrażliwe na jakość drutów... no cóż, może się wciąż mało znam icon_biggrin.gif


audionet
Słuchałeś Evolution 1?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Co do prezentacji JBL +Mark Levinson to w skrócie stwierdzę, że warto było pójść i zobaczyć/posłuchać.
Może oczekiwania były zbyt duże, a repertuar zbyt ubogi (z uwagi na brak czasu...).
Przy takiej mocy to oczekiwałbym np. dużego składu orkiestrowego (skoro prowadzący prezenację chwalił kontrolę wybrzmiewania) oraz rocka oraz płyt, w których mamy chwile poziomy sygnału od ciszy po hmmmm niezły łomot.
Jako system zagrało to nieźle - ale zapewne za 600tys wolałbym sobie skompletować coś innego icon_wink.gif
Ale byłem - widziałem - a i tak wolę starsze i tańsze JBLe, o wyglądzie odrobine bardziej klasycznym i zbliżonym do zwykłych kolumn (no nie do końca - bo myślę o trumnach XTi i przede wszystkim Ti 5000 icon_razz.gif czy Ti 2000).

Poza tym - ze względów organizacyjnych to lepiej by było od razu określić ile osób wejdzie na prezentację, by nie czekać niepotrzebnie za długo.

Pozdrawiam
PS. A tak na wygląd - to imponująco (szczególnie monobloki), choć np. kształt kolumn niezbyt mi odpowiada icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk zgodny z oczekiwaniami to mieliśmy w pokoju 302 w Hotelu Sobieski, gdzie grał Baltlab Endo 2 z kolumnami Hyperion firmy Audio Academy icon_wink.gif
Źródłem byl odtwarzacz CD Wadia...

A według mnie to nawet lepszy niż oczekiwałem i na podstawie rozmów z kilkoma/kilkunastoma uczestnikami Audio Show mogę powiedzieć, że był to jednogłośnie chwalony sytem.
Podoba mi się polski rodowód, konsekwencja zarówno co do budowy oraz wyglądu (oraz stosowania dobrych kompponentów) jak również brzmienia i coraz większej mocy. Nie wspominając o dobrych kontaktach i otwartości firmy oraz możliwości upgrade'u sprzętu.

A za 20 tysięcy (uwzględniając jeszcze kasę na kable) do 25 tysięcy (z odtwarzaczem CD) mamy jeden z lepszych dźwięków tegorocznego AS w tym zakresie cenowym.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
PS. Wystawiony był również poprzedni najwyższy model czyli Baltlab Epoca III, co widać na fotografiach.
Kolejne modele wzmacniaczy Baltlaba mają coraz większą moc, ale zachowują swoją neutralność (a przynajmniej tak było z różnymi wariantami modelu Epoca). Bo mimo wszystko trzeba by to sprawdzić i pograć u siebie w domowych warunkach przy słuchaniu (i porównywaniu ) Endo 2 oraz Epoki, by taki osąd wypowiadać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeciwko Baltlaba w pokoju 301 były wystawione (i grał - ale w tego sprzętu można zapewne jeszcze więcej wycisnąć, zmieniając sprzęt towarzyszący oraz pokój odsłuchowy) gramofony FONICA - jako firma Audiofonica.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Wzorniczo i jeśli chodzi o wykonanie wyglądało to pięknie - podobnie jak panie w tym pokoju (tu już wypowiadam się tylko o wyglądzie) i cieszy reaktywacja zasłużónej dla polskich gramofonów marki.
Ceny - na poziomie wysokich modeli Pro-Jecta, bez kilkunastu tysięcy złotych nie podchodź!

A tak ogólnie to mimo wszystko ładnie zagrało i aż chciało by się mieć (choć za ciut mniejszą kasę...), więc zmartwiona mina pana z tej firmy chyba nie jest spowodowana problemami ze sprzętem... - co widać na poniższych fotkach

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
PS. A jak już zacząłem chwalić piękności - to wspomnę jeszcze o bardzo miłej atmosferze na AudioShow, ciekawych spotkaniach i uśmiechniętych ludziach - oraz o tym, jak to miło było posłuchać szlachetniejszych wersji polskiego języka: bez żadnych wulgaryzmów!
No ale niestety te 2 dni upłynęły błyskawicznie - zostało jeszcze jakieś 360 do kolejnej edycji icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro .Mnie także podobało się brzmienie Baltlaba a także wykonanie na zewnątrz i wewnątrz tych wzmacniaczy.Prawdziwa profesjonalna robota.Nawet się zastanawiam nad zakupem większego wzmacniacza jako alternatywę do mojej ukochanej 300 b .

Jak już mowa o pięknym profesjonalnym wykonaniu to mój zachwyt wzbudziły kolumny firmy Pancin.Piękne wykonanie i piękny dżwięk.Tylko w tym pokoju stale słyszałem pytanie .Kto ma ze sobą jakieś płyty.Naprawdę te kolumny nie bały się żadnego repertuaru.Miały piękną barwę wspaniałą stereofonię.Co ważne nie bały się małych głośności co jest często cechą okazałych konstrukcji.Pogadałem też z ich twórcami .Fajne chłopaki.Życzę im aby się firma rozwijała i w przyszłości zrobiła także mniej ambitne konstrukcje dla małych pomieszczeń.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny na AudioShow coś dla praktyków winylowej (bo przecież nie czarnej ...) magii: ustawianie gramofonu.

W hotelu Bristol w sali Reymont firma RCM użyczyła swojego pomieszczenia (tzn. hotelowego) na prezentację panu Waldkowi (Wally) Malewiczowi pod tytułem „Seminarium Analogu” (teraz można dopisać „z gramofonem i humorem”).
Oprócz dowcipnego wykładu był pokazany sposób ustawiania gramofonu – to było ciekawie spędzone 5 kwadransów...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



A po pokazie Wally’ego można było posłuchać w tym pokoju kolumn Estelon grających z systemem Vitus Audioi gramofonem AMG model Viella (premiera!!!) z ramieniem 12J2 i wkładką Benz-Micro model LP-S.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne ciekawe brzmienie .Firma Audio-top i sprzedawana przez nich kolumna Dream 32 .Zaskakujaco dobry dzwięk w swojej klasie cenowej.Może obudowy mogłyby być lepiej wykonane.Ale wtedy i cała kolumna bedzie droższa .A tak przuy cenie 999 zł to prawdziwa okazja. Bardzo dobry nisko schodzący bas , srednie i wysokie takze na wysokim poziomie .W tym roku moje najlepsze brzmienie w klasie budzetowej .Zastanawiam się nad kupnem tych kolumn do drugiego systemu. icon_lol.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem pokój 507 Amare Musica a tu piękne monobloki Trinity na dwóch lampach 300 B + dedykowany przedwzmacniacz .Dżwięk i wygląd miodzio .Przepiękna barwa .Uzupełnieniem zestawu były specjalnie skonstruowane kolumny o całkiem profesjonalnym wyglądzie Clockwork .Mam nadzieję że wzmacniacz i kolumny można będzie kupić .Widziałbym dla nich miejsce w moim głównym zestawie.Niestety nie znam proponowanych cen i czy kolumny też już są robione ?Może ktos wie?
Chłopaki Czekamy na wpisy innych osób które były na AS.Nie wstydzcie się że tam byliscie ! icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłbyś wieczorem w Harendzie to poznałbym Cię z konstruktorami monobloków osobiście. kolega od kolumn nie wpadł bo pali fajkę, a często spotkania są w salach dla niepalących. Cen dokładnie nie znam, ale nie będzie tanio (mogę się dowiedzieć). Wkłady materiałowe we wzmaku to ponad 10 kilo pln na same lampy.
pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedż.Konstruktora kolumn widziałem w pokoju DIY ale z nim nie rozmawiałem.A jesli już o pokoju DIY to byłem tam na początku i pod sam koniec .Pogadałem z ludżmi, poznałęm Paltona.Grało bardzo ładnie, pierwszy raz z kompaktu drugi z analogu kolumny były te same.Czapki z głów przed konstruktorami amatorami.Szkoda że nie udało mi się posłuchać większych kolumn.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do postu 20 i pokazu firmy Moje Audio:
pokoje 215 i 216 - firma Moje Audio i sprzęt Remiyo serii 777 (m.in pierwsza tranzystorowa końcówka mocy tej firmy). Uzupełnienie - to okablowanie i stoliki Harmonix

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Jak widać poniżej: firma trwardo stoi na ziemi... wietrzy pomieszczenie ... i stoi frontem do słuchaczy puszczając ich płyty icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioForte zaprasza...
i od kilku lat zmienia sprzęt pokazywany na AudioShow (no może kable się powtarzają...)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Na szczęście nie zmienia się staranne wytłumienie (w miare możliwości) pokoju oraz dbałość o rozstawienie sprzętu ...

Skopiuję fragment z 20 postu:
pokój 516 - firma AudioForte, tym razem system nowozelanskiej firmy Plinius (wraz z odtwarzaczem sieciowym tej firmy) wraz z kolumnami Sonus Faber Cremona i okablowaniem MiT.
Gramofon to Acostic Solid z ramieniem Rega RB300 i wkładką Nagaoka MP-500, a uzupełnieniem był preamo gramofonowy Koru.
Oraz jak zwykle spora oferta płyt wydawnictwa Opus 3 w różnych formatach (winyl, CD, SACD).

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



A w pokoju naprzeciwko wystawiane były inny sprzęt z dystrybucji AudioForte, tj. integra, odtwarzacz SACD oraz odtwarzacz sieciowy irmy Atoll...
oraz kable Enerr i kolumny Equilibrum Nano (z najświeższym głośnikiem węglowym nisko-średniotonowym) firmy Audiothlon z Zielonej Góry.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam - cdn jutro icon_cry.gif bo mam zaległości z hotelu Bristol i Tulip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam !
Pozwolę sobie, dorzucić kilka zdjęć od siebie. Ten zestaw, zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Piękne wykonanie, dźwięk imponujący, coś pięknego icon_biggrin.gif.



Grało nieźle, jednak dla kogoś stawiającego na średnicę nie było już tak różowo. Tak więc preferencje brzmieniowe to spore ukierunkowanie w wydawaniu wyroków. Dodatkowo konstruktor wzmacniacza wyglądającego jak bomba atomowa będąc u mnie, potwierdził klasę mojego dźwięku, przyznając że gra lepiej. I za to szanuję konstruktorów, którzy obiektywnie postrzegają swoje wyroby, co nie zmienia faktu iż wspierałem ich zrzutkami na pokój w poprzednich latach bez względu na zapatrzenie na siebie. icon_wink.gif Wbrew pozorom panującym na forum to fajni goście.
pozdr. Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do AS całkiem ładne granie było w pokojach zajmowanych przez sklep Q21.Piszę o nich nie tylko dlatego dobrze że dostałem kawę icon_lol.gif Bardziej podobał mi się zestaw zbudowany na klockach Marantz z serii 11 i kolumnach Dali.Choć i zestaw z Vincentem nie był najgorszy.Podobała mi się kompetencja młodego człowieka z tego sklepu można było spokojnie pogadać z nim o sprzęcie różnych marek.Na zdjęciu przy obsłudze sprzętu. icon_lol.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zestaw, który mi bardzo podpasował (zresztą już czwarty rok z rzędu) to set z pokoju ESY/Intrady. Połączone były kolumny ESY NEO3SE z elektorniką Nagry (PLP + 2x VPA) i gramofonem AVIDa (również phonostage był tego producenta).

Zawsze urzeka mnie to, że te kolumny dają dość ciepły przekaz (choć może to kwestia elektorniki, wcześniej McIntosh, teraz też lampa...), a jednocześnie wgląd w nagranie, ilość szczegółów i aspekty przypisywane zwykle do analitycznego brzmienia też są tutaj wyczuwalne. Albert King ze Steviem Rayem Vaughanem zabrzmieli świetnie, wstęp w formie rozmowy/opowieści bardzo naturalny, a potem namacalne gitary. Zestaw dla mnie, zanim zarobię na TADa icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESY akurat nie słuchałem .Ale w poprzednich latach grało u nich dobrze.Teraz kolejny pokój z dobrym dżwiękiem Tu w olbrzymiej obudowie gra głośnik szerokopasmowy.I to dobrze gra ,Dwa lata temu podziwiałem Voxativ by Schimmel model Ampeggio też głośnik szerokopasmowy dla mnie dżwięk wystawy i to w relatywnie małej obudowie.
Niestety skleroza icon_cry.gif ktoś musi mi przypomnieć kto zbudował te kolumny.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

UMKA zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości że preferencje brzmieniowe są najważniejsze.Dlatego nie ma jednego najlepszego zestawu na świecie icon_razz.gif



Ale właśnie wielu audiofilów tej maksymy nie uznaje, tylko swoje postrzeganie uważa za pępek świata. Niestety. icon_sad.gif
A co do wzmaka, to oceniał cały system względem swojego własnoręcznie zrobionego. Spytaj DIY-owców o takie porównanie to wiesz co będzie? icon_mrgreen.gif Na szczęście nie wszyscy. A że znam większość z tych wystawiających się "dłubaków" (bez złośliwości), to mogę nawet bez większych konsekwencji być niezadowolonym z ich pracy. icon_wink.gif
Na początku przepychanki przed wystawowej Palton proponował mi zajęcie się tym kramem. Na szczęście nie mogłem.

Jeśli chodzi o system, który rozbroił bombę, to kolega Roro wkleił na poprzedniej stronie. Jednak nie autoreklama była moim zamiarem, tylko pokazanie, że dość zatwardziali w swoim postrzeganiu dźwięku konstruktorzy potrafią przyznać wyrafinowanie innych konstrukcji.
pozdr. Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolejny zestaw, który mi bardzo podpasował (zresztą już czwarty rok z rzędu) to set z pokoju ESY/Intrady. Połączone były kolumny ESY NEO3SE z elektorniką Nagry (PLP + 2x VPA) i gramofonem AVIDa (również phonostage był tego producenta).

Dla mnie natomiast była tragedia (słuchałem w niedzielę - pod koniec dnia), było zdecydowanie za dużo wysokich tonów i ogólnie za ostro - więc po chwili uciekłem icon_eek.gif
A może to zła płyta była icon_mrgreen.gif

Cyrus nie grał w tym czasie, komplecik stał obok...
No ale akurat Cyrusa słucham na bieżąco w różnych konfiguracjach icon_razz.gif
Poza tym było trochę materiałów wygłuszających w fajnych konfiguracjach

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



I tu (jako kolejna osoba...) popieram stwierdzenie Umki, że najważniejsze są preferencje brzmieniowe.
Zazwyczaj słyszę dość wysoko - i może dla innych było OK, a dla mnie po prostu nie do wytrzymania!

Może jeszcze f1angel opowie o swoich wrażeniach z sali Kossak w hotelu Bristol, bo trochę dłużej słuchał tego systemu...

A teraz trochę fotek tego systemu...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


z boku widok na piękne końcówki mocy NAGRA (monobloki model VPA) oraz już od frontu gramofon i phonostage AVID
Informacja o monoblokach ze strony Intrady:
"Lampowy, monofoniczny wzmacniacz mocy oparty na bezpośrednio żarzonych, wysokonapięciowych triodach typu 845. Pracuje w czystej klasie A w układzie push-pull. Wyposażony jest w modulometr, który służy również do kalibracji prądu spoczynkowego lamp. Wyposażony jest również w przełącznik trybu pracy (włączony/spoczynek/wyłączony). Odczepy do kolumn o impedancjach 4, 8 i 16W. Wejścia zbalansowane i RCA. Do wyboru dwa rodzaje lamp 845: standardowe oraz produkcji KR Audio, przeznaczone specjalnie dla tych wzmacniaczy."

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


NAGRA - ciąg dalszy...

Pozdrawiam
PS. Żeby nie było niedomówień: firmę ESA lubię i doceniam ich kolumny oraz cieszę się, że jest taka firma w kraju!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...