Skocz do zawartości

Używany zestaw stereo do 500zł


BlackJack

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym złożyć sobie taki zestaw: wzmacniacz + tuner + CD - najlepiej w kolorze srebrnym i z pilotem.
Pomieszczenie ok. 20m2. Budżet do 500 zł. Rodzaj słuchanej muzyki - przede wszystkim to co leci w radio, muzyka z płyt to w większości jakieś radiowe składanki choć czasami przez ręce przewijają się różne płyty (polski rock, czasami Gregorian, Enya, czasami Vaya Con Dios a czasami Zucchero i inne różności). Na obecny moment nie mam jeszcze żadnych kolumn - to będzie później kolejny zakup. Chciałbym uzyskać w miarę możliwie (przy dość raczej skromnym budżecie) jakiś przyzwoity dźwięk - co będzie mi chyba trudno jakoś normalnie określić.
Jakie brzmienie mi się podoba - trudny temat.
Czasami muzyki słucham u znajomych (nie pamiętam co mają za sprzęt) - co mi się w tej muzyce podobało - słuchając np budki suflera z CD dźwięk był wyraźny, było słychać różne instrumenty, było słychać "cykanie" wysokich ale też bardzo przyjemne basy. Słuchając muzy dźwięk było słychać fajnie przestrzennie - jeden instrument z prawej, inny z lewej (ale to właśnie chyba jest stereo). Trudno mi powiedzieć coś bardziej fachowo - określenia "jasne-ciemniejsze, zaokrąglone-wyostrzone" itp to dla mnie raczej abstrakcja.
Mieszkam w małym miasteczku i raczej ciężko mi trafić do jakiegoś salonu na jakiś odsłuch - choć nie powiem bo mogłoby być to ciekawe.
Jeśli czegoś jeszcze nie podałem a jest istotne to proszę pytać.

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał zestaw z głośnikami za 500 zł to poszedł bym do MM icon_smile.gif a nie wam głowę zawracał icon_smile.gif. Na razie chciałbym sam zestaw - wiem że te 500 zł to dość skromnie no ale dla mnie i tak sporo. Interkonekty, głośniki, kable - to będą kolejne zakupy (jak już zresztą pisałem) i na to będzie osobna kasa (jak się uzbiera).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie polecane są przede wszystkim zestawy Technics - sprzęt raczej na forum odradzany jeśli chodzi o jakość dźwięku. Jest też jakieś Sony i Pioneer- czy warte coś więcej. Tam gościu szukał zestawu z głośnikami do takiej kwoty więc za pewne nie miał co szukać zbyt dobrej jakości. Z tym kolorem srebrnym to może faktycznie będzie ciężko coś znaleźć więc może być i czarny. Choć budżet nie jest duży to wiem że na pewno można znaleźć coś lepszego, nigdzie mi się nie spieszy więc można spokojnie szukać i próbować znaleźć coś ciekawszego. Nie musi być od razu cały zestaw, może być składany po kolei - wzmacniacz, tuner, CD - może być na różnych aukcjach tylko dobrze by było by całość mniej więcej mieściła się w podanej kwocie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się czarować cyferkami icon_smile.gif
Podobny Pianocraft gra u mnie w firmie na ok 30 m2 i daje radę spokojnie.
W domu gra mi Rotel RA 04 - moc 2x40 W , napędza kolumny Elac FS 68 bez problemu.
Poza tym zerknij na moc wzmacniaczy lampowych icon_smile.gif
Dla jasności - nie znam sprzedającego więc nie robię tu reklamy dla kogoś. Wg mnie to najlepsze co możesz za taką kasę kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie porównuj jednak 30W Pianocrafta do 40W Rotela.
Z jakimi kolumnami gra u Ciebie ta Yamaha na 30m2? Z oryginalnymi? Brakuje chyba trochę swobody, niskich tonów, wypełnienia pokoju dźwiękiem?
Wiesz, zagra na pewno, ale jak? Dużo zależy od spojrzenia, od potrzeb.
Ciekaw jestem, może wiesz jakie kolumny dobrze współpracowałyby z taką Yamahą? Pewnie zaraz padnie takie pytanie.
I gratuluję 500 postu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tyle naklikałem ?? icon_smile.gif (mam nadzieję, że z sensem bo tyle bzdur w sieć wklikać byłoby wstydliwe icon_wink.gif )
Dzięki icon_smile.gif
Kolumny byle jakie - Magnat Monitor 200 - gra to oczywiście bez powodów do ekstazy ale biorąc pod uwagę budżet - nie mam pretensji.
Kolumny oczywiście planuję zmienić, ale że sprzęt służy grupom szkoleniowym głównie do podkładu do zajęć ruchowych to na jakość nadmiernie nikt uwagi nie zwraca, a obecna jest wystarczająca, więc zawsze jest na co innego pieniądze wydać icon_wink.gif
W każdym razie, za takie pieniądze gra ładnie.
Myślę, że biorąc pod uwagę budżet kolegi BlackJack'a niewiele sensowniejszego znajdzie, a jak dokupi odrobinę lepsze kolumny niż te Magnaty to i dźwięk będzie uczciwy.
W sypialni gra mi PC E-100 z monitorkami Elac i nie ma na co narzekać.
Oczywiście rozmawiamy o przyjemnym słuchaniu muzyki, a nie o audiofilskich uniesieniach icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwilkę czasu w firmie i posłuchałem PC żeby odświeżyć odsłuch.
Yamaszka gra miłą, ciepłą górą, trochę eksponowanym środkiem i miękkim basem.
Oczywiście nie ma co oczekiwać, że niskie tony zejdą bardzo nisko albo szybami zadrżą ale są wystarczająco wyraźne.
Masz f1angel oczywiście rację, że wypełnienie dźwiękiem i swoboda nie optymalne w dość dużym pomieszczeniu , nadal jednak twierdzę, że za taką kasę gra to lepiej niż przyzwoicie, a kupienie lepszych kolumn niż te, na których u mnie PC gra doda jeszcze jakości.
icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamc, jesteś jedną z tych nielicznych osób, których wpisy cenię na tym forum.
Ja nigdy nie twierdziłem, że Yamaha PC gra źle, czy słabo. Czyli w sumie się zgadzamy co do niej icon_smile.gif
BlackJack, oczywiście będę patrzył za jakimś wzmacniaczem, ale ciągle mam wrażenie, że lepiej najpierw byłoby kupić kolumny a dopiero dobierać wzmacniacz.
Poza tym tak sobie myślę, że źle zrobiłeś nie kupując zestawu, który Ci polecałem. Ja wiem, ma być srebrny, ale w tej sytuacji zapłacisz za wszystko ze trzy razy więcej, by uzyskać taką jakość brzmienia.
Przepraszam wszystkich, że nie zdradzę tu o jaki zestaw chodzi, ale mam w tym swój cel i BlackJack wie o co chodzi.
Oczywiście sądzę, że nie byłoby źle kupić na razie Yamaszkę i jakieś fajne monitory, ale ze świadomością, że stopniowo wymieniamy elektronikę na coś lepszego. PianoCraft jest na tyle popularny, że beż większych strat można go sprzedać jakby co.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Adamc, jesteś jedną z tych nielicznych osób, których wpisy cenię na tym forum.
Ja nigdy nie twierdziłem, że Yamaha PC gra źle, czy słabo. Czyli w sumie się zgadzamy co do niej icon_smile.gif
BlackJack, oczywiście będę patrzył za jakimś wzmacniaczem, ale ciągle mam wrażenie, że lepiej najpierw byłoby kupić kolumny a dopiero dobierać wzmacniacz.



Owszem, ale tylko w momencie, jeżeli robisz zakupy świadomie oraz masz wypracowane to co w dźwięku lub w systemie chcesz osiągnąć icon_smile.gif prawda?
Nie oczekujmy przepraszam za określenie od nowicjusza który kupuje swój pierwszy zestaw, że wie czego oczekuje i jest w stanie określić wady zalety systemu, czy jest w stanie rozgraniczyć różnorodność dźwięku z różnych systemów i idealnie dobrać do siebie...

zacznijmy od czego uniwersalnego, a potem po czasie po osłuchaniu, można zacząć słuchać innych zestawów i wyłapywać z pozoru na początku różnice które wydawały się błahe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Adamc, jesteś jedną z tych nielicznych osób, których wpisy cenię na tym forum.
Ja nigdy nie twierdziłem, że Yamaha PC gra źle, czy słabo. Czyli w sumie się zgadzamy co do niej icon_smile.gif
BlackJack, oczywiście będę patrzył za jakimś wzmacniaczem, ale ciągle mam wrażenie, że lepiej najpierw byłoby kupić kolumny a dopiero dobierać wzmacniacz.



Owszem, ale tylko w momencie, jeżeli robisz zakupy świadomie oraz masz wypracowane to co w dźwięku lub w systemie chcesz osiągnąć icon_smile.gif prawda?


Dokładnie - ilosc informacji do przyswojenia jest gigantyczna i zależności. Pewnych spraw nie dowiem sie z czytania "na szybko" różnych forów bo czasem zwyczajnie nawet nie wiem czego szukać
W pewnym momencie ogarnia zniechęcenie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To może spróbujmy iść trochę inną drogą - wzmacniacz do około 500 zł (srebrny i z pilotem), może będzie łatwiej coś wybrać a później dokompletuję tuner i CD.


Tak się rodzą audiofile icon_smile.gif -> pierw 500 na całą elektronikę, teraz 500 za wzmacniacz. Co będzie dalej ? icon_wink.gif
Dzięki f1angel za mile słowa icon_smile.gif (ze wzajemnością zresztą icon_smile.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem 2000 za szafkę audio i (żeby proporcje zachować) jakieś 20000 na sprzęt icon_wink.gif
Nie, żebym straszył - lojalnie uprzedzam tylko icon_wink.gif
Ja "wpadłem" do salonu zerknąć na kolumny lepsze od JBL (1600 zł) , które miałem kilka tygodni i już nie mogłem wytrzymać i wyszedłem po kilku odsłuchach z nowymi kolumnami i nową elektroniką za wielokrotność założonego budżetu icon_wink.gif
Powodzenia


PS. Coś ostatnio kolumny różne przyciągają moją uwagę icon_wink.gif
Choroba trwa i się rozwija icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja krążę ostatnio (od kilku miesięcy icon_wink.gif ) wokół lokalnej wytwórni kolumn Harpia i TAKICH kolumn. Nie słyszałem ich nigdy, choć wybieram się na odsłuch od dawna ale .... nieco się boję, że mogę im ulec. A tanie nie są ....
Nie mam też pojęcia czy w 20m2 niskie tony się nie uduszą dudniąc niemiłosiernie icon_sad.gif.
Nie mam też pojęcia, jak się ma do mojego Rotela ich charakterystyka opisana cytatem: "są to kolumny zaprojektowane specjalnie pod kątem współpracy ze wzmacniaczami lampowymi ".
Na allegro pojawiły się też TAKIE kolumny. Człowiek chciał za nie 5900, ale znowu bez odsłuchu trochę strach te 30 cm niskotonowca do pokoju wpuścić icon_wink.gif . Kiedyś łomotałem na Altusach 140 (wizualnie podobne icon_wink.gif ) lecz porównywać chyba nie bardzo jest podstawa.
Korciły mnie też (nie wiem czy czas przeszły jest tu odpowiedni icon_wink.gif ) Zukzukowe ulubienice - Infinity ale problem ten sam - czy bas nie wyjdzie mi bokiem i otworami po oknach ....
Teraz, ryzykując spotęgowanie cierpień popatrzę na kolumny, o których Ty piszesz.

EDIT:
Obejrzałem. Kolumny zacne, ceny bezpieczne, chroniące przed natychmiastowym cierpieniem icon_wink.gif
Co do marzeń -> jak miałyby się spełniać, gdyby ich nie mieć icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne kolumny, ale moim zdaniem raczej właśnie do wzmacniaczy lampowych.
Obawiam się, że z Rotelem będzie zbyt agresywnie, za ostro, za mało wypełnienia w średnicy. Ale co kto lubi. Bo dynamika na pewno nieprzeciętna.
Trzeba by koniecznie posłuchać zarówno ze wzmacniaczem jak w swoim pokoju.
Czy za duże do 20m2? Być może tak, ale niekoniecznie. Wszystko zależy od akustyki, od rozkładu modów. Nieraz w mniejszym pomieszczeniu mogą zagrać dobrze. Z tym, że w większym pokoju zawsze łatwiej ustawić takie kolumny. Jest gdzie nimi "pojeździć".
Myślę, że już przez pryzmat tych kolumn, które masz możesz ocenić, czy pomieszczenie wspomaga niskie tony, jest w miarę neutralne, czy też je osłabia.
Piszę o tym nie po raz pierwszy, ale w pokoju niecałe 14m2 miałem duży niedostatek niskich tonów (z różnymi kolumnami i wzmacniaczami) a teraz w nieco ponad 20m2 miałem kłopoty z ich nadmiarem, nawet przy kolumnach standowych. A grały także podłogowe.
w tej chwili jest dobrze, ale musiałem się nieźle nakombinować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...