Skocz do zawartości

Pomoc w ocenie zestawu audio


cyjanek

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich uczestników forum.
Od razu na samym początku przepraszam, jeśli na ten temat już było, ale wyszukiwarka nie poinformowała mnie o tym icon_smile.gif
Bardzo proszę o ocenę następującego zestawu:
wzmacniacz - NAD C326BE
czytnik płyt - NAD T557
głośniki - MONITOR AUDIO BX6
Nie mam niestety możliwości odsłuchu tego sprzętu.
Podstawowe oczekiwania to przede wszystkim słuchanie muzyki (płyty CD, koncerty na DVD).
Jako bonus traktuję oglądanie filmów z "przyzwoitym" dźwiękiem (mam Panasonic'a VIERA plazma 50") więc myślę (jestem pewien), że dźwięk będzie o wiele lepszy.
Czytam, czytam, czytam na różnych forach i im więcej czytam tym większy mam mętlik.
Szczególnie mnie zmartwiła wypowiedź "F1ANGEL'A", kiedy w jednej z odpowiedzi (nie znajdę już w której i na którym wątku) napisał że (cytuję z pamięci) "ten najnowszy sprzęt jest gorszy niż niejeden używany sprzed kilku lat" - mowa oczywiście o tym samym budżecie na nowy lub stary sprzęt. Niestety nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i nie potrafię wyszukać wartościowego zestawu z tych oferowanych na Allegro lub choćby audio.com czy też hifi.pl. Czytając jednak wypowiedzi na forum, oceniam że "f1angel" wie co mówi i jest "w temacie" audio fachowcem.
Pytam więc czy planowany przeze mnie zakup jest sensowny?
Czy za podobne pieniądze mogę kupić coś lepszego?
Znalazłem sprzedwcę, który obiecał sprzedać to za 5 - 5,5 tys (tak zakreślił granice).- myślę że to bardzo dobra cena.
Oczywiście sprzęt nowy z gwarancją.
Słucham raczej wszystko za wyjątkiem jazzu; metalu i techno (no i współczesnej muzyki poważnej typu Penderecki - nie mam przygotowania muzycznego) icon_biggrin.gif .
Słucham chętnie muzyki rockowej lat 80-tych. Moi faworyci to m.in. Pink Floyd; Deep Purple; Cream;Queen;Moody Blues; Bob Dylan; Eric Clapton; Elton John; - nie sposób wymienić wszystkich . Czy ten zestaw się sprawdzi? A może jakaś używka? (jak tak to proszę o link). Z góry dziękuję za nadesłane odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i pozdrawiam wszystkich.

Nie będzie odpowiedzi na moją prośbę?
Może zrobiłem coś nie tak i dlatego jestem ignorowany?
Jeśli tak to przepraszam, ale nie mam świadomości popełnienia jakiegoś nietaktu.
Proszę odpowiedzcie chociaż czy to dobry wybór czy dać sobie z tym zestawem spokój.
(w końcu zamierzam wydać trochę kasy i chciałbym ją dobrze wydać)
Nie oczekuję już, że komuś się będzie chciało poszukać po necie jakichś dobrych używek za porównywalną kasę, ale byłbym wdzięczny za info czy zrezygnować z zakupu tego zestawu i starać się kupić coś innego.
Zależy mi na w miarę wiernym odtwarzaniu muzyki tak jak ktoś to nagrał (z możliwością indywidualnej korekcji brzmienia w miarę własnych preferencji).

pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System, który wymyśliłes jest całkiem fajny. Szkoda, że jak większość nowych użytkowników tego forum nie napisałeś gdzie mieszkasz.
Wstydzisz się tego gdzie mieszkasz czy co? Łatwiej jest nieraz coś doradzić.
Zaproponowałeś nowe elementy zestawu. Jeśli mieszkasz w albo niedaleko dużego miasta, to może spróbuj w pobliskim/pobliskich salonach audio umówić się na odsłuch i przekonasz się jak gra taki zestaw. Przy okazji porównasz może jeszcze z innymi elementami w podobnej cenie.
Żadna rada w internecie nie jest tak dobra jak osobiste doświadczenie.
Ty widzę jak wiele osób chcesz coś na zasadzie: "zaproponujcie mi dobry motocykl crossowy, by dobrze śmigał po autostradzie".
Stereo z kinem domowym na ogół niezbyt się lubią i dlatego może zamiast drogiego odtwarzacza blu-ray lepiej kupić w tej cenie dobry odtwarzacz CD i jakiś niedrogi odtwarzacz blu-ray do odtwarzania filmów i koncertów.
Oczywiście musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co jest dla Ciebie ważniejsze. Słuchanie muzyki czy dźwięk z blu-ray.
Pewnie, że NAD, to dobry odtwarzacz i CD będzie odtwarzał na dobrym poziomie. Na tyle dobrym, że dla nie-audiofila nie będzie dużej różnicy.
Oczywiście za te pieniądze da się kupić jeszcze lepiej brzmiący sprzet audio używany.
Nie napisałeś w jakiej wielkości pomioeszczeniu ma to wszystko grać? Sądząc po wyborze BX6, to chyba 25-40m2?
A fachowcem nie jestem, tylko amatorem (stereo) icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy za podobne pieniądze mogę kupić coś lepszego?
Znalazłem sprzedwcę, który obiecał sprzedać to za 5 - 5,5 tys (tak zakreślił granice).- myślę że to bardzo dobra cena.
Oczywiście sprzęt nowy z gwarancją.


Nad i Monitor Audio to nie jest najszczęśliwsze połączenie. Choć cena dobra, nawet podejrzana icon_wink.gif
Coś mi się wydaje, że sprzedawca chce się pozbyć tego Nada T557 bo nikt tego nie kupuje i puszcza resztę najtaniej jak się da.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "pinkfloyd777"za odpowiedź.
Cieszę się, że sprzęt będzie OK.
Co do Twojej sugestii aby posłuchać jeszcze "Music Hall a25.2 + Castle Knight 2", to z całym szacunkiem, ale te głośniki to (wg. wyników moich poszukiwań w necie) są na półkę (lub regał). Ja chcę stojące podłogowe.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "f1angel" za odpowiedź.
Nie mam jeszcze opanowanej obsługi forum i przepraszam, że odpowiadam w dwóch partiach (osobno dla "pinkfloyd777" i osobno Tobie). Teraz wiem, że odpowiedzi nie ukazują się pod postami na które się odpowiada, tylko na końcu wątka. (jest to logiczne - nie wiem czemu myślałem inaczej icon_smile.gif ).
Sprawę odtwarzacza CD i osobno DVD (lub Blu-ray'a) rozważałem, ....ale przeważyły prozaiczne powody: nie mam miejsca na wzmacniacz i dwa odtwarzacze (jest zajęte jeszcze miejsce na tuner "N"ki). Zatem mając wybór albo dobry odtwarzacz CD i brak odtwarzacza DVD, albo Blu-ray z trochę lepszej półki (aby odtwarzanie muzyki było dobre) wybrałem blu-ray'a. Audiofilem nie jestem ale lubię słuchać muzyki dobrej jakości - słaba jakość mnie drażni (nie potafię tego słuchać) - ale to jeszcze nie "audiofilstwo" icon_lol.gif . Pomieszczenie w którym wszystko będzie stało ma ciut mniej niż 25m2 (4,7x4,8m). Mam nadzieję, że nie jest za małe - słuchać będę raczej na małym wzmocnieniu. Co do tego że nie jesteś fachowcem tylko amatorem, to zgoda - użyłem złego słowa, powinienem napisać zamiast "fachowcem" - "ekspertem" icon_smile.gif .
Co do odsłuchu to nie dam rady - oferta jest ograniczona czasowo, a ja nie zdążę w tym czasie udać się do salonu audio na odsłuch. Muszę zaryzykować.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali Don i Pinkfloyd777, można lepiej. Im więcej myślę o tym zestawieniu, tym mniej mi się ono podoba. Zagra. Pewnie, że tak, ale można na pewno lepiej. Dużo lepiej. Tym bardziej, że kolumny, które wybrałeś a nie będziesz mocno grał, są raczej za duże do Twojego pokoju.
Może lepiej nie ryzykuj. Nowe rzeczy jak Ci się nie spodobają, to sprzedasz ze stratą 25-50%. Używane mają jeszcze tę przewagę, że jak kupisz w dobrej cenie, to strata na odsprzedaży będzie minimalna albo wcale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj "f1angel". Dzięki za odpowiedź. Jeśli te kolumny są za duże, to może podpowiesz jakie byłyby odpowiednie?
A co sądzisz o zestawie Denon PMA-720AE i DENON DBP-1611UD. Planowałem to jako alternatywę do NAD-a. Myślałem o tych samych kolumnach dla tego DENONA (BX6). Ale jak są za duże to jakie byłyby odpowiednie ? Takie same jak dla zestawu z NAD-em?
Podpowiedz proszę.
Co do używek, to jak pisałem nie potrafię wybrać odpowiedniego zestawu z dostępnych teraz w necie (Allegro, Tablica, itp.)

P.S. Piszecie: "można lepiej" (w domyśle - dobrać zestaw). Jakieś sugestie, przykłady (pomiędzy 5 a 6 kzł).

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chyba się nie bardzo rozumiemy a Ty masz pewien założony schemat i nie bardzo chcesz się z niego wybić.
Moim zdaniem lepiej chyba pozostać przy NADach. Jeśli koniecznie mają być nówki.
Tylko czy zamiast odtwarzacza CD musi być blu-ray? na to mi nie odpowiedziałeś.
Co do MA BX6, to może faktycznie nie będzie źle w Twoim pomieszczeniu, najwyżej zatkasz otwory b-r gąbką jakby było za dużo niskich tonów. Ale pewnie takie ceny zarówno NADa jak i Monitor audio są tylko w zestawie?
O to chodzi, że jak pisał Don, NAD i MA, to raczej nie zagra dobrze. Z Denonami, chyba jeszcze gorzej.
Gdybyś miał możliwość kupić w dobrej cenie te MA albo mniejsze MA BX5.
Przyznam, że jeszcze nie słuchałem, ale są dobre, nawet bardzo dobre recenzje najnowszego Pioneera PD-30/A-30.
http://www.zadowolenie.pl/pioneer-pd-30-k-76233?prt=66 1418.99zł.
http://www.redcoon.pl/B386169-Pioneer-A-30...reo?refId=ceneo 1107zł.
Zestaw bardzo niedrogi a dobrze, dynamicznie brzmiący. Oczywiście tu trzeba by dodatkowo jakiś niedrogi blu-ray. A resztę na kolumny.

Oczywiście jeśli chodzi o sprzęt używany, to nie wiem tak naprawdę czy ma on być do stereo, czy do niby stereo ale z opcją blu-ray.
Widzę także, że chyba wolałbyś wzmacniacz i odtwarzacz od jednego producenta?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"f1angel" napisałeś cyt.
"Widzę, że chyba się nie bardzo rozumiemy a Ty masz pewien założony schemat i nie bardzo chcesz się z niego wybić.
Moim zdaniem lepiej chyba pozostać przy NADach. Jeśli koniecznie mają być nówki.
Tylko czy zamiast odtwarzacza CD musi być blu-ray? na to mi nie odpowiedziałeś."

Witaj.
Jak to nie odpowiedziałem? Zobacz post z wczoraj godz 21:48 ! Napisałem cyt: "Sprawę odtwarzacza CD i osobno DVD (lub Blu-ray'a) rozważałem, ....ale przeważyły prozaiczne powody: nie mam miejsca na wzmacniacz i dwa odtwarzacze (jest zajęte jeszcze miejsce na tuner "N"ki). Zatem mając wybór albo dobry odtwarzacz CD i brak odtwarzacza DVD, albo Blu-ray z trochę lepszej półki (aby odtwarzanie muzyki było dobre) wybrałem blu-ray'a. "
Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to optymalne - ale nie chcę się pozbywać możliwości odtwarzania filmów.
Co do proponowanego zestawu Pioniera - pomyślę.
Piszesz, że te MA z Denonami zagrają jeszcze gorzej. Co grałoby fajnie z tym DENONEM? (jest to wariant rozważany przeze mnie ... bo tańszy icon_biggrin.gif ).

P.S. A sugerowane MA BX5 mają porównywalną z BX6 jakość grania? Wyczytałem, że mają inne głośniki nisko i niskośredniotonowe. No i o jeden mniej icon_smile.gif
Te BX5 będą bardziej odpowiednie do mojego pokoju (prawie 25m2)?. Propozycja o tyle fajna że BX5 powinny być tańsze od BX6 !

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, rzeczywiście napisałeś.
Co do braku miejsca, to rzadko mnie takie argumenty przekonują. jak się chce, zawsze coś można wymyślić. Ale jak chcesz, to Ty będziesz słuchał, nie zamierzam Ci niczego wciskać na siłę.
Wydaje mi się, że właśnie Pioneer (ale to CD i wzmacniacz) fajnie by zagrał z MA. Oczywiście BX5 różnią się nieco brzmieniowo od BX6, ale wciąż jest to ta sama szkoła, choć na pewno BX6 grają pełniej, mocniej na niskich tonach. BX5 zagrają nieco szybciej, energiczniej, bardziej świeżo ale bez takiego wypełnienia.
Wielka szkoda, że nie możesz ich posłuchać i porównać.
Tak sobie myślę, że może niepotrzebnie Ci tutaj mieszam (mieszamy) i gdybyś kupił pierwotnie zakładany zestaw, to może by Ci się podobało takie granie. Ja patrzę z trochę innej perspektywy i to co dla mnie dobre wcale nie musi być dobre dla Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z całym szacunkiem ale Knight 2 to raczej nie są monitory na półkę czy regał. To nie ta klasa dźwięku:)
Aby dobrze zagrały potrzebne są solidnie obciążone standy. Nie wiem dlaczego skreślasz monitory skoro Twój pokój ma 5 na 5...

Co do Denona to f1angel ma zdecydowanie rację. To zdecydowanie krok do tyłu. Nad 326 jest dużo lepszy od Denona 720, a zwłaszcza do Twojej muzy.

Niestety bez odsłuchów to nasza pomoc jest połowiczna... a szkoda bo jesteś z Warszawy i mógłbyś posłuchać w zasadzie wszystkiego... nawet jutro...





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wittam serdecznie wszystkich uczestników forum.
Jak zwykle okazało się, że najlepiej posłuchać fachowców = ekspertów tego forum.
Za Waszą namową, choć sprawiło mi to kłopot, wybrałem się jednak na odsłuchanie planowanego zestawu.
I całe szczęście, bo narzekałbym po zakupie! Okazało się, że tak jak twierdził (m.in.) "f1angel" to niestety nie gra dobrze! Chociaż ten Blu-ray był z wyższej półki, to niestety odtwarzanie płyt audio nie jest jego (jak i chyba wszystkich odtwarzaczy DVD czy Blu-ray) mocną stroną. Góra i środek były OK (czyste, nie zniekształcone) ale niskie nie do przyjęcia - matowy bas, wycofany, przytłumiony (nie wiem jak to opisać - ale dla mnie nie do słuchania).
Jak poprosiłem o podłączenie zamiast Blu-ray'a odtwarzacza CD (podłączyli jakiś podobno słaby) to od razu inaczej to zabrzmiało!!!
Sprzęt testowałem za pomocą przyniesionych płyt (w tym DARK SIDE OF THE MOON [Speak to me], METALLICA [Nothing Else Matters]) - wszystko można powiedzieć ale nie to, że nie ma tam basu!!!
Zakupy zatem skończyłem na NAD-zie C-326BEE i kolumnach MA BX6. (dostałem naprawdę dobrą cenę - w okolicach 4kzł)!.

Przeprosiłem się (i przyniosłem z piwnicy icon_smile.gif ) z odtwarzaczem CD (Technics SL-PG490), "zorganizowałem" jakiś badziewiasty odtwarzacz DVD (ELTA 8853 MPEG4 -około 100zł) podłączyłem wszystko ...... i mam to co chciałem mieć!!! Muza brzmi świetnie, koncerty i filmy oglądam na plazmie (Panasonic 50') a słucham przez zestaw stereo. Widać nawet nieźle!!! a słychać baaardzo dobrze. icon_biggrin.gif

A wszystko to dzięki Waszym radom !!!! Nie popełniłem błędu zakupu zestawu z Blu-ray'em. Rzeczywiście jest to dobre do kina a nie do muzyki.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM !!!

pozdrawiam

P.S. Niestety koleżanki małżonki nie udało się namówić na podłączenie do tego jeszcze gramofonu (BERNARD) - pozostał w piwnicy (czarne płyty też). Szkoda!
P.S. P.S. pinkfloyd777 niestety nie trafiłeś - nie jestem z Warszawy icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...