Skocz do zawartości

Soundbar czy głośniki do powieszenia na ścianie


gruby19

Recommended Posts

Witam.

Poszukuję głośników. Początkowo miał to być zestaw 2.0 lub 2.1 z możliwością powieszenia na ścianie, ale dzisiaj zacząłem przeglądać również soundbary. Pokój ma 11m2, a głośniki będą umieszczone na środku dłuższej ściany w związku z czym dźwięków będę słuchał siedząc w odległości max 2m od głośnika. Aby oszczędzać miejsce chciałbym głośniki powiesić na ścianie. Nie ukrywam, że takie rozwiązanie jest również dużo lepsze wizualnie.

Nie jestem żadnym audiofilem, więc nie potrzebuje sprzętów z najwyższej półki. Wolałbym raczej jakiś low-end. Ponieważ nie zależy mi na wysokiej jakości dźwięku, cena jaką chciałbym przeznaczyć też nie będzie zbyt duża: 150 - 200zł max icon_smile.gif Jeśli chodzi o głośniki, wiem, że w takiej cenie można dostać już cos bardzo ładnie grającego, jednak nie mam pojęcia jak to wygląda z soundbarami.

Głośnik będzie korzystał naprzemiennie z dwóch źródeł:
1. Telewizor do oglądania filmów i telewizji - z tego będe korzystał zdecydowanie rzadziej i mógłbym się nawet zadowolić wbudowanymi głośnikami, ale skoro głośniki będą wisiały blisko, i jest możliwość przepięcia kabelka to czemu nie.
2. Komputer do gier i muzyki - Główne źródło dźwięku i tutaj pewnie też bym się zadowolił głośnikami wbudowanymi, gdyby nie całkowity brak basu. Laptop posiada 4 głośniki z procesorem dźwięku Beats Audio, dzięki czemu gra naprawde świetnie więc wydaje mi się, że mając taką jakość dźwięku na wyjściu, głośniki mogą grać już tylko lepiej.

Jako punkt odniesienia mogę powiedzieć tylko, że przez długi czas korzystałem z głośników 2.1 Logitech X-210 i jakość ich dźwięku jest zupełnie wystarczająca.

Jakie produkty możecie mi doradzić? Lepsze głośniki czy Soundbar? No i proszę pamiętać o możliwości montażu na ścianie icon_wink.gif

Druga sprawa:
W jaki sposób moge znaleźć soundbary na aukcjach internetowych lub w sklepach? Chodzi mi o to, że wpiszując hasło "soundbar" wyszukiwarki zwracają około 70 wyników. Przy kilku tysiącach aukcji z głośnikami, 70 soundbarów to zdecydowanie za mało icon_wink.gif Wydaje mi się, że są one poprostu sprzedawane pod innymi nazwami niż soundbar, tylko właśnie jakimi ? Co wpisać żeby znaleźć?

pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za normalny Soundbar to byś musiał dać przynajmniej 400-500 zł. Reszta to będzie na prawdę badziewie wciskane pod ładnym wyglądem.



Generalnie Soundbar może był złym pojęciem. Z tego co wiem to soundbary mają w sobie kilkanaście, lub nawet kilkadziesiąt głośników no i kosztują kilka tysięcy. Chodziło mi o głośniki 2.1 czy 4.1 zamknięte w jednym pudełku jak soundbar. coś jak LENCO TS-10 (chyba nie ma możliwości zamontowania na ścianie i w ogole nie moge znalezc opinii na ten temat - chyba troche egzotyk) i CREATIVE D200 (który jest jednak troche za drogi, no i nie jest mi potrzebna komunikacja bezprzewodowa, a za takie bajery nie potrzebnie trzeba dopłacać)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym urządzeniu?
SPEEDLINK LANCEA

powiem szczerze, że spełnia wszystkie moje potrzeby. Jednak produkt wydaje się dość egzotyczny, nie tylko w Polsce. Nie znalazłem żadnych testów ani opinii. Pewnie ciężko będzie go znaleźć również w sklepie żeby móc posłuchać a w ciemno nie chce kupować, bo pewnie bym tego nawet później nie sprzedał icon_wink.gif siedzi tam 4 czy 6 głośników, więc wydaje mi się, że powinno grać lepiej niż głośniki laptopa..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podaleś to jest po prostu syf. Ja też mam mały pokój a znalazłem miejsce by wstawić wzmacniacz i 2 kolumny każda prawia pól metra wysokości. Stoją na biurku. Takie rozwiązanie brzmi o wiele lepiej. Mogę tymi kolumnami zdmuchnąć te komputerowe do 500 zł. Pomyśl o tym. Ja swój zestaw złozyłem za około 300 zł. Mam na mysli abyś pomyślał nad czymś co sklada sie z osobnego wzmacniacza i kolumien.

Jeśli chcesz obstać przy czymś małym. Creative T20. Małe jak na swoje wymiary bardzo dobry dźwięk. Polecam

Swoją drogą chciałbym zobaczyć 60 Hz oferowane przez ten soundbar icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew, dzięki za odpowiedź, ale tak jak już wspomniałem, nie jestem audiofilem i na mój użytek nie potrzebuje lepszych głośników niż zestaw 2.1 / 2.0 głośników komputerowych. Na pewno nie wezmę pod uwagę Twojej rady bo zwyczajnie nie mam kasy, miejsca, ani potrzeby inwestowania w potężny zestaw muzyczny, skoro swoje wymagania moge zaspokoić zestawem 2.0 za ~100zł. Zakres <200zł, podałem tylko dlatego, że jeśli za takie pieniądze znalazłbym soundbar grający tak jak głośniki za ~100zł to kupiłbym go bez zastanowienia icon_wink.gif

Szczerze mówiąc Soundbar Speedlink podałem raczej jako przykład tego czego poszukuje, ale cena i kompletny brak informacji o produktach tej marki, wystarczyły mi do oceny tego produktu... Zresztą kiedy firma podaje się za producenta sprzętu grającego wysokiej jakości i ma w swojej ofercie głośniki 2.1 w cenie 30zł to już o czymś świadczy...

Ponieważ moje poszukiwania Soundbara nie przynoszą żadnych rezultatów, zaczynam coraz dokładniej przeglądać zestawy 2.0, jednak tylko nieliczne mają możliwość montażu na ścianie. Postawienie ich na półce przymocowanej do ściany to ostateczność której chciałbym uniknąć. Ale czy wywiercenie małej dziurki (śrenica ~1mm.) spowoduje uszkodzenie głośnika lub utrate jego właściwości? Oczywiście nie mam na myśli uszkodzenia mechanicznego poprzez przewiercenie jakiegos układu znajdującego się w środku. Chodzi mi czy głośnik straci swoje właściwości kiedy w obudowie pojawi sie mały otworek lub zacznie przedostawać się powietrze?

Dodam tylko że w drugim pokoju mam głośniki od wieży Sony. dość duże kolumny ktore także zostaly powieszone na ścianie poprzez wywiercenie dziurki i powieszeniu na haku. Głośniki grają tak samo dobrze jak wcześniej, lub może nawet lepiej ponieważ wiszą teraz ponad 0,5m wyżej niż wczesniej. Jednak tam sprawa była znacznie łatwiejsza bo głośnik był wykonany z drewna a z tyłu znajdował się dość gruby rant i to właśnie w nim zrobiliśmy dziurke. Chyba nawet wiertlo nie dostało się do środka icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...