Skocz do zawartości

stereo do Acoustic Energy 100


tommy14

Recommended Posts

Witam,
Proszę o pomoc w doborze sprzętu - oczywiście wiadomo że trzeba go odsłuchać i tak zrobię jednak podpowiedzi i opinie mile widziane. Kolumny zostają te co mam bo to stara dobra seria AE 100 i grają super. Lubie ich brzmienie. Pomieszczenie ok. 15 m2.
Mam na to ok. 4000 zł. Ale warunek - musi to być wzmacniacz i CD z jednej firmy i musi to być sprzęt nowy.
Kiedyś miałem NAD-a 304 i byłem zadowolony. Zapragnąłem mieć pilota i zmieniłem na Yamahe bo miałem za pół ceny. Potem za modą kino domowe Yamaha (syf w stereo) i teraz Marantz 4600 i SACD/DVD 6600. W stereo znaczna poprawa i już jest przyjemnie. Jednak wiem że dając 4000 zł na kino a 4000 na stereo to kolejny skok jakościowy. Dodatkowo wyszło że większość czasu słucham stereo. To kino zostaje do salonu a mały pokoik do stereo z zestawem za taką samą kwotę chce zakupić.

Nie pamiętam jak grał NAD w porównaniu z Marantzem bo duży okres przejściowy, ale brzmienie obu mi pasowało.
Moje typy to:
NAD 325 BEE LUB 352
Marantz 7001 lub 6002

ew. Creek lub Rotel jest chwalony ale ich nie słuchałem jeszcze.

Słucham Katie Melua, Dire Straits oraz Mark Knopfler solo, Seal, U2, Eric Clapton, Sting, REM, Queen, Joe Cocker, Pink Floyd i Dave Matthews Band
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki, którą zaprezentowałeś oraz kolumn AE przed zakupem rozważ również zestaw Xindak
Myślę, iż w stosunku do NAD'a oraz Marantza może to być ciekawszy wybór!
No i wypróbuj koniecznie również zestaw Rotela! Bardziej do rockowych kawałków ale Katie Melua również powinna zabrzmieć godnie...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam - wczoraj udało się posłuchać 3 zestawów z moimi AE100. Rotel, Marantz i NAD.
NAD - miło ciepło, miękki bas, ale dodatkowo zmiękczona średnica i Katie Melua nie zaśpiewała czarująco i z piękną sceną. Ale pozytywne wrażenia.
Rotel - góra i dół nieźle. Scena także. Przy większości repertuaru było ok - ale znów Melua nie tak czarująco tylko poprawnie. Jakość mechanizmu w Rotelu duży minus. Szufladka jak w starych CD wyjechała i głośno przemieszczał się laser.
Na Marantz-u było najlepiej - scena i wokal duży plus. Bas mógłby być mocniejszy ale jest poprawny. Na razie z tej 3 Marantz 7001 wygrywa. Wokale są dla mnie ważne i tu było najlepiej na wszystkich utworach jakie testowałem.
Jestem jeszcze umówiony na telefon w sprawie odsłuchu Xindaka. Po tym podejmę decyzje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po kolejnym odsłuchu. Xindak i.... NAD. Bardzo miła obsługa w chillout studio w Krakowie. Wygrzali Xindaka i zaprosili. Odsłuch wypadł pozytywnie. Byłem prawie zdecydowany. Jednak do mojej muzyki zaproponowano mi także NAD-a. Powiedziałem że słuchałem i co mi pasowało a co nie. Usłyszałem że NAD to albo tani albo dużo droższy. Posłuchałem najtańszego zestawu wzmacniacz 315 BEE i CD 515 BEE i zagrało super. Szok. Do tego kabelek CD-wzmak - hmm za ok 1000 zł dużo zdziałał.
I na ten zestaw się zdecydowałem - ew. CD 525 BEE i wzmacniacz 325 BEE jeśli będzie sens dopłacić.
Ten zestaw NAD-a będzie teraz grał a jak się przeprowadzę pójdzie do sypialni a coś droższego wraz z innymi głośnikami do pokoju odsłuchowego - ale to myślę za 3 lata.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam nadal jaki model NAD-a. Po tym jak zagrał najtańszy model. Dziwi mnie tylko czemu ten wyższy 352 zagrał gorzej. Czy to wina kabli, standów czy pokoju odsłuchowego. Polecają mi też NAD-a wzmacniacz z przedwzmacniaczem dzielony.
Ogólnie po wszystkich odsłuchach wyszło że NAD tak jak lata temu tak i dziś dźwiękowo mi leży. Ważne jest dobranie kabelków.
Dodatkowo Marantz też jest alternatywą - była przestrzeń, wysokie i średnie ukazały dużo detali. Jednak w NADzie też te detale w wysokich były a grały chyba mniej męcząco uszy.
Ahhh - zbierać kasę na wyższy model - kupować w częściach?

A może 355 BEE - nowy model na bazie 352

http://nadelectronics.com/products/hifi-am...rated-Amplifier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,
poszukiwań koniec. Wydałem dużo więcej niż początkowo zakładałem ale... warto było....i zamiast 2 klocków kupiłem jeden !!! Ale kupiłem integre Accuphase 213. Powiem jedno to gra. Rok pewnie będę zbierał na CD tej firmy ale jestem pewny że dobrze zainwestowałem. Dostałem po znajomości rabat i grzechem było by nie skorzystać. Accuphase = muzyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy!
Gratulacje!
Stałeś się prawdziwym audiofilem, cokolwiek przez to można rozumieć... icon_biggrin.gif
Rzeczywiście zakupiłeś wzmacniacz na lata, a to dopiero początek drogi...
Pozwolę sobie wkleić Twoje słowa, które powinny być drogowskazem dla wszystkich "audiolubnych"
Cytat

(...)ważne żeby szukać i znaleźć coś, co będzie grało dłużej niż rok, dwa. (...) budżet trzyma, ale warto nawet rozbić to w czasie (...) i słuchać, słuchać....


Pozdrowienia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...