Skocz do zawartości

Amplituner do zestawu tannoy mercury


czajaa22

Recommended Posts

Witam wszystkim włąsnie zaczynam swoją przygodę z AVHIFI i zakupiłem na początek zestaw tannoy mercury z racji okazyjnej ceny i stanu od maniaka HIFI. Zestaw zawiera dwie kolumny MX3 przód, mxc centralny, i mxr na tyle. Do tego przydałby się jakiś sub więc też możecie podrzucić jakieś propozycje.
Od amplitunera oczekuje nowszych funkcji sieciowych tj. airplay czy dlna.Budżet to do 2000 zł no i plus ten sub nie wiem ile narazie nie musi być. Pokój to jakieś 30 m kwadratowych mam nadzieje że te tannoy dadzą rade. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.

Co sądzicie o:
Yamaha rx-v473
Pionneer vsx-922K7.2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Tannoy mx3 będą miały problemy z nagłośnieniem Twojego pomieszczenia, subwoofer będzie potrzebny. Jeśli jednak masz na szybko kupić bardzo kiepski, budżetowy model, lepiej się wstrzymaj, żebyś nie popsuł jakości oferowanej przez Twój system,

Kwestia amplitunera - w kwocie do 2 tys. zł. zwróciłbym Twoją uwagę napewno na bardzo dobry amplituner Yamaha RX-V673, który bardzo dobrze będzie współpracował z Twoimi kolumnami. Jeśli jednak masz taką możliwość, zapraszam na odsłuchy porównawcze z Pioneer VSX-922, Onkyo TX-NR616, Denon AVR-1713, Harman Kardon AVR265 - to są amplitunery oferujące podobną klasę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie poczytałem już trochę. u mnie będzie to grało 60% musyka i 40% filny i inne. Nie muszę brać tych tannoy chociaż czekaja na mnie. Amplitunery tez ulegly zmianie albo bedzie to denon avr 1912 albo yamaszki 671 lub 673. Teraz pytanie jaki zestaw kolumn do tego jesli nie bedzie tych tannoy. Myslalem nad dali concept6 lub QQ500, chociaz nei mogę zapomniec jak pięknie grał ten zestawtannoy ale w małym pomieszczeniu ech. Mam jeszcze czas bo jeszcze nei zaczałem remontu pokoju a bedą go robil tez pod audi czyli całą instalke pod KD wię sugestie co do tego też wskazane. Dzieki. Dodam że na zestaw kina przeznaczyć chce jakies 4 tysiace moze 4,5.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie temat wstrzymany w następnym miesiącu tannoye będą u mnie sądzę, remont mieszkania odłożony więc nie spieszy mi się z kompletowaniem sprzętu może dozbieramy na coś lepszego. Tannoy może będą na sprzedaż a są w stanie idealnym więc może będzie jakaś kasa chociaż posłuchamy ich bo dźwięk jest przepiękny moim zdaniem szkoda że nie dadzą rady na moim terenie, do tego zainteresował mnie denon avr2312 więc zobaczymy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
no i za dwa tygodnie odbieram tannoye. Wpadły mi w oko dwa ampki denona 1912 i 2312 czy warto dopłacać do ego wyższego chociaż bardzo dobre ceny są, przypominam ze metraż to kolo 26mkw czy ten 1912 da rade, nie wykluczone ze fronty wymienię na jakieś MAudio seri bx lub mr chyba ze coś lepiej zagra z tannoyami. Jest jeszcze yamaha 671 ale denon zagra lepiej w muzyce chyba tak i ma więcej funkcji zwłaszcza ten 2312.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...