Skocz do zawartości

Problem z "buczeniem"


radekk

Recommended Posts

gdy podłączam do mojego wzmacniacza (ca azur 540a) dźwięk z komputera, mam problem z uciążliwym "buczeniem". słychać je praktycznie na "kanałach" przeznaczonych dla wszystkich urządzeń (najmniej przy odsłuchu cd) przy pokrętle głośności ustawionym na godzinę 11 (i głośniej oczywiscie).
teoretycznie kabel, którym łączę kartę dźwiękową ze wzmacniaczem jest ekranowany. jak uporać się z tym problemem i co jest jego przyczyną?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak:

1. namierzyłem przyczynę problemu. buczenie pochodzi z gniazda antenowego w tunerze. precyzyjniej: sygnał radiowy mam z kabla (aster). wyjmuję wtyczke kabla z gniazda antenowego, buczenie znika.

2. buczy, kiedy są jednocześnie podłączone radio i komputer. odłączenie któregokolwiek urządzenia (wyjęcie kabla sygnałowego z gniazd wzmacniacza a nie odcięcie zasilania) powoduje zanik buczenia.

3. radio jest zasilane za pośrednictwem zwykłego kabla z płaską wtyczką (bez uziemienia).

4. oczywiście nie ma znaczenia, do których wejść we wzmacniaczu podłączam radio i kompa. buczy zawsze jeśli są jednocześnie włączone. podłączenie każdego z osobna nie powoduje żadnych dodatkowych perturbacji dźwiękowych.

i teraz najważniejsze: czy mając powyższe dane, ktoś wie jak ostatecznie uporać się z problemem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem;/ mi tez buczy;/ wlasnei zamowilem na allegro bnowy kabelek ktory laczy kompa z wieza... zobaczymy, moze to cos zmieni. ja nie amm tak jak kolega zadnego polaczenia radiowego aster wiec u mnie nie ma mowy o czyms takim;/ nie wiem sam czemu takbuczy ale sie okaze jak przysla new kabelek.. a moze ktos ma jeszcze jakies pomysly??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...