Skocz do zawartości

zestaw Onkyo oraz kolumny


klaustrofobian

Recommended Posts

witam,
to mój pierwszy post na tym forum i w związku z tym chciałem się na początek przywitać ze wszystkimi. Mój pierwszy post dotyczy wyboru zestawu kolumn do konkretnego zestawu Onkyo. Zamierzam kupić cały zestaw, bo wtedy wyjdzie mnie to trochę taniej, ale mam dylemat odnośnie wlaśnie kolumn. Zdecydowałem się na taki oto zestaw:
Amplituner Onkyo TX-SR604
Odtwarzacz DVD Onkyo DV-SP405

a jeśli chodzi o kolumny to do wyboru mam następujące:
1. Quadral Quintas 500
2. Tannoy Mercury F3
3. Quadral Quintas 700
oczywiście cena rośnie poczynając od pierwszej pozycji.
Dodam, że przeglądałem to forum i czytałem posty o podobnej tematyce, ale nie rozwiały one moich watpliwości i dlatego Was proszę o pomoc i opinie. Może bez problemu wytarczą kolumny z opcji nr 1? Zestaw ma mi słuzyć w 70% do słuchania muzyki a w 30% do oglądania filmów. Pokój, w którym się znajdzie ma 20 m kw. Dodam również, że nie jestem żadnym audiofilem i wymagania mam średnie.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły wybór - przy 20m^2 te wszystkie zestawy zagrają nieźle.
Nie napisałeś jeszcze jakiej muzyki słuchasz - czy będzie Ci potrzebny podwójny bas jak w Quintasach 700, czy wystarczą Quintas 500.
A swoją drogą słuchałem SR604 + SP405 na kolumnach Klipsch F1 na rockowo bardzo ładnie to zagrało, lepiej niż na Quadralach - więc może sprawdź i taką możliwość. icon_lol.gif
Chcesz zestaw z subwooferem czy na razie bez?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie słucham muzyki pop, dance oraz w mniejszym stopniu rock. Narazie nie planuję zakupu subwoofera ze względu na dostępność środków finansowych. W zasadzie to i tak te zestawy przekraczają nieco kwotę którą chciałem przeznaczyć na ten cel. Ale w końcu to inwestycja na dłuższy okres czasu, to myslę że chyba warto?. Ceny tych zestawów wyglądają następująco:

1. 3300 PLN
2. 3500 PLN
3. 3670 PLN

i w dalszym ciagu nie wiem co wybrać, ale jeśli nie decyduję się na suba to wybrać Quadral Quintas 700?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400 zł można już kupić (zazwyczaj, bo nie zawsze jest w tej cenie)prosty sub ONKYO SKW-150, taki jak poniżej
http://www.allegro.pl/item289351860_onkyo_...lka_gratis.html
więc w połączeniu z Quintas 500 wyjdzie Ci podobnie jak Quintas 700.
Musiałbyś wziąć ze sobą parę płyt CD i coś na DVD by porównać icon_lol.gif

Jeżeli masz MMarkt w pobliżu, to w sobotę widziałem SR604+ SP405 z Klipschem F1 za 3600zł i to jest mój faworyt (do tego w zestawie są bardzo porządne satelity, które ładnie grają nie tylko jako kolumny efektowe).
C prawda zetknąłem się na inym forum z opinią, że Klipsch gra efekciarko - ale ja się z tym nie zgadzam icon_cool.gif
Fajny wybór że 604 zamiast 505, model o rok starszy ale o serię wyżej i warto!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

w końcu po długich zastanowieniach i rozważaniach wybór padł na taki oto zestaw:
Onkyo TX-SR 505
Onkyo DV-SP405
zestaw głośników 5.0 Quadral Quintas 700
Przy okazji zakupu tegoż zestawu (profesjonalny sklep i salon ze sprzętem audio) sprzedawca zapytał mnie czy chcę od razu zakupić kable głośnikowe i zaproponował mi kable do głośników frontowych i centralnego o bardzo małym przekroju. Nie jestem w stanie teraz stwierdzić jakim, ale wizualnie wyglądał prawie jak te z tanich zestawów marketowych. Bardzo się zdziwiłem i zapytałem czy jest pewny tego co mi proponuje i potwierdził to co powiedział. Z tego co wyczytałem na różnych forach, to wiem, że przewody zwlaszcza do głośników frontowych i centralnego muszą być naprawdę "solidne" (patrz: odpowiedni przekrój). Na moje zdziwienie odparł, że teraz stosuje się już takie przewody, a istotne jest aby były wykonane z miedzi beztlenowej. Sam już nie wiem co mam myśleć o tych kablach.
Czy w takim razie możecie mi napisać jakie i o jakim przekroju najlepiej kupić kable. Dodam, że te które mi proponował kosztowały 8 zł/m.

dzieki i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,
i pomóżcie w wyborze bo już calkiem nie wiem na co się zdecydować, a mianowicie (interesują mnie kolumny tylko w jasnym kolorze - buk, klon):
zdecydowałem się na taki zestaw
Onkyo TX-SR 505
Onkyo DV-SP405
zestaw głośników 5.0 Quadral Quintas 700 - buk
ale niestety nie ma nigdzie kolumn w tym kolorze, nawet dystrybutor na Polskę ich nie posiada i w związku z tym muszę wybrać inne kolumny i mozliwości mam oto takie:
Mercury F3/R - 3100 PLN
Quadral Quintas 500 - 3190 PLN
Mercury F4/R ale cena całego zestawu w tym przypadku to 3950 PLN czyli niestety przekracza znacznie mój budżet - ale może jednak warto się zmobilizować finansowo. Pokój 20 m^2.
Co robić bo sam już nie wiem? Czekam na Wasze sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaustrofobian
Jeżeli podoba Ci się dźwięk Quintasów to może zdecyduj się na zestaw 500 + subwoofer, cena wyjdzie taka jak 700 bez suba.
A przede wszystkim warto pochodzić po sklepach, bo mogą mieć zestawy w takim kolorze jak szukasz - w końcu towar zamawia się u dytrybutora sporo wcześniej i gdzieś mogą sobie spokojnie leżeć (stać...) kolumny w kolorze klonu/buku.
No i przy zakupie patrz też na model SR604 icon_rolleyes.gif
W jasnym kolorze masz jeszcze zestawy JAMO 680 ( i ew. 750).

Co do kabli głośnikowych - kup na początek polskie kable z miedzi OFC o przekroju 2.5mm^2 do wszystkich kolumn lub 4mm^2 do frontów a 2.5mm do reszty.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc ostatecznie kupiłem taki zestaw
Onkyo TX-SR505ES
Onkyo DV-SP405S
zestaw głośników 5.0 Quadral Quintas 500
subwoofer Quadral SUB 51 DV aktiv
Całość gra całkiem nieźle. Wszystkie głośniki połączyłem kablem Jamo 2x2,5mm^2. Zastanawiam się tylko czy taki kabel jest wystarczający na kolumny frontowe i głośnik centralny, czy nie powinienem użyć kabla 2x4mm^2?
Druga rzecz, która mnie nurtuje to jaki rodzaj połączenia wybrać pomiędzu amplitunerem a odtwarzaczem DVD.
czy58y napisal niedawno, że jakość dźwięku zależy od jakości zastosowanego kabla. Ale jaki rodzaj połączenia oferuje najlepszą jakość dźwięku? I ostatnia sprawa, która mnie zastanawia to to, że z amplitunera wychodzi jeden kabel i na wejściu do subwoofera rozgałęzia się i wchodzi do dwóch wejść (LOW LEVEL INPUT L i R). Nie wystarczy podłączyć tylko do jednego wejścia? Czy muszę rozdzielić go na dwa wejścia? Pytam bo mogłbym zstosować w tym celu przewód do subwoofera PROFIGOLD który kupiłem wcześniej.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaustrofobian
Zostaw na razie taki kabel głośnikowy, jaki kupiłeś.
Podłącz sub do lewego gniazda (zazwyczaj producenci przyjmują takie rozwiązanie i nie trzeba bawić się w kabel rozgałęziający Y, tzn. cinch-2x cinch).
Co do połączenia DVD z amplitunerem przyjmuje się, że z połączeń cyfrowych najlepszy jest koaksjal. Warto na taki pojedyńczy, firmowy kabelek wydać co najmniej 50zł i nie kupować najtańszych wynalazków. Długość między 0,5m a 1m, pewnie 75cm.
A czas na "szaleństwa" z coraz lepszymi i droższymi kablami pewnie jeszcze kiedyś nastąpi. icon_cool.gif
Przy ustawianiu kolumn zwróć uwagę, by fronty nie stały za blisko ścian.
A odnośnie zakończenia kabli - poniżej masz temat jak znalazł
http://audio.com.pl/forum/index.php?showtopic=3032

Pozdrawiam
PS. Teraz jeszcze czeka Cię kilkadziesiąt godzin wygrzewania sprzętu by osiągnął optimum swoich możliwości (ale chyba nie ma co się śpieszyć i np. zostawić włączony i grający sprzęt na 2 dni), trochę cierpliwości jeszcze nikomu nie zaszkodziło. icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O których kablach myślisz?
W przypadku głośnikowych to ceny zazwyczaj zaczynają się od 50zł za metr, więc trochę boli.
Ale co do kabla koaksjalnego masz rację - wydasz 100 czy 150zł i już będzie spokój na parę lat.
A przy tym warto jeszcze CD (lub DVD w trybie stereo) podłączyć dwoma kablami RCA (czyli cinch), też wydając koło 100zł.
Często sugeruje się, by koszt okablowania sięgał 20% wartości całego systemu...

Cóż - zakup sprzętu to dopiero początek, a potrzeba nowych zakupów zazwyczaj nigdy się nie kończy. icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel profi z grubym drutem w srodku jest dosc mocno kapawy.Lepiej doluz 10 na metrze i kup cienkiego QED-a z podstawowej serii a napewno bas bedzie nie mniejszy a reszta pasma nie podlega nawet dyskusji.

Monster to mocny bas reszta w tej cenie nie wywoluje zachwytu.Albo odloz troche grosza i kup cos w cenie 50 zl metr np reasona.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy przy tych kablach zauważysz znaczącą róznicę w stosunku do Twoich Jamo... "Minimum jakości dźwięku" już na nich osiągnąłeś!
Ja bym się na razie wstrzymał, posłuchał parę miesięcy takiego systemu jak masz w tej chwili i dopiero później zaczął eksperymentować icon_rolleyes.gif
Przy okazji - udało Ci się skompletować wszystkie kolumny w kolorze buku?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie kolumn Quadral Ouintas
kupiłem 500 w kolorze buk poprzez sklep internetowy (w tej wersji nie było problemu z dostepnością), ale niestety 700 w tym kolorze nigdzie nie ma, nawet nie posiada ich autoryzowany dystrybutor Onkyo na Polskę i co lepsze nie wie kiedy takowe mogą być - dziwne prawda? dzwonilem do nich osobiście
a jeśli chodzi o coaxiala to czy taki byłby w miarę dobry?

http://www.allegro.pl/item296042175_rohs_c...0_8m_wys_0.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - jak zwykle wg informacji na stronach internetowych wszystko jest prawie od ręki.
Tylko że "prawie" robi wielką różnicę icon_rolleyes.gif
Koaksjal z Twojego linku nie wygląda źle i powinien spełnić Twoje wymagania.
Co do interkonektów MRSa - używam wyższego modelu do połączenia analogowego CD/wzmacniacz i całkiem sympatycznie to gra.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien spełnić, czyli mógłby być lepszy? no to może kupić raz a coś porządnego? zastanawiam się jeszcze nad takim, czy to będzie trafiony wybór i czy jest sens kupić tego droższego tzn. czy inwestując w taki drogi odczuję różnicę

http://www.allegro.pl/item294300544_rohs_c...0_8m_wys_0.html

natomiast co do chinch to z tej samej rodzinki znalazłem coś takiego

http://www.allegro.pl/item294300685__rohs_...0_8m_wys_0.html

a może coś tańszego ale równie dobrego?

chciałem jeszcze zapytać o taką rzecz a mianowicie, w instrukcji amplitunera pisze żeby połączyć także DVD z amplitunerem kablem video. Moje pytanie po co? DVD mam połączone z TV kablem SCART-SCART, myślę że powinno wystarczyć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaustrofobian
Po co podłączać DVD z amplitunerem kablem video to tego chyba nawet najstarsi górale nie wiedzą icon_rolleyes.gif
Może kiedyś sygnał taki był przesyłany na TV poprzez amplituner (w tych modelach, które mają wyświetlane menu na ekranie nie zawsze jest to możliwe) i oszczędzałeś jeden slot w TV?
W każdym razie obecnie jest to pomysł chybiony i wystarczy takie połączenie DVD-TV jak zrobiłeś.

W Twoim DVD ONKYO jest wyjście HDMI oraz komponent 3xRCA z progresywnym skanowaniem i jeżeli masz w TV takie wejścia to zapewniają one lepszą jakość obrazu niż SCART.

Co do kabli - nie wiem, ile możesz/zamierzasz wydać na ten cel...
Ważne, by był to porządnie wykonany kabel o niezłej jakości. I raczej nie ma sensu przeznaczenie na ten cel (włącznie z głośnikowymi) więcej niż 1/5 ceny sprzętu, bo lepiej już wydać pieniądze np. na odtwarzacz CD zamiast "męczyć się" na DVD. icon_cool.gif
Jak Ci wcześniej pisałem mam MRSa (2xRCA o długości 1.5m, takie jak z drugi link z Twoje postu) i są niezłe, chociaż oczywiście stwierdzenie sprzedającego "Hi-End" nie ma sensu w przypadku kabli poniżej tysiąca złotych (i dotyczy to chyba każdego rodzaju kabla...).

Czy odczujesz różnicę między kablem za 50zł a za 100zł? Tego nikt Ci nie zapewni, pozostaje jak zwykle odsłuch icon_cool.gif
No i rzadko kupuje się sprzęt "raz a dobrze", po pewnym czasie (prawie) każdy chciałby coś zmienić w sytemie na lepsze!

Pozdrawiam
PS. A jak Ci poszło z podłączeniem suba pojedyńczym kablem RCA?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do telewizora to niestety jestem skazany na SCART, kupiłem go już dużo wcześniej, nieco lepszy ekranowany kabelek SCART-SCART Vivanco
odnośnie "raz a dobrze" to miałem na myśli oczywiście kable połączeniowe
bedę musiał chyba sam coś wybrać (coaxial, chinch), choć nie ukrywam, że liczyłem na konkretne propozycje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś mi doradzić jaki konktretnie kupić kabel do głośników frontowych i centralnego w cenie do 25 zł/m. Przeglądałem oferty na Allegro i jest takim kilka ponoć dobrych kabli, ale kompletnie nie wiem jaki wybrać (tzn. byłby najodpowiedniejszy do mojego zestawu), poza tym nie wiem czy wystarczy 2x2,5 mm^2 czy 2x4 mm^2. Proszę Was o knkretne przykłady bo sam to chyba nic nie wybiorę
zdaję sobie sprawę że jestem już chyba męczący, ale tylko Wy możecie mi pomóc w wyborze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interkonekty już mam, zdecydowałem się na Bandridge Profigold, myślę że na razie wystarczy
co do głośnikowych to po 2,5 m (2xfrontowe i centralny)
co do telewizora LG FLATRON 100 Hz RE-29FA33PX, to z tyłu mam tylko dwa gniazda SCART, natomiast z przodu gniazdo S-VIDEO oraz gniazdo 3xCHINCH (VIDEO, L/MONO-AUDIO-R). Opcja podpięcia kabli z przodu telewizora raczej odpada
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...