Skocz do zawartości

jaki multiroom w mieszkaniu ?


dziku

Recommended Posts

cześć,
za pół roku odbieram mieszkanie (3 pokoje) wielkości 65 m2. Stan deweloperski. Chciałbym zainstalować w mieszkaniu system multiroom (właściwości poniżej), czy ktoś z Was mógłby mi doradzić jaki system, na jakim okablowaniu przy poniższych założeniach mógłbym zainstalować ?

Cechy systemu:
1. System multiroom obejmuje 4 strefy: sypialnia,gabinet, łazienka, salon z aneksem
2. System umożliwia obsługę minimalnie dwóch rożnych źródeł dźwięku w tym samym czasie.
3. W salonie znajduje się system kina domowego wchodzący w skład systemu multiroom
4. Zakres systemu:
a. sypialnia: dwa głośniki + panel sterujący
b. gabinet: dwa głośniki + panel sterujący
c. łazienka: dwa głośniki + panel sterujący
d. salon z aneksem: pięć głośników (subwoofer, 2 przód, 2 tył) + panel sterujący + amplituner + odtwarzacz DVD

5. Fajnie jakby system multiroom umożliwiał integrację z systemem sterowania mieszkaniem Xcomfort:

W mieszkaniu prawdopodobnie zainstaluję system sterowania mieszkaniem Xcomfort firmy Moeller (www.xcomfort.pl). I teraz zależy mi na tym, żeby system multiroom udało się zintegrować z systemem xcomfort. Chodzi mi o możliwość sterowania systemem multiroom z poziomu panelu/pilota xcomfort (chciałbym uniknąć „mnożenia” liczby pilotów w mieszkaniu). Chciałbym aby np. system xcomfort + multiroom umożliwiał zaprogramowanie mi przypadku użycia: pobudkę przy muzyce razem z podniesieniem rolet o ustalonej godzinie.

6. Budżet na system multiroom + kino domowe: 12 tys. pln

Nie jestem konserem muzyki, i nie potrzebuje najwyższej klasy sprzętu, interesuje mnie coś co dawałoby "przyzwoitą" jakość dźwięku za rozdądną cenę Smile


System chciałbym zainstalować dwuetapowo:
To znaczy w trakcie wykańczania mieszkania chciałbym położyć same kable i przygotować puszki w pokojach pod montaż paneli sterujących i głośników. Natomiast docelowy sprzęt zakupiłbym i zainstalował w poźniejszym terminie.


z góry dzieki za odzew
pozdr
dziku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...