Skocz do zawartości

4 fronty


josina

Recommended Posts

Witam,
z góy przepraszam za niedorzeczność pytania - nie znam się, dlatego pytam specjalistów. Przy robieniu instalacji elektrycznej w nowym mieszkaniu elektryk zrobił mi wyprowadzenie kabli pod kino domowe - on również się nie znał chyba, bo zrobił to na zasadzie 4 fronty i 2 tyły. Fronty są rozstawione po lewej i prawej stronie (góra i dół), a tyły normalnie. I teraz mam pytanie - czy da się to jakoś wykorzystać (chodzi o górę), czy też po prostu trzeba zlikwidować te kable? Czy jest sens coś wieszać na górze? Czy są takie systemy, czy też z punktu widzenia słuchania muzyki (i oglądania filmów) nie ma to sensu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak instalator był zorientowany w temacie bo procesory Yamahy i Pioneera wykorzystują cztery kanały z przodu. W systemach Yamahy głośniki PRESENCE uzupełniają sygnał przekazywany przez przezgłośniki główne i zapewniają dodatkowe efekty tworzone w programach CINEMA DSP "powiększając" przednią scenę dźwiękową. Jednocześnie są wykorzystywane w funkcji DIALOG LIFT. Ja zapewne wiesz dialogi są przekazywane przez kanał centralny czyli w większości głos dochodzi jakby z pod telewizora. Dzięki funkcji DIALOG LIFT i głośnikom PRESENCE można tak ustawić scenę dialogów aby była lokalizowana na środku telewizora czy każdego innego ekranu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...