Skocz do zawartości

O co chodzi?


lesio73

Recommended Posts

Witam ponownie.
Od jakiegoś czasu posiadam wzmacniacz yamaha DSP-AX 757SE ( http://www.superfi.co.uk/p-5887-discontinu...-amplifier.aspx ), głośniki gł. Jamo studio 170, boczne mission MV4, cen. Tannoy 140W i sub. yamaha - wszystko 8 OHM, ale to nie chodzi tak jakbym chciał. Ja rozumiem że jest to straszny miszung i może tu jest problem. Do rzeczy - do muzyki nie mam zastrzeżeń, płynnie, ładnie - miło posłuchać, jednak jako kino domowe... jest kiepsko. W kinie chodzi o to że jak coś dzieje się z boku, z boku powinienem to słyszeć itp. a tak jest tylko jeśli wzmacniacz przełącze na 7chanel stereo. przyciszyłem głośniki główne i centralny, boczne są na full a nadal jest kiepsko. Mój ojciec ma stare Onkyo TX-SR500E zestaw głośników Magnat i to naprawdę robi wrażenie. Ostatnio zmieniłem głośniki więc teraz zastanawiam się czy poprostu wzmacniacz nie jest marny. Planuję zmienić go na inny 5.1 tylko czy coś to pomoże?
Dziękuję za wszelkie informacje
A może wystarczy wrócić do ustawień fabrycznych Yamahy? Wie ktoś jak to zrobić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaje film z Blueraya Yamahy, sprawdzałem już chyba wszystkie możliwości i ustawienia i cudów nie ma. Odtwarzacz połączony ze wzmacniaczem kablem optycznym, głośniki wypasionymi kablami. Zobaczyłem że boczne głośniki chodzą jak należy gdy film szedł z kompa i wzmacniacz automatycznie przeszedł na stereo (karta muz. stereo) - tyle że to nie o to chodzi, prawda? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jak zapisana jest ścieżka dźwiękowa. Czasem film ma kilka do wyboru.
Samo połączenie odpowiednim kablem to nie wszystko. Trzeba odpowiednio ustawić sygnał na wyjściu źródła sygnału (blue ray / pc) tak aby wychodził czysty sygnał bitstream/RAW, który sobie odkoduje Yamaha. Jak wychodzi PCM to masz na wyjściu stereo.

Musisz zwracać uwagę co się pojawia na wyświetlaczu Yamahy, czy jest DTS / Dolby Digital, jak jest stereo albo jakieś dolby prologic / dts neo to już lipa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...