Skocz do zawartości

Problem z kolumnami


Robo1910

Recommended Posts

Dzięki za odp. w temacie. Zadzwonię jutro do serwisu i spróbuje się jakoś dogadać. Powiem, że nie czuję się winny i czy nie dałoby się tego załatwić polubownie (wiem, że raczej na to nie pójdą, ale zawsze można spróbować). Zaproponuję, że mogę zapłacić połowę, ponieważ kolumny są mało warte, a naprawa przekracza moje możliwości finansowe. Słabe argumenty, ale poprę to siłą przeswazji i może coś wymodzę. Jeśli nie, to naprawię i skombinuję jakiś inny wzmacniacz i zobaczę jak się będą kolumny zachowywać.

Z tym potencjometrem jest tak, że nawet nie mogę podkręcić na 3/4, bo już wcześniej są spore zniekształcenia. Może ktoś wyjaśnić, czemu tak się dzieje ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesterowania są bo 3/4 potencjometra nie musi oznaczać oddawania 3/4 mocy przez wzmacniacz, tylko np już 95%.

Skoro to nie maskownica to masz prawo do bezpłatnego serwisu. To wygląda na jakąś wadę głośnika, być może jest to od głośnego grania i przesterowań, ale skoro cewka nie jest spalona to nic Ci nie mogą udowodnić.
Możesz im pokazać, że nie można głośnika dolnego uszkodzić w ten sposób. Tylko oni z kolei mogą powiedzieć że zamieniłeś górny z dolnym (bo zdaje się jest taki sam) icon_wink.gif
Ale raczej nie powinna mieć miejsca taka przepychanka. Po wymianie głośników - zmień kolumny na coś mocniejszego a tych już nie katuj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby głośnik dolny z górnym zamieniałem? Przecież kolumny są na gwarancji. Nie ma opcji. Zadzwoniłem przed świętami i rozmawiałem z serwisantem. Wyjaśniłem jeszcze raz wszystko i powiedział żebym napisał maila, że nie czuje się winny i mogę pokryć połowę kosztów naprawy głośnika. On poda to wyżej, czyli kierownikowi i on zadecyduje. Jutro ma być decyzja icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Że niby głośnik dolny z górnym zamieniałem? Przecież kolumny są na gwarancji. Nie ma opcji.


To nic że są na gwarancji, ale serwis mógłby powiedzieć że uszkodziłeś górny głośnik i potem je zamieniłeś miejscami icon_wink.gif


Cytat

Zadzwoniłem przed świętami i rozmawiałem z serwisantem. Wyjaśniłem jeszcze raz wszystko i powiedział żebym napisał maila, że nie czuje się winny i mogę pokryć połowę kosztów naprawy głośnika. On poda to wyżej, czyli kierownikowi i on zadecyduje. Jutro ma być decyzja icon_smile.gif.


Skoro to nie wina źle założonej maskownicy to ja bym nie szedł na żadne ustępstwa tylko walczył o całkowicie darmową naprawę. Wg mnie nie mają podstaw do nieuznania reklamacji bo nie spaliłeś głośnika (cewki) ani nie uszkodziłeś go mechanicznie. To wygląda na jakąś wadę głośnika. Pewnie mu mocno pomogłeś tym katowaniem ale ta konkretna usterka nie miała prawa się wydarzyć. Ja bym prosił o uzasadnienie na piśmie ewentualnej nieuznanej reklamacji, skoro opcja z maskownicą odpada to nie mają żadnego argumentu moim zdaniem, albo wada fabryczna tych przetworników albo pozostawałoby specjalne uszkodzenie przez Ciebie tych głośników (czysto teoretycznie) przez jakieś nacięcie albo zarysowanie i osłabienie materiału w tym miejscu gdzie powstało pęknięcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowicznie sprawa zakończona sukcesem. Połowę kosztów pokryję ja, a drugą serwis. Wyniesie on 100 zł, więc tragedii nie ma. Udało się wyrwać stówkę. Mam nadzieję, że uda mi się się je opchnąc na alledrogo. Powoli zaczynam się rozglądać za jakimiś innymi do 1000 zł. Poleci ktoś coś ? Podłogowe, mogą być używki. Gatunek, to głównie hip hop. Wzmacniacz, to Rotel RA935 BX (40 W na kanał). Tylko żeby były mocniejsze od tych Koda icon_smile.gif, pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda ciekawie JBL L26, duża membrana basowa, "amerykańskie" brzmienie, a jednocześnie stara konstrukcja, za którą dziś zapłaciłbyś ok. 5000zł PLN (oszacowałem na podstawie ceny wyjściowej 78 000 jenów w 1978)... Moim zdaniem powinni zejść z ceny o jakieś 200zł, żeby to była prawdziwa okazja, ale nawet za te 1200zł jest akceptowalnie. Ewentualnie poszukaj na eBay'u na przykład czegoś w trochę lepszym stanie icon_wink.gif

O, tutaj masz L36 warte w przeliczeniu ~6500zł link 1, link 2


PS: Te ceny, które Ci podaję to tylko ekonomiczne szacunki, znając branżę audio to pewnie można je swobodnie stawiać koło takich za 10-15k PLN icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz chyba pewne sprawy. Lepiej zastanowić się nad kolumnami łatwiejszymi do wysterowania a nie mocniejszymi. A co to znaczy mocniejsze kolumny? Takie, które mogą przyjąć więcej watów, czy lepsze jakościowo/materiałowo i przez to mocniejsze, czyli nie rozpadające się tak szybko?
Quadrale niezłe, ale chyba za bardzo wymagające dla Twojego wzmacniacza (duże z impedancją 4 ohmową - trudne do prawidłowego wysterowania nawet dla sporo mocniejszych wzmacniaczy).
JBL L26 lepsze, ale ze względu na wgniecione kopułki dałbym sobie z nimi spokój.
Duże bombastyczne kolumny już miałeś i... co z tego? Nie grały. Daje Ci to do myślenia, czy chcesz wtopić jeszcze trochę kasy?
Ale jeśli masz jazdę na duże, wielo i wielkogłośnikowe kolumny, to musisz się liczyć z wymianą wzmacniacza na sporo mocniejszy, nieco lepszy jakościowo i dużo droższy (jeśli ma dobrze brzmieć).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje wymagania, to nie są one jakoś wygórowane, bo z tych koda byłem nawet zadowolony. Gdyby nie te problemy, to bym je zostawił. Jeden z użytkowników tegoż forum zaproponował mi te oto kolumny:

http://polpak.com.pl/produkt/7609/KOLUMNA_...ARMONY_TAV-806F


Ma możliwość załatwić je za 1000 zł. Pytanie, czy mój wzmak je udźwignie i czy warto je brać.. proszę po raz setny o pomoc icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...