Skocz do zawartości

Gramofon +amplituner


zimnyx

Recommended Posts

Witam mam taki maly problem jako ze kiedys sluchalem bardzo duzo muzyki z plyt gramofonowych teraz chcialbym do tego powrocic kiedys wszystko wydalem gramofon + plyty teraz zaluje tego kroku ale no coz stalo sie kolega ma gramofon starego bernarda a ja amplituner SONY STR-DH520 na probe chcialbym to polaczyc zeby zobaczyc czy bedzie mi sie to znow podobalo czy da rade bez przedwzamcniacza aby nieponosic kosztow jezeli wszysstko zagra i bedzie jakos gralo w miare to bede chcial zakupic jakis leprzy gramofon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałoby radę. Pamiętaj jednak, że amplituner da gorszą jakość muzy niż wzmacniacz stereo. Nie piszesz nic o kinie domowym więc nie wiem czy ampli służy do kina i jako dodatek chcesz gramofon, czy ampli "robi" za wzmacniacz do słuchania muzyki głównie - w drugim przypadku można by pomyśleć o sprzedaniu go i kupieniu w zamian wzmacniacz z wejściem PHONO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampli robi za kino domowe a gramofon ma byc dodatkiem niejestem jakims audiofilem ale wlasnie zawsze bardziej mi sie podobal dzwiek z gramofonu ( i cala otoczka tego czyli dbalosc o plytki itd) niz dzwiek z cd (tak jakos bezduszy) i narazie chce sprobowac bez wielkich nakladow finansowych ale w przyszlosci jezeli wszystko wypali bede kupowal leprzy gramofon co do ampli mam jeszcze ampli tehnicsa ale starego juz jak swiat pozatym niemoge sobie zbytnio pozwolic na postawienie drugiego ampli choc kto wie co mi jeszcze przyjdzie do glowy hahaha jak sie wciagne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, wszystko co jest Tobie potrzebne, aby gramofon zagrał z twoim amplitunerem, to coś takiego :

http://allegro.pl/monacor-spr-6-przedwzmac...2716923761.html
[ MONACOR SPR-6 PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY ]

Możesz, oczywiście kupić gramofon z przedwzmacniaczem, jak ten SONY PS-LX250H. Jednak myślę, że warto zainwestować w lepszy gramofon. Nawet w podobnym przedziale cenowym, no może troszeczkę wyższym, ale to niewiele, a tylko popatrz :

http://allegro.pl/dual-cs-415-1-gwarancja-...2735804355.html
[ DUAL CS 415-1 ]

Piękny klasyk, w super stanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...