Skocz do zawartości

Wypłacone logo tvn24 na Plazmie Panasonic vt50


Robertos

Recommended Posts

Miesiąc temu zakupilem Plazmie Panasonic 55 cali z najnowszej serii vt50 za jedyne 9500 zł i po tym krótkim okresie używania mam już wypalone logo TVN 24 .
Doradzcie co z tym faktem zrobić czy reklamować , czy to jakaś wada ukryta tego Tv czy poprostu najnowszy Panas to szmelc . Proszę o poradę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panas powinien mieć układ zmniejszający wypalanie logo .Cy znaczek tvn przesuwa się co jakiś czas kawałek po ekranie?


Niestety stoi w miejscu , i zauważyłem ,że pojawił się jeszcze dolny biały pasek szczególnie widać to jak lecą bajki dla dzieci , myślę że powinni uznać reklamację i wymienić na nowy ale co jak to się powtórzy na drugim tv . Nigdy nie przypuszczałem ,że tej klasy telewizor może robić takie rzeczy. Sam nie wiem co o tym mysleć.

Nadmienię że tvn24 oglądam 3-4 godz dziennie, leci po prostu w tle porannych zajęć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście Twój model jest wadliwy ale niekoniecznie.Zobacz w instrukcji czy nie pisze że przy zbyt długim oglądaniu statycznych obrazów(logo TVN) może cos takiego wystapić.Producenci zazwyczaj się zabezpieczają na taka ewentualność.Jezeli tak pisze to ciężko będzie z reklamacją.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Opcje są dwie, albo masz wadliwą sztukę i gwarancja zadziała, albo tv pograł sobie na wystawie w sklepie troszeczke zanim go kupiłeś, i w takim przypadku może być różnie. Tu Ci wszystko wytłumaczą- http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php. I daj znać jak się sprawy mają, bo ten problem jest dość często spotykany.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Panas powinien mieć układ zmniejszający wypalanie logo .Cy znaczek tvn przesuwa się co jakiś czas kawałek po ekranie?


Niestety stoi w miejscu , i zauważyłem ,że pojawił się jeszcze dolny biały pasek szczególnie widać to jak lecą bajki dla dzieci , myślę że powinni uznać reklamację i wymienić na nowy ale co jak to się powtórzy na drugim tv . Nigdy nie przypuszczałem ,że tej klasy telewizor może robić takie rzeczy. Sam nie wiem co o tym mysleć.


Tu chodzi o technologię, nie o klasę tv. Plazma to plazma a LCD to LCD. Plazma w skrócie ma możliwości zaoferować lepszy obraz jeśli chodzi o jakość ogólnie, ale ma więcej wad natury technologicznej takie jak wyższe zużycie energii, no i właśnie podatność na powidoki i wypalenia (o to już trzeba się postarać).
Powidoki / wypalenia nie są uwzględniane w reklamacjach. W instrukcji tv jest odpowiednia notka ostrzegająca o obrazach statycznych.

Cytat

Nadmienię że tvn24 oglądam 3-4 godz dziennie, leci po prostu w tle porannych zajęć.


I tutaj jest pies pogrzebany. Przy takim oglądaniu duże prawdopodobieństwo, że będziesz miał wypalenia po jakimś czasie, nie tylko znikające (jeszcze) powidoki.
Nie powinieneś zostawiać plazmy na dłuższy czas na kanale ze statycznymi elementami na ekranie. Jednorazowe wyskoki, nawet dłuższe nie są groźne ale regularne traktowanie tv tym samym logo kanału tvn24 doprowadzi do trwałych wypaleń prędzej czy później.
Spróbuj sobie ustawić w menu przesuw piksela (piksel orbiter), powinno trochę zabezpieczyć tv.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...