Skocz do zawartości

stereo do 4 tys zl, kilka pytań


dano.sean

Recommended Posts

Witam. Jako że jestem nowy u Was więc na początku chciałbym wszystkich przywitać i pozdrowić. icon_wink.gif


Od dłuższego czasu interesuje się sprzętem audio. Od lat chciałem mieć porządny zestaw. Wiadmo że nie stać mnie na "diamenty" ale może z Waszą pomocą chociaż "bursztynkiem" będe się cieszył icon_wink.gif. Przeznaczylem na sprzęt audio 4 tys zl. Ma być wzmak, CD i głośniki. Poszperałem troszke w necie, poczytalem... Najpierw szkoda mi było pieniążków i chciałem Yamahę Pianocraft e-410. Jednak po głębszym zastanowieniu i dalszym szperaniu poddałem się jednak moim marzeniom i tak z każdym dniem zwiększałem sumkę aż ustanowiłem swój próg za który nie mogę wyjść. Absolutny MAX. Mój krąg zainteresowania zawężył się do:
1. DENON DCD-700AE + DRA-700AE + głośniki
2. DENON DCD-700AE + PMA-700AE + głośniki
3. Harman/Kardon HD 970 + HK 970 + głośniki


Nie chcę niczego innego. Chciałbym prosić tylko by ktoś pomógł mi wybrać z tych trzech opcji. No i mile widziane byłoby wskazanie jakichś głośników do zestawu na który "oddacie głos" icon_wink.gif. Jeśli chodzi o denony to chciałbym wiedzieć czy lepiej wziaść ten amplituner czy wzmak. No i mój ukochany HK. Jestem w nim zakochany a raczej mam wielki sentyment bo kiedyś u mojego wujostwa stał właśnie stary HK i jak zostawałem na noc to spałem z uchem przy głośniku icon_wink.gif
Rozumiem, że pewnie te zestawy różnie brzmią. Ja słucham teoretycznie wszystkiego ze wskazaniem na elementy jazzu, ambientu, lekkiego rocka oraz często hh ale raczej tego ambitniejszego. Nie potrzebuje "ostrego, mocnego walenia" bo imprez w domu nie robię. Po prostu chcę dobrze wydać te nie małe jak na moją kieszeń pieniądze.
Z góry dziękuję i pozdrawiam gorąco wszystkich tych co poświęcą mi kilka minut. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest nie łatwy. Denon kusi nowoczesną stylistyką, Harman/Kardon to specyficzna klasyka. Mam pewne doświadczenia z H/K i jeżeli miałbym wybierać to mój wybór padłby właśnie na Harmana. Nie dla tego że nie przepadam za Denonem, ale słuchając H/K z głośnikami JBL L880 jako całość, bardzo przyjemnie się tego słuchało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Dodam, że mój pokój ma 12m2. I teraz tak sobie cały czas myślę... czy lepiej kupić tego denona i mieć te 5 stów więcej na głośniki czy wziąść harmana i głośniki za 1 tys zl. tylko czy znajde za tyle takie ktore nie beda katowaly mych uszu a daj Boże zagraja jako tako. oczywiści zamierzam się wybrać gdzieś u mnie w olsztynie na odsłuch obydwu zestawów kloców no ale musze się wreszcie określić bardziej w którąś strone. proszę o dalsze porady. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby do zbierać trochę pieniędzy na kolumny. Tak jak wcześniej pisałem posłuchaj jeszcze jeśli będziesz miał taką możliwość zestawy innych marek np. Cambridge, Rotel, Marantz. Wiem, że trochę Ci namieszałem, ale niestety nie ma idealnej recepty na to co kupić. W dużej mierze zależy to od Twoich preferencji muzycznych. Poza tym możesz pomyśleć o zakupie kolumn z drugiej ręki. Tak jak napisał Stanisława z Harmanem dobrze zagrają JBL L880,a np. z Cambridge nieźle AA Phoebe itd. Generalnie powinieneś opierać się na własnych wrażeniach i odczuciach a zatem słuchać i jeszcze raz słuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napewno nie rozważałbym wersji z amplitunerem Denona, amplituner nie zagra tak dobrze jak wzmacniacz.
Wybór ograniczyłbym do pozostałych 2 zestawów i uzależniłbym od rodzaju słuchanej muzyki i preferencji odnośnie dźwięku (czyli metoda na ucho).
Proponuje żebyś się udał do dobrego sklepu ze sprzętem audio i posłuchał obu zestawów z dostępnymi kolumnami.
Weź ze sobą koniecznie ulubione płyty żeby sprawdzać na muzyce, której rzeczywiście będziesz słuchał.

Jak kupowałem sprzęt sobie najpierw zebrałem opinie, przeczytałem testy w prasie, na podstawie tego wyselekcjonowałem grupę interesujących mnie i urządzeń. Następnie udałem się do sklepu gdzie były dostępne wszystkie i przeprowadziłem kilkugodzinny odsłuch - dopiero wtedy wiedziałem co chce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem u siebie Rotela RA-931, był to model produkowany w latach 90-tych, bez pilota. Wzmacniacz grał z kolumnami Tannoy Mercury M-1 w pokoju o pow. 17m2. Grałem na tym zestawie chyba ze 4 lata. Każdy,kto w tym czasie miał okazję posłuchać u mnie trochę muzyki zaskoczony był namacalnym, niemęczącym dźwiękiem. Trochę ostro i ''rockowo" grający Rotel dobrze uzupełniał się z Tannoyami, które grały z dominującą średnicą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Jako że jestem nowy u Was więc na początku chciałbym wszystkich przywitać i pozdrowić. icon_wink.gif


Od dłuższego czasu interesuje się sprzętem audio. Od lat chciałem mieć porządny zestaw. Wiadmo że nie stać mnie na "diamenty" ale może z Waszą pomocą chociaż "bursztynkiem" będe się cieszył icon_wink.gif. Przeznaczylem na sprzęt audio 4 tys zl. Ma być wzmak, CD i głośniki. Poszperałem troszke w necie, poczytalem... Najpierw szkoda mi było pieniążków i chciałem Yamahę Pianocraft e-410. Jednak po głębszym zastanowieniu i dalszym szperaniu poddałem się jednak moim marzeniom i tak z każdym dniem zwiększałem sumkę aż ustanowiłem swój próg za który nie mogę wyjść. Absolutny MAX. Mój krąg zainteresowania zawężył się do:
1. DENON DCD-700AE + DRA-700AE + głośniki
2. DENON DCD-700AE + PMA-700AE + głośniki
3. Harman/Kardon HD 970 + HK 970 + głośniki


Nie chcę niczego innego. Chciałbym prosić tylko by ktoś pomógł mi wybrać z tych trzech opcji. No i mile widziane byłoby wskazanie jakichś głośników do zestawu na który "oddacie głos" icon_wink.gif. Jeśli chodzi o denony to chciałbym wiedzieć czy lepiej wziaść ten amplituner czy wzmak. No i mój ukochany HK. Jestem w nim zakochany a raczej mam wielki sentyment bo kiedyś u mojego wujostwa stał właśnie stary HK i jak zostawałem na noc to spałem z uchem przy głośniku icon_wink.gif
Rozumiem, że pewnie te zestawy różnie brzmią. Ja słucham teoretycznie wszystkiego ze wskazaniem na elementy jazzu, ambientu, lekkiego rocka oraz często hh ale raczej tego ambitniejszego. Nie potrzebuje "ostrego, mocnego walenia" bo imprez w domu nie robię. Po prostu chcę dobrze wydać te nie małe jak na moją kieszeń pieniądze.
Z góry dziękuję i pozdrawiam gorąco wszystkich tych co poświęcą mi kilka minut. icon_smile.gif



Proponuje opcje nr.. 2 czyli Denona,sam posiadam wzmacniacz 700 ae i mjam zamiar dokupic cd.Na allegro kupisz oba segmanty za jakies 2200-2500zl(bez gwarancji sprzet nowy z niemiec) a kolumny polecam Paradigm monitor7v3 lub v4 z drugiej reki za 1600 -1800.Sam posiadam takie kolumny juz 2 lata i pieknie graja z denonem.Oczywiscie wzmacniacz mam dopiero od pol roku.Do tego interkonekt i kabelki glosnikowe a zagra czysto dynamicznie z piekna barwa w srednicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...