Skocz do zawartości

SUB dla KEF i Marantza


kenishiwata

Recommended Posts

Witajcie.
Proszę o radę.
Mam zestaw Marantz PM66KI oraz CD63KI oraz kolumny KEFQ15.
Na razie muszę być z tego zestawu zadowolony, niemniej jednak myślę poważnie w okresie przejściowym o zastosowaniu subwoofera (brakuje mi basu).
Co mi możecie polecić, dodam że pokój "odsłuchowy" ma 20 m2 a słucham głównie rocka progresywnego: Pink Floyd, Radiohead, Coldplay, itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś najważniejszej informacji ile chcesz przeznaczyć na subwofer.Spory ich wybór znajdziesz na Allegro.Polecam te uznanych firm produkujących głośniki.Częstotliwość graniczną powinieneś ustawić jak najwyżej aby subwoofer wyręczył Kefy nie tylko tam gdzie basu w nich nie ma, ale także przejął wyższy bas za kolumny .Jak dowodzi pokaz WML na Audio Show dobrze zestrojony subwoofer tylko poprawia brzmienie.Prawie nikt się nie domyślał że za bas były odpowiedzialne subwoofery.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenishiwata!
W epoce "wczesnoaudiofilskiej" miałem okazję posłuchać zestawu sub - sat złożonego z kompletu duńskich kolumn Audio Pro. Dodatkowo sub był strojony za pomocą ustrojstwa (zwrotnicy???) Paradigm. Z dobrym wzmacniaczem i odtwarzaczem zabrzmiało w tak świetny sposób, że długo myślałem nad taką ewentualnością...
Zatem ten przydługi wstęp miał za zadanie wskazać, iż nie jestem szalenie ortodoksyjny... icon_wink.gif
A jeżeli będziesz się rozglądać za porządnym sub'em to polecam ofertę firmy Velodyne. W stereo potrafią zagrać świetnie i takoż wkomponować się w całość systemu.
Tak, czy siak, przetestuj - posłuchaj w domu!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu waszych postów mam jeszcze więcej wątpliwości w sprawie zakupu SUB'a, chyba jednak przeczekam do czasu poprawy sytuacji finansowej i wtedy przeskoczę na mocne kolumny podłogowe.
Jak oceniacie z perspektywy czasu zestaw Marantz PM66KI oraz CD63KI, czy warto pozostać przy tym zestawie i wymienić kolumny na podłogowe, czy też lepiej wymienić wszystko.

AUDIONET

Nie podałem budżetu bo nie mam wiedzy ile kosztuje SUB odpowiedni jakościowo do mojego zestawu, nie chcę żeby SUB psuł mi walory odsłuchowe, a jednocześnie nie chcę wydać zbyt dużo, bo SUB byłby mi potrzebny tylko w okresie przejściowym, do czasu kompleksowej wymiany sprzętu na sprzęt lepszej klasy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... nie chcę wydać zbyt dużo, bo SUB byłby mi potrzebny tylko w okresie przejściowym, do czasu kompleksowej wymiany sprzętu na sprzęt lepszej klasy.

Kenishiwata
Jezeli sub ma być rozwiązaniem przejściowym to zdecydownie radzę Ci odczekać i pieniądze przeznaczyć na lepsze (czytaj: docelowe na najbliższe parę lat) fronty.
Rozwiązania zastępcze bardzo rzadko sa optymalne finasowo icon_rolleyes.gif
A porządne suby do stereo kosztują juz całkiem przyzwoite pieniądze (na pewno powyżej 2 tysięcy, a praktycznie miedzy 5 a 10 tysięcy) no i lepiej byłoby dopasować suba pod posiadane (później) kolumny icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie suba do wzmacniacza stereo to nie jest wbrew pozorom taka prosta sprawa.
Wzmacniacze stereo przeważnie nie mają wyjścia na suba i trzeba korzystać z terminali
głośnikowych .Żeby było w miarę poprawnie to należy sygnał wyprowadzić z obydwu
kanałów a wtedy sub z głośnika aktywnego staje się pasywny i stanowi niemałe obciążenie
dla wzmacniacza.
Nawet jeżeli wzmacniacz ma podwójne terminale głośnikowe to i tak prawdopodobnie ma
tylko dwie końcówki mocy i jakiś "rozdzielacz" czy coś w tym rodzaju.
Robiłem dużo eksperymentów z bi-wirringiem /generalnie jestem zwolennikiem tego rozwiązania/
i stwierdziłem że lepiej "brzmi" jak sygnał jest wyprowadzony z pojedynczych terminali niż z
podwójnych /one służą chyba do nagłośnienia drugiej strefy/.
Mój znajomy do "zasilania" suba ma jakiegoś wiekowego Denona który nieżle wywiązuje się
z tego zadania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

velodyne które znalazłem na necie są bardzo drogie, czy możesz mi polecić jakiś niedrogi model



velodyne CHT10 kosztuje tylko 2400zl nic tanszego nie znajdziesz ewentualnie CHT8 ale lepiej dorzucic pare zlotych za wieksza membrane,na rynku jest wiele subow jednak malo ktory jest godny polecenia a w audio juz tak jest ze cos dobrego znaczy drogiego.

Fono master napisal zeby na wieksze fronty zbierac owszem jakosc bedzie niezla ale sub otwiera nowe mozliwosciw basie.

Lepiej jest dlugo odkladac kase i miec satyswakcje niz zadowolic sie kompromisem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś ma doświadczenie z subami Jamo? Te tańsze z osobnej serii są z bass reflexem i poniżej 2kzł jest ich kilka w różnych mocach, a na przykład Sub serii E7xx jest już w obudowie zamkniętej, ma wzmacniacz klas A/D, jakieś wyrównanie rezonansów obudowy (boundary gain?) i ponoć aż 675W mocy (niby możliwe przy wzmacniaczu klasy D)... i w oryginalnym cenniku 2300 ale na allegro nawet 1200? Ceny i papiery dobre, jak z jakością, szczególnie w stereo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu tez myslalem nad tym jamo bo cena kuszaca ale on ma ok 200w bo 675 to moc szczytowaPMPO czy jakos tak.Obudowa zamknieta do mnie nie przemawia jesli jest eqalizacja ktora wprowadza dodatkowe znieksztakcenia.Nowy jamo sub 650 kosztuje 400 zl wiecej ale jak wyglada(piekny mebel)warty doplaty jezeli komus sie spodoba dzwiek i moze doplacic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...