Skocz do zawartości

Pomoc w wybraniu estradówek


berserker30

Recommended Posts

Witam serdecznie,jestem nową osobą na forum i jakoś niespecjalnie się znam na sprzęcie grającym.Potrzebuje zakupić głośniki estradowe do klubiku jednak muza będzie szła z kompa i tutaj pojawia się problem,jak to wszystko wygląda,estradowe podłącza się do wzmacniacza a wzmachol do kompa?Jeśli ktoś będzie tak wyrozumiały żeby laikowi wytłumaczyć będę bardzo wdzięczny.

Ach zapomniałem,czy takie się nadają?Będą miały moc?Bas itd?

Estradowe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się tu zajmujemy sprzętem audio do użytku domowego, nie estradowym, ale spróbujmy.
Pierwsza sprawa, to nie napisałeś jak duże pomieszczenie ma nagłośnić sprzęt?
Jaka muzyka będzie puszczana?
Głośno, czy raczej umiarkowanie, tak by można porozmawiać?
Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na wszystko, czy może być sprzęt z drugiej ręki?

Tak, potrzebny Ci będzie wzmacniacz i kolumny albo kolumny aktywne (takie ze wzmacniaczem w obudowie, ale to chyba droższa opcja).
Voice Kraft robi raczej marnej jakości kolumny. Zresztą co to może być za jakość, para kolumn za 230zł icon_lol.gif za takie pieniądze, to można kupić jakieś komputerowe pierdziawki albo co najwyżej mieć szczęście i upolować jakieś używane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie kombinujesz - kolumny do wzmacniacza, wzmacniacz do kompa. Jeśli chcesz, żeby to brzmiało przyzwoicie to konieczna jest przyzwoita karta dźwiękowa.
Nic nie piszesz (jak większość piszących pierwszy raz, którym nie chce się zerknąć w inne tematy) w jakich warunkach to ma grać. Inne kolumny będą do "klubiku" kilkadziesiąt m2, inne do dużej sali.
Estradowe kolumny zwykle grają jakościowo marniej od "domowych".
Jeśli "klubik" nie ma pękać od dźwięków i nie jest wielki to nie kupowałbym estradówek.
Na pewno nie kupowałbym VK - od estradowych ekspertem nie jestem ale VK kolumny robi raczej mało lubiane icon_wink.gif . Zresztą co za 150 zł zagra porządnie ??
Żeby można było cokolwiek więcej poradzić musisz dane uzupełnić - lokal jaki jest? , do czego sprzęt ma służyć , to znaczy czy będzie grał czy ma wyć .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słusznie kombinujesz - kolumny do wzmacniacza, wzmacniacz do kompa. Jeśli chcesz, żeby to brzmiało przyzwoicie to konieczna jest przyzwoita karta dźwiękowa.
Nic nie piszesz (jak większość piszących pierwszy raz, którym nie chce się zerknąć w inne tematy) w jakich warunkach to ma grać. Inne kolumny będą do "klubiku" kilkadziesiąt m2, inne do dużej sali.
Estradowe kolumny zwykle grają jakościowo marniej od "domowych".
Jeśli "klubik" nie ma pękać od dźwięków i nie jest wielki to nie kupowałbym estradówek.
Na pewno nie kupowałbym VK - od estradowych ekspertem nie jestem ale VK kolumny robi raczej mało lubiane icon_wink.gif . Zresztą co za 150 zł zagra porządnie ??
Żeby można było cokolwiek więcej poradzić musisz dane uzupełnić - lokal jaki jest? , do czego sprzęt ma służyć , to znaczy czy będzie grał czy ma wyć .



Ma grać jednak głośno trudno jest mi powiedzieć jaka wielkość salki 60-70m2 No chyba że znacie jakiś sprzęt godny polecenia na taką powierzchnię,sugerowałem estradowe bo chodzi o moc ale może jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ma grać jednak głośno trudno jest mi powiedzieć jaka wielkość salki 60-70m2 No chyba że znacie jakiś sprzęt godny polecenia na taką powierzchnię,sugerowałem estradowe bo chodzi o moc ale może jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.


Jak napisał f1angel - nie odpowiedziałeś na większość pytań z obu naszych postów - pisaliśmy je chyba równocześnie, a pytania te same niemal więc może istotne.
A skoro już klikam - moc daje wzmacniacz (jak nazwa wskazuje). Kolumny mają opisaną moc jaką są wstanie ze źródła wzmocnienia czyli wzmacniacza przyjąć i nie rozlecieć się.
Co do "głośno" - to pojęcie względne, zależne choćby od przeznaczenia.
Dopóki nie odpowiesz na pytania - to tyle z mojej strony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...